Προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του Κυπέλλου ΕΚΑΣΘ οι νέοι του Μέγα Αλέξανδρου – Επικράτησαν με 74-61 επί του Κεραυνού Ωραιοκάστρου

255

Εχοντας διαφορά κοντά στους δέκα πόντους από την πρώτη περίοδο, οι νέοι του Μεγάλου Αλεξάνδρου επικράτησαν με 74-61 των ανδρών του Κεραυνού Ωραιοκάστρου και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Δεκάλεπτα: 20-8, 32-23, 53-42, 74-61

Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Κανελλίδης

Νέοι Μεγάλου Αλεξάνδρου (Κασαπίδης): Αϊβάζογλου 3(1), Καραβασίλης 10(1), Κωνσταντινίδης 4, Σακαλάκης 6, Ορφανίδης 13, Μακούλης 10, Παντελίδης 3, Χατζηβούρκογλου 10(2), Πολυμένης 13(1), Γκολέμας, Πούλιος 2.

Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Γραμματόγλου): Μηνασίδης 2, Χονδρογεώργης 2, Γιαλατζής 11(1), Παυλίδης, Χυτόπουλος 14(1), Χούμκοσλης 15, Καραγιάννης 8(1), Εμμανουηλίδης 9.


Το πανόραμα του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Α΄ ΦΑΣΗ    

Α1        ΕΛΛΑΝΙΟΣ ΖΕΥΣ           ΖΕΥΣ ΠΥΛΑΙΑΣ

Α2        ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΕΣΣ      ΑΜΟ ΓΑΛΑΞΙΑΣ

Α3        ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΝΕΟΧ,           ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ

Α4        ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡ Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΧΕΔ

Α5        ΑΜΠΣ ΜΕΤΕΩΡΙΤΕΣ    ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΡΥΣ ΑΜΣ

Α6        ΑΕΤΟΣ ΦΙΛΥΡΟΥ ΑΣ    ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

Α7        ΑΕΣ ΝΕΜΕΣΙΣ  ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ.ΠΑΥΛΟΥ

Α8        ΓΑΛΑΖΙΟΙ ΚΟΘ ΑΠΣ ΚΑΝΑΡΗΣ

Α9        ΑΔΑΜΑΣΤΟΣ ΑΡΟΚ     ΚΑΣ Ν.ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ

Α10      ΑΣΚ ΛΕΟΝΤΕΣ  ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥ

Α11      Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣ(ΝΕΩΝ)     ΜΑΠΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ      74-61

Α12      ΒΕΡΓΙΝΑ          ΑΓΧΙΑΛΟΣ ΜΑΣ

Α13      ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΜΓΣΣ       ΑΟΜ ΠΥΛΑΙΑΣ

Α14      ΑΣ ΠΟΡΦΥΡΙΑΚΟΣ       ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ ΑΣ

Α15      ΜΑΣ Μ.ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ  ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΥ ΕΑΣ

Α16      ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΚΑΛ.ΑΣ      ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ ΑΟ

Α17      ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΕΙΟ ΚΟΛ     ΑΣ ΟΛΥΜΠΟΣ

Α18      ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ ΠΛΑΓ     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ (ΕΦ)

Α19      ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΕΚ    ΑΕΣ ΜΑΚΕΔΩΝ

Α20      ΠΟ ΞΗΡΟΚΡΗΝΗΣ       ΑΣ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΚΑΛ.

Α21      ΜΑΣ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΑΟΚ ΑΤΛΑΣ

Α22      ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓ ΑΜΣ   ΓΑΣ ΒΟΣΠΟΡΟΣ

Α23      ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ          ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔ

Α24      Ν.ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ            ΔΟΞΑ ΔΡΥΜΟΥ

Α25      ΟΛΝΤ ΣΚΟΥΛ   ΑΞΙΟΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟΥ

Α26      ΔΑΣΩ   ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΘΕΡΜΗΣ ΑΠΣ

Α27      ΑΚ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ    ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔ.ΚΑΛΑΜ.

Α28      ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ ΑΣ    ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΤΑΓ

Α29      ΑΟΚ ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ   ΕΟΝΘ

Α30      ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΤΡΙΑΔ.   ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΣ

Α31      ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΥΚΛΟΥΤΖΑ           ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΝ.ΠΟΛ

Α32      ΑΜΣ ΛΑΓΥΝΩΝ           ΕΛΠΙΔΑ ΤΟΥΜΠΑΣ ΑΕ

Α33      ΠΥΡΡΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ      ΕΟΣ

Α34      ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑΣ ΑΣ     ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΠΑΝ

Α35      ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ ΠΕΥΚΩΝ          ΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ

Α36      ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ       ΒΕΛΛΕΡΕΦΟΝΤΗΣ ΑΣ

Α37      ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΜΗΧ ΑΣ    ΜΑΥΡΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΕΥΟΣΜΟΥ

Α38      ΒΑΟ     Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΗΛ.ΑΟ      75-45

Α39      ΑΛΛΙΓΑΤΟΡΕΣ ΑΣ         ΑΕ Ν.ΚΡΗΝΗΣ

Α40      ΑΣΚ ΛΑΓΚΑΔΑΣ            ΑΣ ΧΟΡΙΑΤΗΣ

Α41      ΑΣ ΠΕΡΑ          ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΟΘ

Α42      ΚΕΝΤΑΥΡΟΙ ΑΚ            ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΣΤΡΕΡΙΝΙΔΗΣ

Α43      ΓΑΣ ΒΑΣΙΛΙΚΩΝ           ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΚΑΔ ΚΑΛ.

Α44      ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ    ΝΕΣΤΩΝ ΑΜΣ

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Β΄ ΦΑΣΗ    

Β1        Α20      Α21

Β2        Α12      Α13

Β3        Α14      Α28

Β4        Α19      Α2

Β5        Α42      Α41

Β6        Α16      Α40

Β7        Α4        ΒΑΟ

Β8        Α22      Α27

Β9        Α39      Α37

Β10      Α29      Α33

Β11      Α9        Α43

Β12      Α15      Α24

Β13      Α34      Α36

Β14      Α7        Α32

Β15      Α10      Α44

Β16      Α6        Α25

Β17      Α5        Α26

Β18      Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣ(ΝΕΩΝ)   Α35

Β19      Α1        Α3

Β20      Α31      Α23

Β21      Α17      Α8

Β22      Α18      Α30

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Γ΄ ΦΑΣΗ     

Γ1        Β9        Β3

Γ2        Β2        Β19

Γ3        Β12      Β5

Γ4        Β15      Β11

Γ5        Β4        Β8

Γ6        Β14      Β1

ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ Δ΄ ΦΑΣΗ    

Δ1        Β21      Β20

Δ2        Γ5        Β10

Δ3        Γ4        Β6

Δ4        Β18      Β16

Δ5        Β17      Γ2

Δ6        Β7        Β22

Δ7        Γ6        Γ1

Δ8        Β13      Γ3

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ        

Π1       Δ5        Δ2

Π2       Δ8        Δ3

Π3       Δ1        Δ4

Π4       Δ7        Δ6

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ    

Η1       Π4       Π1

Η2       Π3       Π2

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ

Τ1        Η2       Η1