Β ΕΚΑΣΘ 1 ος Όμιλος : Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

33

Τα αποτελέσματα

Γαλαξίας Αδένδρου-Αριστοτέλης Σταυρού 18-12(10), 32-31(20), 55-45(30), 70-59(τελικό)

Δόξα Δρυμού-Αστέρας Κουκλουτζά 28-12(10), 49-26(20), 56-40(30), 66-57(τελικό)

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 9-15(10), 28-35(20), 40-56(30), 52-72(τελικό)

Εθνικός Λαγυνών-Θερμαϊκός 24-10(10), 34-26(20), 47-38(30), 62-54(τελικό)

ΔΑΣΩ-ΠΚ Νεάπολης (Δευτέρα 21:45)

Αμπελόκηποι Μενεμένη-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου 13-13(10), 29-26(20), 33-33(27)προσωρινή διακοπή λόγω επεισοδίων), 33-41(30), 48-63(τελικό)

ΗΟΟΡ-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 16-21(10), 26-33(20), 42-47(30), 62-63(τελικό)

Η βαθμολογία

1) Εθνικός Λαγυνών   38        1425-1123       302

2) ΗΟΟΡ          34        1282-1060       222

3) Δόξα Δρυμού          33        1203-1123       80
4) Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων            31        1150-1053       97

5) Αστέρας Κουκλουτζά         31        1219-1118       101

6) Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη         30        1232-1160       72

7) Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου   29        1172-1162       10

8) Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού  27        1118-1130       -12

9) Αριστοτέλης Σταυρού        27        1169-1218       -49

10) ΠΚ Νεάπολης        25        1049-1137       -88

11) Γαλαξίας Αδένδρου          25        1164-1256       -92

12) Θερμαϊκός            24        1092-1205       -113

13) ΔΑΣΩ         22        1051-1248       -197

14) Αμπελόκηποι Μενεμένη  20        925-1258         -333

*ΔΑΣΩ και ΠΚ Νεάπολης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 6/3)

Αστέρας Κουκλουτζά-Γαλαξίας Αδένδρου

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Δόξα Δρυμού

Θερμαϊκός-Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού

ΠΚ Νεάπολης-Εθνικός Λαγυνών

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων-ΔΑΣΩ

Αριστοτέλης Σταυρού-Αμπελόκηποι Μενεμένη

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-ΗΟΟΡ

ΗΟΟΡ 62

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων  63

Δεκάλεπτα: 16-21, 26-33, 42-47, 62-63

Διαιτητές: Φούντζηλας-Δημακόπουλος

HOOP (Ούλιος- Μασλαρινός): Παπανίκος, Ιωαννίδης 6, Πολυχρονιάδης 2, Πετράς, Μπλαβάκης 5, Παντελίδης 15(3), Καραδήμος, Δανούσης 4, Καζής, Μουρατίδης 17(2), Κιρκινεζιάδης 3, Σιδηρόπουλος 10(2).

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (Μύθου): Εφόπουλος 14(3), Αθανασίου 2, Ξανθόπουλος 2, Αστερίου 11(1), Παρίσης 8(2), Ζαφειρόπουλος, Καραγιαννίδης 12, Δώνης 11.

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού  52

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  72

Δεκάλεπτα: 9-15, 28-35, 40-56, 52-72

Διαιτητές: Σιταρίδης-Στούμπος

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού (Χαλκιάς-Βατός): Τιγκλιανίδης Π. 2, Γαλιατσάτος 7, Βεβές, Λαγούρος, Σιούλας 2, Τολιόπουλος 27(3), Ρατόπουλος, Μπαλαφούτης, Παμπούρης 1, Τσέλος 11, Μπλιαντίδης, Τιγκλιανίδης Χ. 2.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Τσούκας): Τσιπίδης 11(3), Μακρίδης 4, Βαλσαμίδης 8, Παπουνίδης 11, Χατζηνικολάου 6(2), Καραγιαννίδης 3(1), Δημάκος 2, Δρέτας 1, Καλούτσικος 21, Φουτσιτζής 5.

