Στο Πανελλήνιο εφήβων η Ελευθερούπολη

721

Μια αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση των προκριματικών Βορρά για το Πανελλήνιο εφήβων που διεξάγονται στο ΕΑΚ Νεάπολης η Ελευθερούπολη, που επικράτησε με 87-78 του ΑΓΣ Ιωαννίνων, εξασφάλισε την πρόκριση στην τελική φάση. Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ν. Μουδανιά-Πιερικός Αρχέλαος 46-66

Δεκάλεπτα: 20-13, 31-36, 39-50, 46-66

Διαιτητές: Αγραφιώτης-Θρασυβουλίδης

Νέα Μουδανιά (Τσοπουρίδης): Ευγενίου 4, Σούρλας Α., Τσίφτσης 2, Γκέκας 4, Νικολόπουλος, Δερλαμπάς, Τορουνίδης 2, Τσοπουρίδης 25, Σούρλας Ε., Μαναβάκης 9, Τσουρέκου.

Πιερικός Αρχέλαος (Γκογκίδης): Μπόζογλου 14 (1), Ταβαντζής 6, Τζιοβάρας Κ. 4, Καρυπίδης 12, Κουκουλιάτας, Τζιοβάρας Σ. 5 (1), Ζησόπουλος 7 (1), Τσιρογιάννης 12, Καλλιφατίδης 4, Ζαρκανέλας 2.

Διόσκουροι Κοζάνης-Αιολικός Βόλου  47-60

Δεκάλεπτα: 12-21, 23-34, 32-56, 47-60

Διαιτητές: Σελεβός-Δέλλας

Διόσκουροι Κοζάνης (Μπαρτζώκας): Χατζηιωάννου, Στραβού 4, Ρήνος 2, Λαμπριανίδης 7, Κουρού, Γατόπουλος 2, Μανατσίτας 5(1), Τσιώρας 16(1), Βασιλόπουλος 2, Μπαλτζής 9(1).

Αιολικός Βόλου (Σαμαράς): Αντωνίου 26(4), Ζαρνακούπης 5(1), Καραγιώργος, Λογοδότης 4, Σούλης 8(1), Γεωργατζής 2, Μπακίρης, Παρισάκης 4, Οικονόμου, Βαϊόπουλος 6, Σπανόπουλος, Δαρτιώτης 5.

Ελευθερούπολη –ΑΓΣ Ιωαννίνων 87-78

Δεκάλεπτα: 19-18, 48-48, 68-60, 87-78

Διαιτητές: Φούντζηλας-Λουλουδιάδης

Ελευθερούπολη (Λογοθέτης): Κελαϊδάκης 3(1), Μασάδης 24(3), Κουκουλίδης 2, Καραγιαννίδης 7, Απαζίδης 22(3), Κωνσταντάρας, Λογοθέτης 29.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Βάσσης 6(2), Κολόκας, Τζουβάρας 8, Βάτσιος 11(1), Διβάρης, Καρράς, Τσίγκας Π. 17(1), Γκουντουβάς 34.

Η βαθμολογία

Ελευθερούπολη  4-0  8

ΑΓΣ Ιωαννίνων 3-1  7

Αιολικός Βόλου  2-2  6

Πιερικός Αρχέλαος  2-2   6

Ν. Μουδανιά  1-3  5

Διόσκουροι Κοζάνης  0-4   4

Το αυριανό πρόγραμμα

12:00 Ελευθερούπολη-Ν. Μουδανιά

14:00 Αιολικός Βόλου-Πιερικός Αρχέλαος

16:00 ΓΣ Ιωαννίνων-Διόσκουροι Κοζάνης

*Ολοκληρώθηκε στο Χαϊδάρι η 4η αγωνιστική του Γ’ Ομίλου της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων. Αναλυτικά οι αγώνες:

Ηράκλειο ΟΑΑ – ΦΟ Βροντάδου 78-44

Δεκάλεπτα: 22-8, 32-19, 59-37, 78-44

Διαιτητές: Ζιώγας, Τεφτίκης

Ηράκλειο ΟΑΑ (Τζανής): Μαραγκουδάκης 14(1), Βιδάκης 4, Καλλέργης, Γεωργόπουλος 10(1), Γκίζης 11(1), Βολιτάκης 3, Στιβακτάκης 5, Κίτσος, Μηλαθιανάκης 13(2), Αλεξάκης 6(2), Σπυριδάκης 2, Κυπριωτάκης 10.

ΦΟ Βροντάδου (Αμεντάς): Κιρκινέζης10 , Παιδούσης 4, Γάνιαρης 1, Ροδίτης 2, Λεωδής 4, Χωριανόπουλος 8, Ζαρκάδης, Κοκκινάκης 4, Στειρός 6, Βλαττάς 5(1).

ΑΟ Κολοσσός – ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης 66-62

Δεκάλεπτα: 12-8, 32-25, 43-43, 66-62

Διαιτητές: Φραγκούλη, Σπυρόπουλος

ΑΟ Κολοσσός (Γρεμμενάς): Τσούλλος 2, Βακόνδιος, Χατζηγεωργίου 17, Μιροσάβιτς, Βασιλαράκης 20(6), Παπαδόπουλος 21(4), Κωνσταντούρας, Μακρής 2, Γανωτάκης 2, Γεωργίου 2.

Αίολος Μυτιλήνης (Γιαννίκος): Καραχάλιας 23(5), Κουτσούμπας 7(2), Πέρος, Λαγκαδάς, Πανάγος, Γιαννίκος 16(4), Γεωργαντάς 3, Συνοδινός 9(2), Αναγνώστου 4.

Βαθμολογία

  1. Ηράκλειο ΟΑΑ 6 3-0
  2. ΑΟ Κολοσσός Ρόδου 5 2-1
  3. ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης 5 2-1
  4. ΦΟ Βροντάδου 5 2-2
  5. ΑΟ Πολυκράτης 3 0-3

Το αυριανό πρόγραμμα

10.00 ΑΟ Πολυκράτης – ΑΟ Κολοσσός Ρόδου

12.00 ΕΓΣ Αίολος Μυτιλήνης – Ηράκλειο ΟΑΑ