Β ΕΚΑΣΘ 2 όμιλος : Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικης

17

Τα αποτελέσματα

ΑΟ Αρετσούς-Ασβεστοχώρι 21-11(10), 45-33(20), 67-53(38), 69-58(τελικό)

Νέα Ραιδεστός-Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς 18-27(10), 40-39(20), 58-62(30), 92-82(τελικό)

Αχιλλέας Τριανδρίας-Μαραθών 19-15(10), 45-27(20), 62-49(30), 85-67(τελικό)

ΑΣ Πανόραμα-Βεργίνα  16-16(10), 62-54(τελικό)

ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας-Αριστοτέλης Επανομής 11-11(10), 25-24(20), 47-52(30), 66-66(κ.α.), 72-70(τελικό)

Γαλαξίας-ΑΚ Πανοράματος 25-33(20), 41-69(τελικό)

ΑΚ Αστέρια-ΑΕ Πυλαίας 67-52(τελικό)

Η βαθμολογία

1) Νέα Ραιδεστός       35        1374-1113       261

2) Αχιλλέας Τριανδρίας          32        1378-1141       237

3) Αριστοτέλης Επανομής      32        1201-1010       191

4) Ασβεστοχώρι         31        1174-1085       89

5) ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας   31        1233-1141       92

6) Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς  29        1267-1199       68

70 ΑΚ Πανοράματος   27        1049-1070       -21

8) ΑΟ Αρετσούς          26        1183-1156       27

9) Βεργίνα       25        1100-1117       -17

10) Μαραθών 24        1110-1262       -152

11) ΑΚ Αστέρια           24        1062-1234       -172

12) ΑΣ Πανόραμα       23        1167-1263       -96

13) Γαλαξίας   20        977-1240         -263

14) ΑΕ Πυλαίας           19        958-1202         -244

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 21/2)

Ασβεστοχώρι-Νέα Ραιδεστός

Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς-Αχιλλέας Τριανδρίας

Μαραθών-ΑΣ Πανόραμα

Βεργίνα-ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας

ΑΚ Πανοράματος-Αριστοτέλης Επανομής

ΑΕ Πυλαίας-ΑΟ Αρετσούς

Γαλαξίας-ΑΚ Αστέρια

ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας  72

Αριστοτέλης Επανομής 70

Δεκάλεπτα: 11-12, 25-24, 47-49, 66-66(κ.α.), 72-70

Διαιτητές: Γραικός-Χατζηνικολάου

ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας (Κατσικάρης-Καλτσίδης): Φορίδης 15, Τσεκούρας, Πετρόβαλης 14(3), Γκόγκος 9, Σουλούγκας 13(2), Μπάγκι 21(4), Δελόγλου, Τσελίκης, Καλαμπόκης, Λιάμος, Μηνάς.

Αριστοτέλης Επανομής (Γκένογλου): Νικητιανός 8, Τουβεντσίδης 20, Μπέλλος 5(1), Κουκουσεράκης, Παπαχρήστος 4, Σαχινίδης 16, Δέλλας 10, Μπαρτζώκας 5(1), Μαγγλάρης 2, Σιάμος, Φλετούρης, Τσίλλας.

*Το τελικό σκορ σημειώθηκε με μπάζερ μπίτερ του Μπάγκι.

Νέα Ραιδεστός  92

Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς 82

Δεκάλεπτα: 18-27, 40-39, 58-62, 92-82

Διαιτητές: Δέλλας-Μαρκούσης

Νέα Ραιδεστός (Αποστόλου-Αγγέλου): Κυριώτης 3, Λαγός 12(2), Κατσιάνος 9(1), Λαζαρίδης 31(7), Προκοπάκης, Μαντάς, Αναστασιου 18, Παπαθεοδώρου 3, Μυλωνάς 5, Κιόσα 7, Φουρλακιώτης, Μωϋσίδης 4(1).

Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς (Κασιόλας): Φραντζής 4, Ναζίρης 14, Αρνίδης 14, Γιομπλάκης 2, Μιχαηλίδης 6, Τσαμασλίδης 20, Κουσίδης 14(2), Παναγιώτου, Καραμπέρης 3(1).

