Ξεκίνησαν με νίκες οι νεάνιδες της Ασπίδας Ξάνθης και του Πιερικού Αρχέλαου

446

Με εύκολες νίκες ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στα προκριματικά Βορρά για το Πανελλήνιο νεανίδων, η Ασπίδα Ξάνθης και ο Πιερικός Αρχέλαος.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Ασπίδα Ξάνθης 33-73

Δεκάλεπτα: 7-22, 15-36, 25-53, 33-73

Διαιτητές: Πλατέλλα-Δικταπανίδης

Απόλλων Πτολεμαΐδας (Ζαγάρας): Δανιηλίδου 4, Μαντώ 1, Τσιανάκα Α. 5(1), Τσιανάκα Ε. 8(1), Σιδέρη 5(1), Σιδηροπούλου 2, Αντωνίου 8, Τρυφωνίδου, Καραφουλίδου, Μίγκου.

Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 15(5), Παυλάκη 11, Μουσένκου 14, Ευθυμίου 4, Μαμαλίγκατζη 23(2), Πετρίδου 6, Ιμπραήμογλου.

Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας 57-42

Δεκάλεπτα: 10-7, 37-17, 48-34, 57-42

Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Αναστασιάδης Β.

Πιερικός Αρχέλαος (Τσιρογιάννη): Καραλή 3(1), Λεκάι 4, Γκοτζαμάνη 28(6), Μπουμπουλέντρα 6, Μπαγκλαρίδου 4, Καρατάσιου 6(2), Δημητρίου 6, Κιολέογλου, Γουλάντα.

Ολύμπια Λάρισας(Λότφι): Μιχαηλίδου 20(3), Κούτε 3, Πατρικίου 8, Μπενέκη 11(1), Ζαχαρία, Μακρή, Κάτρη, Μαργαρίτη, Τέλιου.

Το αυριανό πρόγραμμα

15:45 ΠΑΣ Γιάννινα-Πιερικός Αρχέλαος

17:30 Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαΐδας

Ρεπό: Ασπίδα Ξάνθης

Νίκες για ΟΦΗ και Κάλυμνο στον Γ΄ Ομιλο

ΟΦΗ και Κάλυμνος ήταν οι ομάδες που πήραν τις νίκες στην πρεμιέρα της Β’ φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Νεανίδων για την 1η αγωνιστική του Γ’ Ομίλου που διεξάγεται στο ΚΓ «Σοφία Μπεφόν» στο Παλαιό Φάληρο. Αναλυτικά οι αγώνες:

ΟΦΗ-Αιγέας 74-49

Διαιτητές: Γρίβα, Χρηστίδης

Δεκάλεπτα: 15-11, 15-16, 17-10, 27-12

ΟΦΗ (Καρλάφτης): Κοντογιάννη 2, Ιατράκη 13, Παπαδάκη Αικ., Βατσινα 23, Μπορμπαντωνάκη, Παπαδάκη Ευ., Διαμαντάκη, Κουρατόρα 7, Τζανετή 6, Κασαπίδη 6, Σφακιανάκη 8, Λιόντα 9

Αιγέας (Γιασεμή): Λοϊζου 7, Χάλια 2, Καρατζάνου 1, Μπάτση 2, Σβορώνου 3, Άγκο 10, Γιαννιώδη Ι. 2, Μπεντάι 4, Φιλιππάκη 16, Καλιγέρη 2, Γιαννιώδη Μ.

Κάλυμνος-Αίολος Μυτιλήνης 51-44

Διαιτητές: Σιδερής, Δαβιδέλης

Δεκάλεπτα: 12-10, 15-11, 13-8, 11-15

Κάλυμνος (Τσακαλίδης): Γεωργαρά 2, Νίννη 16, Βαρδαούλη 2, Αλαχούζου 4, Εργά 6, Γεωργαρά Μ., Σμάλιου 2, Ζωγραφάκη, Κυπραίου, Γλυνατσή, Χρυσάκη 19

Αίολος (Γιαννίκος): Γκοτσιά 10, Διαμαντή 3, Λημναίου 9, Νίκου 2, Στυλιανίδου, Καραβατάκη 8, Κόλλα 6, Αθηνέλλη, Ντούλε 6

Το αυριανό πρόγραμμα

14.00 Αίολος Μυτ.-ΟΦΗ

16.00 Αιγέας-Κάλυμνος