Αναλυτικα τα αποτελσματα στην 15η αγωνιστική στην Γ εθνική

339

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (3ος)

Τα αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Δόξα Λευκάδας  13-21(10), 29-49(20), 41-72(30), 48-89(τελικό)

ΑΟ Καλαμπάκας-Νικόπολη Πρέβεζας 19-16(10), 41-28(20), 62-43(30), 74-67(τελικό)

ΓΑΣ Μελίκης-ΠΑΣ Γιάννινα 12-25(10), 27-48(20), 35-70(30), 41-85(τελικό)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Εύαθλος Πολυκάστρου 10-14(10), 17-20(20), 29-37(30), 51-47(τελικό)

Τιτάνες Παλαμά-Μαντουλίδης  30-11(10), 44-33(20), 71-56(30), 95-87(τελικό)

Πρωτέας Γρεβενών-Ολυμπιακός Βόλου 24-23(10), 40-39(20), 64-52(30), 84-66(τελικό)

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

Η βαθμολογία

1) Πρωτέας Γρεβενών 27        1036-900         136

2) Δόξα Λευκάδας      26        1097-896         201

3) ΠΑΣ Γιάννινα          25        1073-887         186

4) ΑΓΣ Ιωαννίνων        25        1033-942         91

5) Τιτάνες Παλαμά     21        1010-1080       -70

6) Ικαροι Τρικάλων     20        918-918           0

7) Μαντουλίδης         20        1093-1078       15

8) Εύαθλος Πολυκάστρου      20        921-944           -23

9) Ολυμπιακός Βόλου            18        1029-1081       -52

10) ΑΟ Καλαμπάκας   18        900-963           -63

11) ΓΑΣ Μελίκης         18        933-1036         -103

12)       ΑΟΚ Βέροιας   16        813-907           -94

13) Νικόπολη Πρέβεζας         16        912-1136         -224

*ΑΟΚ Βέροιας και Ικαροι Τρικάλων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 17/2)

Νικόπολη Πρέβεζας-ΑΟΚ Βέροιας

ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟ Καλαμπάκας

Εύαθλος Πολυκάστρου-ΓΑΣ Μελίκης

Μαντουλίδης-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά

Ικαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

 

ΑΟ Καλαμπάκα-Νικόπολη Πρέβεζας 74-67

Δεκάλεπτα: 19-16, 41-28, 62-43, 74-67

Διαιτητές: Τσιαπλής-Λυγούρας

ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 15(2), Μπαλωμένος, Στούκας, Σπανός 4, Γαϊτανίδης 14(2), Παουλεάνου 13(1), Σούλκο, Ταμπάκου, Γκάτζιας 16, Παπακώστας 8, Κιουρτζίδης 4.

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Μίχος Σ. 3(1), Κοντογιάννης 9, Σουλιώτης 8(1), Λάπας, Ζήκας, Κακιούζης 8, Παπαμιχαήλ 3, Δούβλης, Μούλας 33(1), Βαβέτσης 1, Ρέμπης, Πελίγκος 2.

Τιτάνες Παλαμά-Μαντουλίδης 95-87

Δεκάλεπτα: 30-11, 44-33, 68-56, 95-87

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς, Μπακαβέλος, Χανέλι 3(1), Ζωιτσάκος 8(1), Γκογκίδης 18(1), Κατσαδούρος 29(7), ΚαραΪσκάκης 11(1), Φαλιάκης, Φαλάγγας, Μακρής 22(4), Αρχοντούλης, Καραδήμας.

Μαντουλίδης(Νικολαϊδης Ι.-Καραμανώλης): Νικολαϊδης 19(2), Τάκης 9, Μπέλλος, Ρεφατλλάρι 26(6), Καλόγηρος 12(1), Φόρογλου, Λαγός 4, Κεραμάρης 3(1), Σίμογλου 3(1), Καναγκίνης 11.

