Τα αποτελέσματα στους ομίλους Βορρά και Νότου της Β΄ Εθνικής Ανδρών

573

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης-Ικαροι Σερρών  74-65

Χαλκηδόνα-Φάρσαλα 68-66

Γέφυρα-Στρατώνι  57-63 (14/4)

Πευκοχώρι-Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 64-55

Ελίμεια-Ανατόλια 52-66

Τιτάνες Παλαμά-Αγρίνιο  68-101

Καβάλα-Ασπίδα Ξάνθης  86-67

Ρεπό ο Ερμής Λαγκαδά

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ 64-55

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 9-14, 35-25, 50-37, 64-55

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Δημάδης

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ (Μελετιάδης): Αμπατζίδης 8 (2), Τζουβάρας 10, Μαυρίδης 8, Μυλωνίδης 9 (1), Κιγμέτογλου 19, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 1, Δανάκης 9.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ (Γεροφώτης): Βογιατζής 13 (3), Καραγιαννίδης 2, Αρνίδης 3 (1), Δήμας 1, Χατζημιχαηλίδης 7 (1), Στόλης 13, Κωνσταντινίδης 8, Μπάκος 6 (2), Βαγιάτης, Βαϊντερλής 2, Βελισσαρίου.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 74-65

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-22, 23-32, 50-48, 74-65

Διαιτητές: Κάρδαρης-Αναστασίου

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 7, Ντόβας 15 (3), Ξηρός 2, Μουράτογλου 9 (1), Σταυρόπουλος 4, Περρωτής 9, Καραγκιολίδης 1, Αδαμόπουλος, Πολίτης 25 (4).

ΙΚΑΡΟΙΣ Σ. (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 8, Σιδερίδης 2, Γεωργιανός 11 (2), Τράκας, Γκάτζιας 18 (3), Φώτογλου 5 (1), Γκούτσιας, Θολιώτης 6 (2), Κακιούζης 15.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΓΡΙΝΙΟ 68-101

Δεκάλεπτα: 20-26, 39-46, 57-79, 68-101

Διαιτητές: Κατωτικίδης – Παπανικολάου

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛ. (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης, Τσούμας 4, Γεωργαντζάς 30 (4), Κατσαδούρος, Μπακαβέλος, Τσιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 11 (3), Μούμογλου 4 (1), Μανδαλάκης 18 (1), Αποστολάκης 1.

ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 6, Μπερερής 2, Κυριλής Θ. 13 (3), Μουρατίδης 11 (3), Γκρέκας 7, Κυριλής Δ. 3, Τάσσος 21, Κασαμπαλής 6, Μήτσου 16 (2), Σταύρου 6, Τάγκας 10 (2).

ΕΛΙΜΕΙΑ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ  52-66

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-23, 33-41, 47-57, 52-66

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Χατζηχαρίσης

ΕΛΙΜΕΙΑ (Δημόπουλος): Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (3), Σουπούρας, Τσιάμης 5, Πεχλιβανίδης 6 (2), Κούβελας 8 (2), Τσούκας 5, Μούσιος, Μάλιουρας 9, Μακρής 6 (1), Τσιμίδης,

ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούδης 5 (1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 9 (2), Ζαφειρούδης 6 (2), Συμεωνίδης 15, Ξενιτίδης 2, Σταματογιάννης 13, Ζώτος 3. Βεργίνης, Καραποστόλου 13 (2).

Η βαθμολογία

  1. Χαρίλαος Τρικούπης19-5   1734–1525   43   3 νίκες
  2. Καβάλα19-4   1791-1563   42   4 νίκες
  3. Ικαροι Σερρών17-7   1691-1529   41   1 ήττα
  4. Πευκοχώρι17-6   1593-1405   40   1 νίκη
  5. Ανατόλια15-8   1762-1606   38   4 νίκες
  6. Στρατώνι14-10   1620-1576   38   1 νίκη
  7. Αγρίνιο13-10   1535-1485   36   2 νίκες
  8. Ερμής Λαγκαδά12-11   1553–1539   35   4 ήττες
  9. Φάρσαλα11-13   1702-1751   35   1 ήττα
  10. Μαχητές Πειραματικού10-13   1575–1609   33   2 ήττες
  11. Γέφυρα8-15   1441-1603   31   2 ήττες
  12. Χαλκηδόνα 7-17   1566-1708   31   1 νίκη
  13. Ασπίδα Ξάνθης7-16   1517-1608   30   1 ήττα
  14. Ελίμεια5-18   1444-1678   28   2 ήττες
  15. Τιτάνες Παλαμά1-22   1551-1880   24   15 ήττες

Η επόμενη αγωνιστική (26η, 22/4)

Φάρσαλα – Χαρίλαος Τρικούπης

Στρατώνι – Χαλκηδόνα

Ασπίδα Ξάνθης – Γέφυρα

Ερμής Λαγκαδά – Πευκοχώρι

Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Ελίμεια

Ανατόλια – Τιτάνες Παλαμά

Αγρίνιο – Καβάλα

Ρεπό οι Ικαροι Σερρών

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα

Ιπποκράτης Κω-Ηράκλειο 86-71

Ν. Κηφισιά-Παγκράτι 63-69

Πανερυθραϊκός-ΚΑΟΚ 64-56

Πανελευσινιακός-Πρωτέας Βούλας 73-75

Ικαρος Ν. Σμύρνης-Μάνδρα/Νικηφόρος 69-54

Ιωνικός Νίκαιας-ΕΦΑΟΖ 110-70

Δάφνη Δαφνίου-Διαγόρας Δρυοπιδέων 71-81

Τρίτωνας-Κορωπί 74-72

Η βαθμολογία

  1. Ιωνικός Νίκαιας24-1   2294-1832   49   14 νίκες
  2. Διαγόρας Δρυοπιδέων19-6   2006-1875   44   1 νίκη
  3. Ιπποκράτης Κω18-7   1903-1787   43   3 νίκες
  4. Τρίτωνας15-10   1854-1816   40   2 νίκες
  5. Πανερυθραϊκός14-11   1877-1856   39   1 νίκη
  6. Μάνδρα/Νικηφόρος13-12   1979-1969   38   1 ήττα
  7. Πρωτέας Βούλας (1-1, +9)12-13   1757-1765   37   1 νίκη
  8. Ηράκλειο (1-1, -9)12-13   1875-1905   37   1 ήττα
  9. ΚΑΟ Κορίνθου11-14   1801-1845   36   1 ήττα
  10. Παγκράτι (1-0)10-15   1822-1933   35   2 νίκες
  11. Δάφνη Δαφνίου (0-1)10-15   1910-2002   35   1 ήττα
  12. Νέα Κηφισιά (1-0)9-16   1882-1968   34   2 ήττες
  13. Πανελευσινιακός (0-1)9-16   1812-1867   34   2 ήττες
  14. Κορωπί (2-1)8-17   1873-1986   33   5 ήττες
  15. Ικαρος Νέας Σμύρνης (2-2,)8-17   1672-1813   33   2 νίκες
  16. ΕΦΑΟΖ (1-2)8-17   1865-1966   33   5 ήττες

Η επόμενη αγωνιστική (26η, 22/4)

Παγκράτι – Ιπποκράτης Κω

ΚΑΟΚ – Ν. Κηφισιά

Πρωτέας Βούλας – Πανερυθραϊκός

Κορωπί – Πανελευσινιακός

Ηράκλειο – Ικαρος Ν. Σμύρνης

Μάνδρα/Νικηφόρος – Ιωνικός Νικαίας

ΕΦΑΟΖ – Δάφνη Δαφνίου

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Τρίτωνας