Γυναίκες : Αναλυτικα τα αποτελέσματα στην Α2 Γυναικών

49

Με την διεξαγωγή της 7ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών:

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Ηλιούπολη – Αγία Παρασκευή 65-47
Πανιώνιος – Αθηναϊκός 63-42
Πρωτέας Β. – Εύνικος 66-52
Αιγέας Χίου-Δαναοί Αργους 59-44
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Φοίνικα Πειραιά

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη – Αγία Παρασκευή 65-47
Διαιτητές: Αυγερινός, Πετράκης
Δεκάλεπτα: 17-9, 37-25, 49-39, 65-47
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης Φέξης): Δασκαλοπούλου 23(3), Λιγνού, Νικολαϊδου, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 7(1), Γούλα 7, Χατζηλεοντή 5, Κορρέ 6, Παπαδοπούλου 4, Οικονομίδου 8, Αλεξία, Δαμουλάκη 5.
Αγία Παρασκευή (Γκουζίνη):Κασδαγλή 5(1), Στούπα 12, Σιγιώργη, Κοντογιάννη, Γρίσπου 11(1), Ευαγγελάτου, Κακοσούρη, Χατίρα, Πετυχάκη 2, Κριμιτζά 13, Μπετζαϊτη, Κόρμπου 4.

Αιγέας Χίου – Δαναοί Αργους 59-44
Διαιτητές: Αναστασόπουλος-Τούσης
Δεκάλεπτα:13-22, 25-27, 41-34, 59-44
Αιγέας(Γιασεμής-Γαλάτουλας):Κοτσία, Δάνδουλα, Καρατζάνου 10(2), Κοματσιούλη 20(4), Παπαδοπουλου 12, Τόσκα 12, Καρούση, Μπαμπικέρ, Άγκο, Γιασεμή 5(1), Σπανολιού, Γιαννιώδη
Δαναοί Άργους (Σκορδής): Μπενέκη 11, Ζαροκωστα 9(1), Γιαννακούλη 4, Αλμπέρτου, Μπαρτουτση, Σουλτανίδη, Καπετανιου 8(2), Μαρα 4, Αρβανίτη 8.

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας 58-43
Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 54-66
Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής 39-55
ΑΕ Πυλαίας-Αρης 55-61
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ασπίδα Ξάνθης 59-47
ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανσερραϊκός-Παναθλητικός 54-66
Διαιτητές: Κουφούδης-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 13-16, 22-34, 38-45, 54-66
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 7, Γαϊτάνη 14(3), Τσάντα, Μπακιρτζίδου 14, Χωλοπούλου Μ., Πελτέκη 5 (1), Κουτούση 10, Θανοπούλου 4.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου): Χαιριστανίδου 12, Γράψα 5(1), Γιαννοπούλου 15, Μπαξεβάνου, Καραμπατζάκη 14, Τράντα 4, Βαντσιούρη 9(1), Σταμπή 2, Σιδηροπούλου, Μπασσιά 5.

Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας 58-43
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Γρηγοριάδης
Δεκάλεπτα: 11-10, 22-21, 44-26, 58-43
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 4(1), Σιφναίου 8, Ιγγλεζου 16(1), Παλάνη 4(1), Καλαντίδου 8, Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 14(3), Φλώρου 4.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσιούρβα 4, Κατσαμάρη 6, Λιάσκου 11, Μιχαηλίδου 12(3), Τέλιου, Μαργαρίτη 2, Κλεισιάρη 8.

Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής 39-55
Διαιτητές: Γκέκας-Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 7-11, 16-22, 27-41, 39-55
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Κιολέογλου 7(1), Μάντζου, Ντριστέλλα, Γκοτζαμάνη 3, Λάππα 9, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 1, Καρατάσιου 9 (1), Αρτεμισίου 8, Ζαρκανέλα 2, Παπαζιώγα.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Παγκαλίδου, Γιαννούδη 7(1), Παππά, Μυγδαλιά 5, Βασιλειάδου 16, Τζίκου 4, Λογδανίδου 13, Θωμά 6(2).

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ασπίδα Ξάνθης 59-47
Διαιτητές: Τσάλλας-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-8, 24-25, 40-34, 59-47
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά, Κωστανάκη 10(1), Σουλιώτη 6, Τσαλή 15(1), Καλογρίδου 5, Καλομιτσίνη 4(1), Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 2, Παπαδάκη 4, Κουλουμπή 5, Κοκκίνου 6.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη, Καραλίδου Σ. 4, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη 10(1), Χατζηδάκη 3, Καραλή, Αντωνοπούλου 2, Πετρίδου 3, Σουλιώτη 10(1), Θωμαϊδου 3(1), Βαρελτζή 12(1).

Περισσότερα σε λίγο…