Β ΕΘΝΙΚΗ : Αναλυτικα τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικης

45

1ος Όμιλος
Ακάθεκτο συνέχισε το δίδυμο Αμαρουσίου και Πανερυθραϊκού και στην 18η αγωνιστική τους 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής. Ευνοημένος ήταν ο Εσπερος που έμεινε μόνος στην τρίτη θέση, μετά τις ήττες του Εθνικού και του Αιγάλεω.

Αποτελέσματα
ΟΦΗ-Ιωνικός Ν.Φ. 80-78
Λοκρός Αταλάντης-Αιγάλεω 92-75
Πανελευσινιακός-Έσπερος Καλλιθέας 66-80
Πεντέλη-Δούκας 68-75
Παπάγου-Πανερυθραϊκός 67-75
Πρωτέας Βούλας-Μανδραϊκός 86-69
Μαρούσι-Εθνικός Πειραιά 83-78
ΚΑΟ Μελισσίων-ΝΕ Μεγαρίδος 61-64

Οι αγώνες αναλυτικά
ΟΦΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 80-78
Τα δεκάλεπτα : 18-22, 39-42, 59-55, 80-78
Διαιτητές :Μακρόπουλος-Μαρινάκης-Τσακιράκη
ΟΦΗ (Ράλλης) : Μποχωρίδης 14 (3), Κριθινάκης 2, Λιανός 10, Τσερκιτζόγλου, Καραδολάμης 19 (3), Αγαπιάδης 5 (1), Τασιούδης, Πετράκης 11 (1), Μπούμπαρης 17, Πάλλης 2.
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 10, Καρβούνης 6 (2), Περδικάρης 13 (3), Παλαιοχωρίτης 24 (3), Γιαννίκος, Σακελλαρόπουλος, Πρισκομάτης 2, Βαφιάς 7, Μαντζιώρης 17 (1)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 85-69
Τα δεκάλεπτα : 25-19, 40-42, 69-55, 85-69
Διαιτητές : Μαγκλογιάννης-Αναστασίου-Αντωνιάδης
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος) : Παπαπέτρου 6(1), Μόρφης 15(3), Πολιτόπουλος 2, Πετς 12, Ματσάγγος 7(1) , Σκουλούδης 3, Φιλίππου Α., Δενδρινός 14(2), Κυριλής 13(3), Φιλίππου Χ., Μήτσιαλος 13, Παναγιωτίδης
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Γεωργίου 11(2), Χανιάς – Πανταζής 5(1), Μαλτέζος 3, Ροδοστόγλου 30(5), Τσιάκος 11, Βεσκούκης 7, Μαρούγκας 2, Παπανικολάου, Σιδέρης, Γκουαλτιέρι

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΔΟΥΚΑΣ 68-75
Τα δεκάλεπτα : 12-14, 31-34, 49-50, 68-75
Διαιτητές : Θεονάς-Αργυρούδης-Τεφτίκης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Νάσσης 6, Μπουργάνος 3 (1), Ντιμπ 10, Κούσουλας 5 (1), Καρούζος 13 (2), Μπέλη 4, Κουκάκης 3, Μπίγγος 2, Τάγαρης 19, Φωτόπουλος 3 (1).
Δούκας (Αγγέλου) : Σεργιένκο 10, Τζελάλης 1, Ζαραϊδώνης 8, Γραμματικός 2, Γκίνης 5 (1), Μαράντος, Σακελλαρίου 20 (4), Τζέμης 10, Κορκοντζέλος 7, Ζαρακοδύλας 12 (1)