ΓΑΣ Μελίκη-ΠΑΣ Γιάννινα  41-85

Δεκάλεπτα: 12-25, 27-48, 35-70, 41-85

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Κωνής

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 2, Μαυρίδης Β. 13, Κυριακού, Λέφας 12, Μαγαλιός 2, Καρατζάς, Σταυρουλάκης 3(1), Κοτζαμπάσης 3, Λαπατούρας 4, Ρογγότης 2.

ΠAΣ Γιάννινα(Κωστόπουλος): Γεωργίου 18(2), Πανάρας 14(3), Tσίρμπας 5, Kαραγκιολίδης 17(3), Mάντζιος Δ. 17, Πανταζής 6(2), Πιστιόλης 4, Γιωτάκης 4(1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Εύαθλος Πολυκάστρου  51-47

Δεκάλεπτα: 10-14, 17-20, 29-37, 51-47

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Γεωργούλης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Τσαμπαλάς): Καννής 2, Ζαμπέτης 13, Σαχπατζίδης 5(1), Καλφαλίδης, Αντωνίου, Πουρνάρας 2, Χρύσης 17(1), Μάκης, Παπανικολάου, Θυμνιός 8, Φίλιος, Θώδης 4

Εύαθλος Πολυκάστρου(Παπαδόπουλος-Ακριτίδης): Παπαδόπουλος 7(1), Ημερίδης 22(3), Αθανασίου, Γιαμπατζίδης 2, Γκαντίδης, Τσελέκης 9(1), Σιδηρόπουλος 7(1), Κουφίδης, Κουτούλας.

ΑΟΚ Βέροιας-Δόξα Λευκάδας 48-89

Δεκάλεπτα: 13-21, 29-49, 41-72, 48-89

Διαιτητές: Παζώλης-Γκέκας

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Τρομπούκης 11, Στοϊτσης 5, Γκάνας 1, Βλάχος, Μαυρίδης 4, Ντουλαδέρης 8, Κασαμπαλής 6, Ιωαννίδης 3(1), Καραθανάσης 10(1), Χαραλαμπίδης.

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 5(1), Αργυρός 11(3), Σφέτσης, Αναγνωστόπουλος 11, Τσιαβές 17(3), Βαγενάς 7, Γεωργάκης 10(2), Μακρόπουλος 3, Βλαχάκης 6(2), Τριχόπουλος 7(1), Ζαμπάκης 12(1), Κελλάριου.

Πρωτέας Γρεβενών-Ολυμπιακός Βόλου 84-66

Δεκάλεπτα: 24-23, 40-39, 64-52, 84-66

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης-Τσάνταλη

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 12, Γρούδος 7(1), Μαλούτας 11(3), Μιχαηλίδης 5(1), Γιώτας Ν., Κολοβός, Συλλάκος 5(1), Τακίδης 3, Μπόζιαρης 15(1), Μητρόπουλος Ε., Μακρής 20(4), Μαλιούρας 6.

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 7(1), Μπράμι, Μουστάκας, Ιλτσογλου 9(1), Μπόγδανος 21(3), Μπουσκολίτης 11(2), Σκαμάγκας 6(1), Αναστασόπουλος 4, Χαρχαρής 4, Λουλούδης 4.

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ (4ος)

Τα αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-ΠΣ Ευκαρπίας  31-38(15), 43-51(20), 71-89(τελικό)

Αστέρας Σίνδου-Λεύκιππος Ξάνθης 17-21(10), 25-37(20), 46-52(30), 60-69(τελικό)

ΑΟ Πολυγύρου-Απόλλων Καλαμαριάς 19-16(10), 37-30(20), 58-43(30), 71-63(τελικό)

ΒΑΟ-Μακαμπή  19-7(10), 41-34(20), 57-52(30), 71-67(τελικό)

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ασπίδα Ξάνθης 23-11(10), 37-23(20), 81-70(τελικό)

