Β ΕΚΑΣΘ 1ος Όμιλος : Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικης

37

Τα αποτελέσματα

Γαλαξίας Αδένδρου-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 13-20(10), 29-37(20), 45-54(30), 51-70(τελικό)

Δόξα Δρυμού-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου 4-11(10), 28-24(20), 39-51(30), 57-68(τελικό)

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού-Αριστοτέλης Σταυρού  13-11(7), 34-37(26), 48-58(33), 59-69(37), 67-75(τελικό)

Εθνικός Λαγυνών-Αστέρας Κουκλουτζά 26-14(10), 43-18(20), 55-27(30), 81-43(τελικό)

ΠΚ Νεάπολης-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 34-28(20), 44-41(32), 52-51(τελικό)

ΔΑΣΩ-Θερμαϊκός  19-16(10), 34-41(20), 48-53(30), 63-73(τελικό)

Αμπελόκηποι Μενεμένη-ΗΟΟΡ 7-18(9), 17-37(20), 40-67(τελικό)

*Για τα προημιτελικά του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ έχουμε:

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Σταυρούπολη 12-14(10), 23-37(20), 39-55(30), 55-72(τελικό)

Η βαθμολογία

1) Εθνικός Λαγυνών   34        1285-995         290

2) ΗΟΟΡ          31        1152-952         200

3) Δόξα Δρυμού          29        1063-1002       61

4) Αστέρας Κουκλουτζά         28        1093-998         95

5) Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη         27        1086-1030       56

6) Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων            27        1022-967         55

7) Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού  25        1012-989         23

8) Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου   25        1034-1046       -12

9) Αριστοτέλης Σταυρού        25        1046-1074       -28

10) ΠΚ Νεάπολης        24        998-1069         -71

11) Γαλαξίας Αδένδρου          22        1026-1122       -96

12) Θερμαϊκός            21        970-1092         -122

13) ΔΑΣΩ         21        1006-1180       -174

14) Αμπελόκηποι Μενεμένη  18        853-1130         -277

Η επόμενη αγωνιστική (18η, 14/2)

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Γαλαξίας Αδένδρου

Αριστοτέλης Σταυρού-Δόξα Δρυμού

Αστέρας Κουκλουτζά-Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Εθνικός Λαγυνών

Θερμαϊκός-ΠΚ Νεάπολης

ΗΟΟΡ-ΔΑΣΩ

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων-Αμπελόκηποι Μενεμένη

ΔΑΣΩ 63

Θερμαϊκός  73

Δεκάλεπτα: 19-16, 34-41, 48-53, 63-73

Διαιτητές: Μημικόπουλος-Αναστασιάδης

ΔΑΣΩ (Ανδρεάδης-Γαλής): Διαμαντής 7, Θωμαϊδης, Ατματζίδης , Τόττης 14(3), Γαλής, Γιαννούσης, Παπλωματάς 18, Καρράς 15, Σκανδάλης 8, Ανδριάς 2.

Θερμαϊκός (Τσελεμπής): Παπαδόπουλος Γ., Δαγκλής 6, Αλεξιάδης 12(2), Γκίτνου 4, Πολύχρους 6, Καλαϊτζής 5, Οικονομάκος 12(2), Αλβανίδης 9(1), Τσιαπανίτης 10, Γερολυμάτος 2, Μυλωνάς 7.

ΠΚ Νεάπολης  52

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  51

Δεκάλεπτα: 16-15, 34-28, 42-39, 52-51

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Εκιτζίδης

ΠΚ Νεάπολης (Αποστόλου- Παγκούτσος): Γιαννούλης 8(1), Κυριακίδης, Μαρλάς 2, Τσακιρίδης, Δημητρόπουλος 17(5), Τσιροπούλης 5(1), Τιγκιρίδης, Χύτας 7, Λεμοντζής 13(1).

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Τσούκας): Γκοβεδάρος 2, Τσιπίδης 2, Μακρίδης, Παπουνίδης, Βαλσαμίδης 16, Χατζηνικολάου 5, Καραγιαννίδης, Δημάκος 6, Καλούτσικος 14, Φουτσιτζής 6.

Γαλαξίας Αδένδρου 51

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 70

Δεκάλεπτα: 13-20, 29-37, 45-54, 51-70

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β.-Κλεπουσνιώτου

Γαλαξίας Αδένδρου (Κουμαριάς-Παπαδημητρίου): Ρούζιος 10(2), Τσέτουρας 2, Γιάνναρης, Βλάχος 5, Καλαμπάκας 6, Γκιουλέκας, Φίκατας, Μπένας, Πλατανίτης 23(2), Χατζηαναγνώστης 2, Στράτος 2, Κωστούδης.