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 83-78
Τα δεκάλεπτα :24-24, 47-43, 68-58, 83-78
Διαιτητές :Καλδίρης-Ζακεστίδης-Μηλαπίδης
Μαρούσι (Σκαραφίγκας) : Λάππας 14 (3), Ξυδάς 18 (2), Κανέλλης, Σπηλιόπουλος 7 (1), Πλουτέτσκι 3 (1), Παπαγεωργόπουλος 13 (1), Δούκας 4, Μπακέας 6 (2), Λιούνης, Γιαννόπουλος, Γκαγκαλούδης 18 (3).
Εθνικός Πειραιά (Οικονομάκης) : Καπερώνης, Σ.Γεωργοπαπαδάκος, Μανιάτης 2, Αγγελόπουλος 26 (1), Ν.Γεωργοπαπαδάκος 6 (1), Πέττας 16, Γιατρούδης 2, Γκιζογιάννης 19, Λεκάκης 2, Κοντραφούρης, Στέφος 5, Ασπρόπουλος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 18 αγώνες)
1. Πανερυθραϊκός 14-4 32
2. Μαρούσι 14-3 31 *
——————-
3. Εσπερος 12-6 30
4. Αιγάλεω 11-7 29
5. Εθνικός 11-7 29
6. Πρωτέας Β. 11-7 29
7. ΝΕ Μεγαρίδας 10-8 28
8. ΟΦΗ 10-8 28
9.Μανδραϊκός 9-9 27
10. Πανελευσινιακός 9-9 27
11. Παπάγου 9-9 27
12.Πεντέλη 8-10 26
————————–
13. Λοκρός Αταλ. 5-13 23
14.Μελίσσια 5-12 22 *
15. Δούκας 3-15 21
16. Ιωνικός Ν.Φ. 2-16 20
* Μαρούσι και Μελίσσια έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19η, 23/2)
ΑΙγάλεω – Πανελευσινιακός
Εσπερος – Πεντέλη
Δούκας – Παπάγου
Πανερυθραϊκός – Πρωτέας Β.
Μανδραϊκός – Μαρούσι
Εθνικός – Μελίσσια
Ιωνικός Ν.Φ. – Ν.Ε. Μεγαρίδας
ΟΦΗ – Λοκρός Ατ.

2ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Κομοτηνή-Φάρσαλα 82-77 (8/2)
Καβάλα-Ευκαρπία 63-62
Έσπερος Λαμίας-Ερμής Λαγκαδά 64-62
Γέφυρα-Μαχητές Πευκών 77-72
Δόξα Λευκάδας-Στρατώνι 90-78
Πρωτέας Γρεβενών-ΠΑΣ Γιάννινα 57-77
ΧΑΝΘ-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 84-49
Αίανας Ευόσμου-Πολύγυρος 81-53

Οι αγώνες αναλυτικά
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 64-62
Τα δεκάλεπτα: 19-16,34-32,48-49,64-62
Διαιτητές : Ζαχαρής-Τσουμαχίδης-Μπούγλος Π.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκοντγουιν 4 , Στογιάνοβιτς 22(5) , Ρουμελιώτης 16 ( 4 ), Παπανικολάου 5(1), Φύκας , Τσιμίδης 11 , Δαχρετζης , Γκιρίτσης , Σεριανάι , Μαντζούκας 6(2) , Μπακόλιας,Χαρίλας
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 7(1) , Αποστολίδης 2 , Μάρουσιτς 12(2) , Ελευθεριάδης 11 , Πλιούκας 7(1) , Σιώπης 11(2), Χριστοδούλου 8 , Παρίτσης , Αβοκάτος 4, Θεοδωρίδης .

ΧΑΝΘ – ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 84-49
Τα δεκάλεπτα: 12-18, 26-30, 53-39, 84-49
Διαιτητές: Δημάδης, Ντούρος, Ζαχαριάδης
ΧΑΝΘ (Κεραμέας) : Στεφανίδης 10(1), Απαζίδης 17(1), Θεοδωρίδης 3(1), Μπαλάσκας 8(2), Ιωαννίδης 2, Κουτουξίδης 24(3), Καραγεωργίου 3, Τσιριλάκης 1, Τσιριλάκης 1, Λογοθέτης 2, Μαργαρίτης 7(1), Μερμίγκης 6(2), Μελαδιανός.
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος) : Σερέτης, Σμυρλής 6(1), Λίλης, Βρασταμάνης, Φιλοξενίδης 11, Τύπος, Χαρταβέλης 4, Ντογανίδης, Κασαμανώλης, Ζάχαρης 6, Γεωργίου 7(1), Βλαγκόγιας 15.

