Α ΕΚΑΣΘ : Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής

27

Τα αποτελέσματα:

ΑΕΕ Τούμπας 76

ΓΑΣ Βασιλικών 67

Δεκάλεπτα: 23-14, 36-37, 53-51, 65-65(κ.α.), 76-67

Διαιτητές: Σιταρίδης-Αγραφιώτης Γρ.-Κωνσταντινέλης

ΑΕΕ Τούμπας (Κεσίδης): Χατζημιχαηλίδης 14(2), Πεγιάς 3(1), Ταρπάγκος 24(4), Κατσαρής, Παπαδόπουλος 5(1), Ζιάκας, Πισσανίδης 9, Χατζηπαραδείσης 6(2), Νεράτζης 7, Νταράκης 8.

ΓΑΣ Βασιλικών (Σίνος): Καραγιαννόπουλος, Τσιάμης 7(1), Σύρος, Λεμονίδης 11(1), Κούσας 17(3), Θάνος 4, Κογκαλίδης 7(1), Οικονόμου 13, Πασούδης 8.

Αστέρας Σίνδου 51

Σταυρούπολη 65

Δεκάλεπτα: 10-14, 24-31, 36-47, 51-65

Διαιτητές: Τσαρδούλιας Τ.-Τσάνταλη-Αγραφιώτης Β.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Μαρκίδης 7, Σταυρακίδης 3(1), Πολυχρονίδης, Ταυλαρίδης 12(2), Αθανασιάδης 4, Ακσεχέρογλου, Αντωνιάδης 2, Συντρίδης 7(1), Δημητριάδης 10, Φιλέλης 3(1), Γκαντίδης 3(1).

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης-Κώττης): Καπάτσης, Δουλγερίδης 4, Παπανικολάου 3(1), Φωτιάδης 12(1), Παπαβασιλείου 2, Παπαευαγγέλου 12, Λύτας 12, Κοτζαμπάσης 1, Σιώμος 14, Τετράδης, Τσαβλίδης 4.

Γαλάζιοι 70

Κεραυνός Αγίου Παύλου 79

Δεκάλεπτα: 15-19, 39-38, 56-55, 70-79

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Κουκουλεκίδης-Καντερές

Γαλάζιοι (Παπαδούλης-Τσίμπος): Δήμας 16, Μπελτές, Αϊμέκε 6, Τσολακίδης, Ακεψιμαϊδης 14(3), Μπασδάνης 9(3), Σαχμπατιάν 4, Μαντζαβίνος 13(1), Γκαβέζος 6, Ξυγωνάκης 2.

Κεραυνός Αγίου Παύλου (Τζιόμαλος): Δήμου 18(2), Παπαδόπουλος 14(2), Αγγελόπουλος 11(1), Μαυροματίδης 4, Μπακιρτζής 4, Λάππας 4(1), Τουρσουτζιάν, Γιοσμάς 1, Χατσατούροβ 6(1), Μασλαρινός 17(3).

Ποσειδών Μηχανιώνας 58

Ιωνικός 81

Δεκάλεπτα: 18-21, 30-43, 38-65, 58-81

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Σαρακενίδης-Θρασυβουλίδης

Ποσειδών Μηχανιώνας (Χατζόπουλος):Φωτιάδης 6(1), Κούρογλου Α. 8, Κούρογλου Χ., Αγλαμίσης Τ. 16(1), Περδίκας 10(2), Δεμίρογλου 4, Αγριόπουλος 2, Σταφυλάς 12, Παπαδόπουλος, Αγλαμίσης Θ.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης-Γουλτίδης):Σαρακατσάνος 12(2), Παναγιώτου 13(3), Μπατάκας 10, Τολιόπουλος 3, Γιώρτσιος, Μαγκιόγλου, Αντωνιάδης 12(3), Γιαμούκης 11(1), Κεϊσίδης 2, Kόκουρας 12, Βαϊράμης 2, Αγγελόπουλος 4.

Μακαμπή 74

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 65

Δεκάλεπτα: 20-15, 35-37, 51-58, 74-65

Διαιτητές: Θεοδώρου-Φούντζηλας-Αναστασιάδης Β.

Μακαμπή (Αστεριάδης): Κλουντζός 5(1), Γεωργίου 3(1), Κουτριος 10(3), Πετράκης 9, Σαββίδης 16(1), Αρούχ 10(2), Μητσιώνης 16, Σαραφίδης 2.

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού (Τουλούμης):Δανάκης 18(3), Ταουκίδης, Κοκονέσι 10, Παπαδόπουλος, Μυλωνίδης 11, Λαϊδης, Αρναούτογλου 4, Μακαλέκας 7(1), Καρούζος 9(1), Κατριβάνος.

GBA 86

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 70

Δεκάλεπτα: 23-19, 42-45, 60-59, 86-78

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι.-Δέλλας-Βασιλόπουλος

GBA (Δεμερτζής): Κουτσοδήμος 3, Κανλής 2, Σπυρόπουλος 37(7), Καμηνέλης 2, Ντινάκης 17(2), Φωτιάδης 3(1), Χαραλαμπίδης Χ. 4, Χαραλαμπίδης Κ. 4(1), Μαυροχωρίδης 6, Τσινόπουλος 1, Δάγκας, Χατζής 3(1).

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Αποστολίδης-Αποστολίδου): Ζησόπουλος 4, Μυλωνάς 2, Παπαγεωργίου Δ. 27(5), Παπαγεωργίου Γ., Ουρκέρογλου 6, Θαλασσινός, Πατίκας 18(3), Σπανός, Λιούκας, Γιαννιός, Στεφανίδης 7(1), Μπαγκντασαριάν 9.

ΒΑΟ-Ναύαρχος Βότσης (αναβολή)

Η βαθμολογία

1) Κεραυνός Αγίου Παύλου   39        1571-1323       248

2) Σταυρούπολη         36        1483-1276       207

3) Ιωνικός       34        1405-1303       102

4) Ναύαρχος Βότσης  32        1397-1354       43

5) Γαλάζιοι      32        1503-1410       93

6) ΒΑΟ 30        1348-1356       -8

7) Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού  30        1406-1414       -8

8) GBA 29        1522-1566       -44

9) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 28        1379-1385       -6

10) ΑΕΕ Τούμπας        27        1370-1462       -92

11) Ποσειδών Μηχανιώνας   27        1432-1539       -107

12) Μακαμπή  26        1393-1433       -40

13) ΓΑΣ Βασιλικών      26        1193-1310       -117

14) Αστέρας Σίνδου    21        1111-1382       -271

*ΒΑΟ και Ναύαρχος Βότσης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (21η, 16/3)

ΓΑΣ Βασιλικών-Αστέρας Σίνδου

Σταυρούπολη-ΒΑΟ

Ναύαρχος Βότσης-Γαλάζιοι

Ιωνικός-Κεραυνός Αγίου Παύλου

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-ΑΕΕ Τούμπας

Ποσειδών Μηχανιώνας-GBA

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Μακαμπή