Αίας Ευόσμου-ΔΕΚΑ 24-15(10), 43-28(20), 55-40(30), 67-62(τελικό)

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Ζέφυρος 22-23(10), 43-41(20), 57-66(30), 77-79(τελικό)

Η βαθμολογία

1) ΠΣ Ευκαρπίας         28        1264-1018       246

2) ΓΑΣ Κομοτηνή         26        1047-984         63

3) ΑΟ Πολυγύρου       25        1149-1059       90

4) ΔΕΚΑ           24        1125-1016       109

5) Λεύκιππος Ξάνθης 24        1004-935         69

6) Ζέφυρος      24        1024-972         52

7) Αίας Ευόσμου        23        1055-1032       23

8) ΜΕΝΤ          23        1218-1201       17

9) Ασπίδα Ξάνθης      22        1064-1063       1

10) Απόλλων Καλαμαριάς      22        1121-1123       -2

11) ΒΑΟ           20        1101-1137       -36

12) Αστέρας Σίνδου    20        897-978           -81

13) Μακαμπή  19        928-1071         -143

14) ΠΟ Νέων Μουδανιών      15        841-1249         -408

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 17/2)

Λεύκιππος Ξάνθης-ΜΕΝΤ

Απόλλων Καλαμαριάς-Αστέρας Σίνδου

Μακαμπή-ΑΟ Πολυγύρου

Ασπίδα Ξάνθης-ΒΑΟ

ΔΕΚΑ-ΓΑΣ Κομοτηνή

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Αίας Ευόσμου

ΠΣ Ευκαρπίας-Ζέφυρος

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Ζέφυρος 77-79

Δεκάλεπτα: 22-23, 43-41, 57-66, 77-79

Διαιτητές: Καντερές-Τοπαλίδης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 1, Δέτσος 6(2), Φιλοξενίδης 27(2), Τσιγγελίδης 6, Παυλάκης, Κουτζούχας 4, Κασσαμανώλης, Κυριαζούδης, Ζάχαρης 20 (2), Τογανίδης 13, Κυριαζούδης Σ, Κυριαζούδης Α.

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος 6(1), Καλπαξίδης 5, Φωτιάδης, Ματενίδης 9(1), Τσάμογλου 2, Βούλγαρης 11(1), Τσιόγκας 15, Πάρος, Ζωγράφος, Τσιούντος 4, Φαρμάκης, Μάρκου 27 (3).

Αίας Ευόσμου-ΔΕΚΑ 67-62

Δεκάλεπτα: 24-15, 43-28, 55-40, 67-62

Διαιτητές:  Γραικός-Αγραφιώτης Γρ.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Βαρδής 2, Σκεμπής 10 (1), Λαζαρίδης 13 (3), Γαϊτάνης 3 (1), Ρόπουτης 10 (2), Καρασίμος 2, Παντόπουλος, Περιστεράκης 7 (1), Σεκαδάκης, Νέσης 12 (1), Σαββίδης 8.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 10, Βογιατζής 3 (1), Βενετίδης, Θεογιάννης 3 (1), Ροϊδης, Κοϊμτζόγλου 2, Παπασάβογλου 11, Μπάκος 6, Κρίτσικας 13, Πρωτούλης 14 (1).

ΜΕΝΤ-ΠΣ Ευκαρπίας 71-89

Δεκάλεπτα: 24-25, 43-51, 60-72, 71-89

Διαιτητές: Σιταρίδης-Τζιοπάνος Γ.

ΜΕΝΤ(Κουγιουμτζίδης- Βαρυτιμίδης): Ζεϊμπέκης, Ντσιλής 21 (2), Μιχαηλίδης 11(2), Μητακίδης 1, Παπαδόπουλος 12 (2), Ακσεχέρογλου 11 (3), Καρανώτας 15 (2), Καρατόλιος.

