Αναλυτικα τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικης στην Α2 Γυναικων

30

Για τη 19η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών είχαμε:

1ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Ηλιούπολη-Πανιώνιος 74-61
Αετός Καλλιθέας – Αθηναϊκός 49-68
Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί» 81-49
ΕΦΑΟ Ζωγράφου –Εύνικος
Αγία Παρασκευή – Φοίνικας Πειραιά

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη-Πανιώνιος 74-61
Διαιτητές: Γιαννακόπουλος-Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα: 30-20, 44-29, 63-47, 74-61
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 10(2), Νάτσκου, Καρανάσιου 2, Νεαρχάκου 10(2), Γούλα, Χατζηλεοντλη 20, Κορρέ 15, Παπαδοπούλου, Οικονομίδου 13, Δαμουλάκη 4, Νικολαϊδου, Αλεξία.
Πανιώνιος (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Κριτσηδημα, Στεργιοπούλου 2, Κάραλη 17(3), Γεροστεργίου 18(2), Ταντουρόφσκα 20(2), Σιγάλα 4, Σταμούλου.

Αετός Καλλιθέας – Αθηναϊκός 49-68
Διαιτητές: Εφραιμίδης-Καλαρέμας
Δεκάλεπτα: 12-24, 27-37, 35-50, 49-68.
Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος, Μηνάς): Γραμματικού, Νάκου, Μηνά 20(2), Μωραΐτη, Σανταμούρη 2, Κουτσοδήμου 14, Ντυμίρση 2, Κατσοχειράκη 5(1), Δρακοπούλου, Τζινλή 6.
Αθηναϊκός: Ξανθόπουλου 2, Οικονομάκη 15, Καμμένου 10(2), Χελιώτη 11, Τριανταφύλλου, Καρυοφύλλη 10(1) Καλημέρη 14, Γκατσούνη, Τσιμπίδη 6.

Πρωτέας Βούλας – ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί» 81-49
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Τσατταλιού
Δεκαλεπτα: 28-13, 41-25, 63-37,81-49
Πρωτέας (Τσεμπερης, Ρουμάνι,) Χατζηβασιλειου 5(1) , Κητσιου 5, Θεόδωρου 11, Κολλατου 5(1), Μπουντουρη 9, Χατζηγιακουμη 6(2), Σακελλαρίου 9(2), Παντελή 4, Γκουζελου 6, Αναστασοπούλου Χ. 10(2), Κουζουκα 11(1), Καλόγερια.
ΑΟ Άργους (Κουλούκης, Καπετάνιου) Μπενεκη 18, Ζαροκωστα 10, Γιαννακουλη 4, Αλμπερτου, Καπετάνιου, Μέρα 2, Αρβανιτη15.

2ος Ομιλος – Τα αποτελέσματα

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος 44-49
ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής 51-63
ΜΕΝΤ-Αρης 39-70
Πανσερραϊκός-ΑΣ Πανόραμα 70-42
Απόλλων Καλαμαριάς-Παναθλητικός 44-75
Ασπίδα Ξάνθης-Ολύμπια Λάρισας 56-46

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΜΕΝΤ-Αρης 39-70
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Μπαχτσεβανόπουλος
Δεκάλεπτα: 5-25, 21-45, 32-54, 39-70
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου, Μουμτζή, Σαββίδου 1, Θώμογλου 5(1), Φειδά 5(1), Κουλακιώτη 8(1), Γιαννουσίου 10, Παπαδοπούλου 2, Μπουντούκα 4, Ψαρέλλη, Αβρονιδάκη 4.
Αρης (Συρόπουλος): Στεργάκη 2, Καρβουνιάδου 2, Μαρίνη 19(1), Παπαϊωάννου, Τσαμπούρη 16(4), Ευσταθίου, Σλούκα 3(1), Βεντούρα, Νάστου 15, Κασαπίδη 7, Κυρπιζλίδου 2, Δροσούνη 4.