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (Μύθου): Εφόπουλος 11(1), Ξανθόπουλος 12, Αστερίου 8, Παρίσης 4, Μεντελίδης 2, Μαργαρίτης 6, Καραγιαννίδης 19(1), Δώνης 8(1).

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού 67

Αριστοτέλης Σταυρού 75

Δεκάλεπτα: 18-18, 35-30, 48-52, 67-75

Διαιτητές: Φούντζηλας-Κασόλης

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού (Χαλκιάς): Τιγκλιανίδης 8(2), Γαλιατσάτος 20(3),  Λαγούρος, Σιούλας 2, Τολιόπουλος 17(5), Ρατόπουλος 8, Μπαλαφούτης 2, Λασκαρίδης , Παμπούρης, Τσέλος 10.

Αριστοτέλης Σταυρού (Σαββίδης): Τάντσος 23(7), Σίμου 22(19ρ.), Θεοδώρου 15(2), Κουτσιανούδης, Βούζος 2, Τσούλης, Αλεξινάκης 11(1), Καραγιώρας 2.

Δόξα Δρυμού 57

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου 68

Δεκάλεπτα: 4-11, 28-24, 39-51, 57-68

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Μπάιος

Δόξα Δρυμού (Παντελίδης): Χασάπης, Ζητάκης 8(2), Πράντζος 8(1), Δεβλέτογλου, Μαραγκινός 13(1), Παπαοικονόμου 2, Καζαμίας 14(2), Χατζηιωάννης, Παγωνούδης 7, Γλαβάς 5.

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου (Χατζηβρέττας-Μήτκος): Μήτκος 8(2), Καραγιαννίδης, Καλαϊτζίδης 5(1), Μουτσίκας 8, Κοντέλης 3, Μπεκίρι, Δέτσικας 20(2), Κρίτσικας, Ντίμο, Ροϊδης 8(2), Παπαστεφάνου 5(1), Εδίρνελης 11(2).

Εθνικός Λαγυνών  81

Αστέρας Κουκλουτζά  43

Δεκάλεπτα: 26-14, 43-18, 55-27, 81-43

Διαιτητές: Σιταρίδης-Κανελλίδης

Εθνικός Λαγυνών (Καραγιαννίδης): Γιώρτσιος 9(3), Γεράκης 12(2), Μυσιρλόγλου Π., Τσιάτσιος 15(2), Καϊβετζής 23(6), Γουνιώτης 5(1), Μυσιρλόγλου Γ., Τριανταφυλλίδης 8(2), Σισκούδης, Χρηστίδης 9(3).

Αστέρας Κουκλουτζά (Τουλούμης-Τραμουντάνης): Τουλούμης 7(2), Μπίκης 2, Μηναϊδης 4, Ριζόπουλος 4, Σταμπολίδης 2, Παπαδόπουλος, Κολιτζίκης 2, Κοκκαλιώτης 3(1), Ζαταγιάς 2, Κανλής 17(3).

*Η νίκη αφιερώνεται από όλη την ομάδα, τον προπονητή και τη διοίκηση στον Δημήτρη Γουνιώτη που αποχώρησε στο έβδομο λεπτό με διάστρεμμα.

Αμπελόκηποι Μενεμένη  40

ΗΟΟΡ 67

Δεκάλεπτα: 7-20, 17-37, 22-52, 40-67

Διαιτητές: Τζεκάκης Γ.-Αναστασιάδης Γ.

Αμπελόκηποι Μενεμένη (Μαλτέζος): Τσαπάρας 5, Μαστοράκης 2, Μουτίδης 2, Σαχινίδης 2, Κεφαλίδης 2, Κατσαμπούκας 2, Πουτσίκης 11(3), Επιτρόπου 3, Στεφούλης 6(2), Παλιογιάννης 3, Ρούμπης 2.

HOOP (Ούλιος- Μασλαρινός): Παπανίκος 3(1), Τσακίρης 13(1), Ιωαννίδης 8(2), Πολυχρονιάδης 5(1), Πετράς 4, Παντελίδης 6(2), Καραδήμος 7, Δανούσης 5, Μουρατίδης Δ. 7(1), Μουρατίδης Χ., Κιρκινεζιάδης 6, Σιδηρόπουλος 3.