Μια ακόμα νικη για τον Κεραυνό Ωραιοκαστρου

31

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση ιδιαίτερα στο τέταρτο δεκάλεπτο με σκορ 33-13 με την νίκη έφυγε από την Ευκαρπία το αντρικό του Κεραυνού Ωραιοκάστρου.
Μπαίνοντας νωχελικά στο πρώτο δεκάλεπτο σιγά σιγά ανέβασαν ρυθμό οι αθλητές του Κεραυνού πηγαίνοντας στα αποδυτήρια του πρώτου ημιχρόνου με διάφορα πέντε πόντων.
Η καλή εμφάνιση συνεχίστηκε και στην Τρίτη με αποκορύφωμα την τέταρτη περίοδο όπου η ομάδα μας ήταν καταιγιστική τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση χτίζοντας μια διαφορά την οποία διατήρησε έως και το τέλος του παιχνιδιού.
Το τελικό σκορ 87-62 ανταποκρίνεται πλήρως στην εικόνα του αγώνα.
Μπράβο στον κόουτς και σε όλα τα παιδιά που έβγαλαν την καλύτερη αγωνιστική τους διάθεση στον αγώνα.
Πολλά συγχαρητήρια και στην ομάδα του Αγ. Δημήτριου για την αγωνιστικότητα τους.

Δεκάλεπτα: 23-14, 38-43, 49-54, 62-87
Διαιτητές: Καμηλάρης – Ξενιτόπουλος

ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ(Κουμάρας – Σιόλας):Νικολαίδης 18 , Τσιαβαλιάρης , Οικονόμου 3(1) , Μηντζαρίδης 14 , Βαρδάκος , Κασαπλεύρης 13(1) , Γέροντας 3(1) , Κουτσουρίδης 5 , Ταλιώτης 2 , Βουγιουκλής 4.
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ (Γραμματόγλου – Σαρασίδης):Μηνασίδης 2 , Χυτόπουλος 19(5) , Γιαλαντζής 12(4) , Πατεράκης 4 , Χουμκοσλής 19(2) , Βλάχος 5 , Εμμανουηλίδης , Πειμανίδης 26 , Καραγιάννης , Βερβίτης , Παυλίδης.