Ασπίδα Ξάνθης-Ολύμπια Λάρισας 56-46
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Καντερές
Δεκάλεπτα: 18-13, 30-23, 42-32, 56-46
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 3, Καραλίδου Σ. 10, Τσακίρη 2, Μαμαλίγκατζη 3(1), Βαρελτζή 11, Καραλή 8, Αντώνογλου 5(1), Πετρίδου 2, Σουλιώτη 6, Μπίκου, Καρακώστα 6.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μοδέα 3, Λιάσκου 4, Μιχαηλίδου 9(1), Σολωμού 4(1), Πατούνη 14(3), Κλεισιάρη 2, Τσιούρβα, Τέλιου, Καρτσαμάρη 11(1).

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος 44-49
Διαιτητές: Ιορδανίδης-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 11-21, 21-31, 31-39, 44-49
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 7, Κωστανάκη 9, Σουλιώτη 6, Τσαλή 3(1), Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 4, Κανέλλογλου 4, Παπαδάκη 5, Κουλουμπή, Κοκκίνου 6.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Τελίδου 11(1),  Κιολέογλου 10(1), Μάντζου, Ντριστέλλα 4, Γκοτζαμάνη, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 4(1), Καρατάσιου 7, Αρτεμισίου 13(1).

ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής 51-63
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Τζαγκατζής
Δεκάλεπτα: 25-19, 33-29, 41-41, 51-63
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 6, Αντωνιάδου 7(1), Γράψα 13(1), Λάλου 6, Τζιαμπάζη 12(3), Πετρίδου, Παπαρδέλα 4, Κουράτορα 1, Δεληγιάννη 2.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 9(1), Παππά, Βαλσαμοπούλου, Μυγδαλιά 15, Τζίκου 10, Σακουλάκη 10(1), Λογδανίδου 3(1), Πετρίδου, Βασιλειάδου 16(1), Θωμά.

Απόλλων Καλαμαριάς-Παναθλητικός 44-75
Διαιτητές: Σελεβός-Κωνής
Δεκάλεπτα: 10-17, 22-37, 37-52, 44-75
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 8(1), Σιφναίου 5, Φλώρου 6, Ιγγλέζου 6, Καλαντίδου 1, Διαμαντίδου 6, Καϊμακτσή 13(2), Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 2.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 10, Σταμπή 8(1), Γιαννοπούλου 5, Μπαξεβάνου, Σαράντη, Τράντα 17(3), Σβορώνου, Γράψα 9(1), Βαντσιούρη 9(2), Καραμπατζάκη 15, Σιδηροπούλου 2.

Πανσερραϊκός-ΑΣ Πανόραμα 70-42
Διαιτητές: Ισιγώνης-Λαζαρίδης Κ.
Δεκάλεπτα: 21-9, 38-22, 52-35, 70-42
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 5, Γαϊτάνη 11(3), Τσάντα 8, Μπακιρτζίδου 5, Χωλοπούλου Μ. 2, Θανοπούλου 10(2), Κουτούση 19, Πιτσιάβα 7, Δαμιανάκου 3(1), Βαρούτη, Βάννα.
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Αραμπατζή 2, Ριτζαλέου 15(2), Δέλλιου 3(1), Νάκη 3(1), Αβραμίδου 5, Δαιμονάκου 10, Βασλαματζή 2, Χατζηθεοδώρου, Μουρτετζίκογλου 2.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 37
2. Αρης 35
3. Ηρακλής  34
4. Πανσερραϊκός 32
5. ΑΕ Πυλαίας 29
6. Πιερικός Αρχέλαος 28
7. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 28
8. Απόλλων Καλαμαριάς 27
9. ΑΣ Πανόραμα  24
10. Ασπίδα Ξάνθης 24
11. ΜΕΝΤ 22
12. Ολύμπια Λάρισας 21
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (20η, 15/3)

Ηρακλής-ΜΕΝΤ
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΕ Πυλαίας
Παναθλητικός-Ασπίδα Ξάνθης
ΑΣ Πανόραμα-Απόλλων Καλαμαριάς
Αρης-Πανσερραϊκός
Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Περισσότερα σε λίγο…