ΑΣ Πανόραμα 62

Βεργίνα  54

Δεκάλεπτα: 16-16, 33-25, 49-38, 62-54

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Μπαζάκας

ΑΣ Πανόραμα (Ριτζαλέου-Καμπίτση): Χοϊδάς 19(3), Κελέκης, Κρίτσας 18(1), Τσάκος 5(1), Δερμεντζίδης 3(1), Κουφός 2, Σπανός Γ., Μαυρίδης 5(1), Δεμερτζής  Καλουπτσόγλου 2, Ριτζαλέος, Στυλιανίδης, Σπανός Μ. 8.

Βεργίνα (Μήτσικας-Σερβίτας): Κονιώρης 5(1), Μπιτέρνας Α., Δημητρόπουλος 7(1), Βουδούρης 5, Καλαϊτζής 6(2), Παντερής 6, Πούλιος 6, Παπαγεωργίου, Μπιτέρνας Ι. 2, Βουρδέρης 2, Παπαργυρίου, Δελκούσης 15.

ΑΚ Αστέρια 67

ΑΕ Πυλαίας 52

Δεκάλεπτα: 16-15, 35-31, 51-37, 67-52

Διαιτητές: Καντερές-Διβόλη

ΑΚ Αστέρια (Ακριτίδης-Παπαδόπουλος): Καβαδάκης 2, Αραμπατζής 12(1), Γιανιώτης, Τοπούζης 11,  Λουλούδης 38(2), Κιοσκέρογλου 2, Τσαμασιάν Ρ. 2, Τσαμασιάν Θ.

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Ντουπτσόγλου 16(2), Δήμου, Αντώνης 5, Μαλακόπουλος 7(1), Παπαδόπουλος 4, Κυριακίδης 2, Καρράς 7, Μαλιγκούρας 2, Κούτος, Αναστασιάδης, Τσίκος 7(1), Παπακώστας 2.

ΑΟ Αρετσούς  69

Ασβεστοχώρι  58

Δεκάλεπτα: 23-11, 45-33, 55-45, 69-58

Διαιτητές: Πραττός-Κωνής

ΑΟ Αρετσούς (Πετρόπουλος-Βακιρτζής): Φλιώνης Ν. 3, Βεργόπουλος 2, Αποστόλου, Φλιώνης Ι. 2, Τσιμπής 20(2), Σιδηροηλίας 14(1), Ματάκος 2, Παντελίδης Γ. 16(3), , Σιδηράς 5(1), Παντελίδης Κ. 5(1), Παπανικολάου Μ. 2.

Ασβεστοχώρι (Μητριτζίκης-Κουτσουρίδης): Βαλεργάκης 17(4), Μπεχλιβάνης 12(1), Τάνης 3(1), Σερέτης 2, Τραγιανίδης, Γκερλής, Μπάκος 10(1), Χασεκίδης, Αραμπατζής 1, Μελίδης 6, Κουτσόβουλος 7(1).

Αχιλλέας Τριανδρίας 85

Μαραθών  67

Δεκάλεπτα: 19-15, 45-27, 62-49, 85-67

Διαιτητές: Σελεβός-Κλεπουσνιώτου

Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Τσανακτσίδης 4, Μάτκα 9, Πετρίδης 7(1), Χατζόπουλος 12(2), Θεοδώρου 2, Βαρδουνιώτης 24(1), Παρίσης 5(1), Μπουράκης, Τσελέκης 8, Καμπανάς 14(1).

Μαραθών (Βουλάλας): Αργυρίου 16, Βοσκάκης, Καραγκιαβουρίδης 18, Φωτιάδης 3(1), Καραγιάννης 3(1), Λάκος 3(1), Ουγουρλόγλου 21(2), Τζώλος 3(1).

Γαλαξίας 41

ΑΚ Πανοράματος 69

Δεκάλεπτα: 13-14, 25-33, 35-47, 41-69

Διαιτητές: Κολοκυθάς-Λαμπρέλλης

Γαλαξίας (Βουλκίδης): Ντέμπος 2, Παπαδημητρίου 6, Σύρος 6(2), Διαμαντής 2, Ζμπρίνης 6(1), Βλαχάκης 2, Ιωαννίδης, Σελεμίδης 4, Κετσετζής, Μάντζιαρης 13.

ΑΚ Πανοράματος (Γιαννάκης): Τσαλαγεώργος 4, Χαιριστανίδης 1, Κουτσιάμπασης 8, Εμμανουήλ 8(2), Παπαμαστοράκης 7, Σαράντης 2, Μάστορας 10, Στογιαννόπουλος 18(3), Μεϊντάνης 11.