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδάλας): Χαρτόπουλος 6 (2), Πρεδάρης 6, Κιούρκας 13, Τσολακίδης, Γκαβέζος Αρ , Βαρύτης 22 (5), Χολέβας 18 (1), Απιδόπουλος, Πλεξίδας 12 (1), Κελεντάκης 4, Γκαβέζος Αν 4, Κοσμίδης 4.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ασπίδα Ξάνθης 81-70

Δεκάλεπτα: 23-11, 37-23, 54-45, 81-70

Διαιτητές:  Δημάδης-Γιαννούλης Α.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 17(1), Μαστροδημήτρης 8 (2), Παλάσκας, Μπορμπίδης 2, Κουτσοβασίλης 3 (1), Μαγουλάς 10 (2), Καρκατσέλης 3 (1), Ζολώτας 13 (3), Σπέντζος 4, Χαλίλ 21.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος- Στεφανίδης): Ανθής 6, Παπαδάκης 5, Αναστασιάδης 6 (2), Παπαδόπουλος 3, Καραμανώλης 2, Θεοδωρίδης 4, Κουτσογιάννης 20 (1), Μανδαλάκης 16, Τσέλλος 2, Μασμανίδης 6.

Αστέρας Σίνδου-Λεύκιππος Ξάνθης 60-69

Δεκάλεπτα: 17-21, 25-37, 46-52, 60-69

Διαιτητές: Καλέσης-Λαδάς

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης- Βουδούρης): Ταβλαρίδης 15 (3), Παπαπασχάλης, Ιωαννίδης 15 (1), Πετρίδης 11 (1), Καλαϊτζίδης, Ιατρίδης Ζ. 4, Δημητριάδης 2, Μέλλιος 3 (1), Τσίγκας, Μυσιρλόγλου 5 (1), Ιατρίδης Α. 5.

Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης- Καζάκος): Κουμπάνης 10 (2), Νταβουρτζόπουλος 16, Δώδος 8 (1), Στεργίου 4, Κυφωνίδης 2, Δάτσης, Σταμπουλής 7, Παλάκης 2, Στασινόπουλος 4, Κάλφας, Χρήστου 12 (1), Σταματέλος 4.

ΑΟ Πολυγύρου-Απόλλων Καλαμαριάς 71-63

Δεκάλεπτα: 19-16, 37-30, 58-43, 71-63

Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης

AO Πολυγύρου (Τσούρμας): Νικολαΐδης, Πιπιλιάρης 17, Κουλαξής 14 (3), Παυλέας 9 (1), Αζίζης 7, Στυλιανίδης 9, Νικολόπουλος 8 (2), Νούκαρης 7 (1).

Απόλλων Καλαμαριάς (Τσεσμετζής): Κουκουλίδης, Αποστόλου 14 (2), Μαχαιριανάκης 6, Μύθιλλος 17 (3), Τσιμπής 3, Σαμαράς 2, Αγραφιώτης 21 (4), Μόρας, Κατηρτζίδης, Ακριτίδης, Αθαναηλίδης.

ΒΑΟ – Μακαμπή 71-67

Δεκάλεπτα: 19-7, 41-34, 57-52, 71-67

Διαιτητής: Δέλλας- Αναστασιάδης

ΒΑΟ (Νομικός – Κατσής): Λεπτοκαρίδης 17(3), Μπαγκντασαριάν 2, Πετρίδης 13(1), Τζουβάρας 4, Ταζόπουλος 7, Χότζα 12, Πισιώτης, Βουνάκης 12(2), Γιαννούλης 2, Μαγής, Ζαχαρίας, Πυδαράκης.

Μακαμπή (Κοντός): Παπαμαστοράκης 3, Κλουντζός, Σκουφεζής 6, Σαμαράς, Πετράκης 21(3), Μπαδής 6(2), Σαββίδης 12, Αρούχ 19, Μυζίου, Αργυρίου, Βαρδάβας, Σαραφίδης.