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ 77-72
Τα δεκάλεπτα :  17-16, 42-37, 58-57, 77-72
Διαιτητές :  Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ι.-Πράττος
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης) : Μπέγος 2, Ματενίδης 6 (1), Μάρτζος 11 (1), Αποστολίδης 13, Ονάσογλου 25 (3), Τσακαλέρης 6, Κοτσάνος 6, Παπαδόπουλος 2, Κολοκοτρώνης 6
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Σιπιτάνος 25 (3), Χατζηκυριακίδης 11 (2), Κουντουράτζογλου 8, Μαυρίδης 13(1), Κλωναράς 3, Σικαλίδης 4, Βαϊντερλής 6, Μητσάκης 3, Ζιάκας.

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 81-53
Τα δεκάλεπτα : 23-14, 43-28, 59-44, 81-53
Διαιτητές : Ξέρας-Παπαγερίδης-Παζώλης
Αίας Ευόσμου (Ποργιόπουλος): Μπρουκς 5 (1), Λαζαρίδης 1, Πετανίδης 5, Πουλιανίτης 10 (1), Νησιώτης 12 (1), Ζώτος 21 (1), Σεκαδάκης, Νέσης 6 (2), Καπινιάρης 21 (4), Κατσούνης, Περιστεράκης, Στόλης
Πολύγυρος (Τσουρμάς) : Αμπατζίδης 5 (1), Πιπιλιάρης 2, Ντισλής 10 (1), Δεληγκάρης, Βλάχος 7, Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Νούκαρης 12, Στόικος, Αμουτζάς, Αλεξιάδης 5(1), Γραβάνης 12 (1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 58-77
Τα δεκάλεπτα: 6-15, 19-32, 40-57, 58-77
Διαιτητές: Λόρτος-Θεοδώρου-Δέλλας
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας 3(1), Σισμάνης 11, Μαλούτας 10(2), Μιχαηλίδης 8(2), Βλάχος 5(1), Μπέσσας 4, Συλλάκος, Τακίδης 11(1), Μαλιούρας, Μακρής 3, Πεχλιβανίδης 1, Κλωναράς 2
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Καννής, Νίκας 7(1), Ντόβας 24(8), Μαυρογιάννης 11, Ναούμης 13(3), Μάντζιος 2, Πάτρας 13, Κωστούλας 6(2), Μανάκας 1, Αποστολίδης, Γιωτάκης, Τσίρμπας-Αναγνώστου.

Η Βαθμολογία (σε 18 αγώνες)

1.ΠΑΣ Γιάννινα (16-2) 34
2.Δόξα Λευκάδας (14-4) 32
—————————————
3.ΕΚ Καβάλας (13-5) 31
4.Ερμής Λαγκαδά (12-6) 30
5.ΚΣ Γέφυρας (11-7) 29
6.ΠΣ Ευκαρπίας (10-8) 28
7.ΓΣ Φαρσάλων (10-8) 28
8.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (9-9) 27
9.Πρωτέας Γρεβενών (8-10) 26
10.Αίας Ευόσμου (8-10) 26
11.ΓΑΣ Κομοτηνής (7-11) 25
12.Εσπερος Λαμίας (7-11) 25
—————————————
13.ΧΑΝΘ (7-11) 25
14.ΑΟ Πολυγύρου (6-12) 24
15.Στρατώνι (5-13) 23
16.Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (1-17) 18

Η επόμενη αγωνιστική (19η, 23/2)
Ευκαρπία – Έσπερος Λαμίας
Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Δόξα Λευκάδας
Στρατώνι – Πρωτέας Γρεβενών
ΠΑΣ Γιάννινα – ΧΑΝΘ
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου – Αίας Ευόσμου
Φάρσαλα – Πολύγυρος
ΓΑΣ Κομοτηνή – Καβάλα