Δόξα Δρυμού 66

Αστέρας Κουκλουτζά  57

Δεκάλεπτα:28-12, 49-26, 56-40, 66-57

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Αγραφιώτης Β.

Δόξα Δρυμού (Παντελίδης): Ζητάκης 9(3), Πράντζος 7, Μαραγκινός 16(2), Παπαοικονόμου, Καζαμίας 26(5), Παγωνούδης, Γλαβάς 8.

Αστέρας Κουκλουτζά (Τουλούμης): Τουλούμης 7(1), Μπίκης 6(2), Μηναϊδης 2, Ριζόπουλος 6(2), Σταμπολίδης 11(1), Κολιντζίκης, Κοκκαλιώτης 5(1), Δεμερτζής 3(1), Ζαταγιάς 6, Ανταβαλής 2, Κανλής 9.

Γαλαξίας Αδένδρου 70

Αριστοτέλης Σταυρού  59

Δεκάλεπτα: 18-12, 32-31, 55-45, 70-59

Διαιτητές: Τζεκάκης Γ.-Τζαγκατζής

Γαλαξίας Αδένδρου (Κουμαριάς-Παπαδημητρίου): Ρούζιος 11, Κυανίδης, Τσέτουρας, Χαρινάς, Βλάχος 12(3), Γκιουλέκας 2, Καλαμπάκας, Φίκατας, Μπένας, Πλατανίτης 31(3), Χατζηαναγνώστης 14(1), Στράτος.

Αριστοτέλης Σταυρού (Σαββίδης): Ταντσος 13(4), Σίμου 7(1), Θεοδώρου 13(2), Κουτσιανούδης, Μπελτές 1, Βούζος 6(1), Αλεξινάκης Ε. 16, Αλεξινάκης Γ., Καραγιώρας 3.

Αμπελόκηποι Μενεμένη  48

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου 63 

Δεκάλεπτα: 13-13, 29-26, 33-41, 48-63.

Διαιτητές : Θρασυβουλίδης-Τσαρδούλιας Χ.

Αμπελόκηποι Μενεμένη (Μαλτέζος): Μουζίδης 6(1), Παπανίκος 5, Σαχινίδης 15, Κεφαλίδης 14(4), Κατσαμπούκας, Επιτρόπου, Καραπαναγιώτης, Παλιογιάννης 6, Ρούμπης 2.

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου (Χατζηβρέττας-Nτίκας): Σίσκος, Δέτσικας 13(2), Κεχαγιάς 3, Καραγιαννίδης , Γιόρτσιος, Μουτσίκας 4, Μαραντάς 20(3), Κοντέλης, Κρίτσικας, Ντίμο, Εδίρνελης 10(2), Παπαστεφάνου 13.

Εθνικός Λαγυνών  62

Θερμαϊκός 54

Δεκάλεπτα: 24-10, 34-26, 47-38, 62-54

Διαιτητές: Δικταπανίδης-Καμηλάρης

Εθνικός Λαγυνών (Καραγιαννίδης): Γιώρτσιος 4(1), Τσομπανάκης 2, Γεράκης 4, Μυσιρλόγλου Π. 2, Τσιάτσιος 18(1), Καϊβετζής 12, Γουνιώτης 17, Χρηστίδης, Καλφαλίδης 3.

Θερμαϊκός (Τσελεμπής): Δαγκλής 6, Αλεξιάδης 15(2), Γκίτνου 13(1), Πολύχρους 4, Οικονομάκος 3(1), Καλαϊτζής 6, Αλβανίδης 5, Γερολυμάτος, Μυλωνάς 2.

*Η νίκη αφιερώνεται στον Βίγλα που έκανε εγχείρηση χιαστών και στον Χρηστίδη που τραυματίστηκε στο πρώτο δεκάλεπτο.