Αναλυτικα τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικης στην Β εθνική

344

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα 84-63
Χαλκηδόνα – Φίλιππος Βέροιας 68-61
Έσπερος Λαμίας – Αγρίνιο 72-65
Στρατώνι – Φάρσαλα 83-80
Φαίακας – Μαχητές-Πειραματικού 62-59
Μακεδονικός – Νίκη Βόλου 72-57
Ελευθερούπολη – Ίκαροι Σερρών 50-77

Δευτέρα 18/02

Ανατόλια – ΧΑΝΘ

Τα φύλλα αγώνα:

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 73-57
Δεκάλεπτα:  18-7, 34-22, 53-39, 73-57
Διαιτητές:  Ντούρας-Ζαχαριάδης
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης-Κεραμιδάς): Χαλάτσης (1), Κοντσές 6 (1), Μπαρζού 2, Κουντουράτζογλου 13, Τσινόπουλος 12 (2), Καλαποθαράκος, Κομματάς, Καραθανάσης 3 (1), Ουλουσίδης 12 (1), Καλογεράτος 2, Ιωάννιδης, Χαντζίδης 13 (1).
Νίκη Βόλου (Γιασσάρης-Στρατίκης): Διγενής, Καραγεώργος, Αναγωνστόπουλος 6 (2), Γιωτόπουλος 1, Κουτίνας 4, Τσαβές, Τασιούδης 13, Τσώλης 6, Τάσσος 11, Φρουσκλιάς 16 (3), Καρπέτης.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 50-77
Δεκάλεπτα: 3-20, 18-49, 35-65, 50-77
Διαιτητές: Φουτζήλας-Αγραφιώτης Ι.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης, Στυλίδης 2, Μπουτσακτσί, Ιωάννου 6, Απαζίδης 10 (2), Σταμπουλής 6, Χαρισμίδης 6, Βοϊβατόπουλος 12 (1), Καραγιώργος 5 (1), Λαζαρίδης, Κωνσταντάρας, Μπέσσας 1,
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος 7, Σιδερίδης 3 (1), Γεωργιανός 13 (1), Δαλαγκόζης, Κουτσοκώστας 2, Γκούτζιας 2, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 4, Φώτογλου 9 (1), Κακιούζης 29

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 68-61
Δεκάλεπτα: 16-19, 42-31, 59-46, 68-61
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος): Σπύρας, Μαρκίδης 1, Δανάκης 4, Τσακαλέρης 13, Παπαδόπουλος 2, Λαΐδης, Μυλωνίδης 15 (3), Κούτε, Δελίδης 18 (4), Σικαλίδης 5, Φυλακτός 10 (2).
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης):Παπαδόπουλος 1, Σισμάνης 3 (1), Πονόπουλος, Βάλλιος 3 (1), Τσιακλάγκανος 13 (3), Καβαργύρης, Κοθράς 9, Παραπούρας 11 (2), Σουτζόπουλος 10, Καντάρκος 11

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΑΓΡΙΝΙΟ 72-65
Δεκάλεπτα: 23-19,40-35,60-47,72-65
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 5(1), Ρούζιος 5(1), Μπερτσιμάς, Πάππος 9(3), Κατσαρές 12, Παπανικολάου , Φύκας 4, Αργύρης , Παπαργυρόπουλος 23, Μάντζουκας , Τεπετίδης 14(1), Ολύμπιος
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 9, Μπερερής 1, Μιχάλογλου 6, Καπινιάρης 13, Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης, Γκρέκας 15(1), Μήτσου 18(3), Ψαράς 3(1), Σαρρής, Σταμίρης.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΓΕΦΥΡΑ 84-63
Δεκάλεπτα: 19-17,37-35,60-49,84-63
Διαιτητές: Ξέρας-Τσουμαχίδης
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μήνου 11 (1) ,Αλτίνης, Μάρουσιτς 16 (2), Τσιρογιάννης 16 ,Παπαπασχάλης ,Νώτης 11 (1) ,Παρίτσης ,Καμπέρης ,Πλιούκας 10  (3),Γκαμούρας 6 ,Πιλκούδης 13,Χριστοδούλου
ΚΣ Γέφυρας (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 12 (1),Καραγιαννάκης 9 (1),Ψευτογκάς 6 (2),Καταβαίνης 3,Αποστολίδης 4,Ζιάκας 11 (1),Σιώμος 6,Κοτσανος 7

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 62-59
Δεκάλεπτα: 15-15, 29-30, 48-45, 62-59
Διαιτητές: Ξέρας-Τσουμαχίδης
Φαίακας Κέρκυρας (Γεωργίου): Κατέχης, Γρίψιος, Ματενίδης 4, Νεδέλκος 14 (2), Σιώπης 2, Σπιτιέρης 14 (3), Πεταλωτής 9 (2), Περρούλης 15, Νίκας, Ψάρας, Χατζόπουλος 4, Ταουσάνης
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Λαζάρου, Ελευθεριάδης 11, Βαϊντερλής, Βογιατζής 6 (2), Καραγιαννίδης 2, Παλιαχάνης, Δήμας 9, Μαυριδης 7, Χατζημιχαηλίδης 7, Κλωναράς, Μητσάκης 15 (3), Τσιμίδης.

Η Βαθμολογία (Σε 18 Αγώνες):
1. Ανατόλια 33 (16-1)
2. Ελευθερούοπλη 30 (12-6)

3. Αγρίνιο 30 (12-6)
4. Ερμής Λαγκαδά 28 (10-8)
5. Φίλιππος Βέροιας 28 (10-8)
6. Μαχητές-Πειραματικού 27 (9-9)
7. Χαλκηδόνα 27 (9-9)
8. ΧΑΝΘ 26 (9-8)
9. Νίκη Βόλου 26 (8-10)
10. Έσπερος Λαμίας 26 (8-10)
11. Φαίακας Κέρκυρας 26 (8-10)
12. Φάρσαλα 25 (7-11)

13. Στρατώνι 25 (7-11)
14. Γέφυρα 25 (7-11)
15. Ίκαροι Σερρών 24 (6-12)
16. Μακεδονικός 23 (5-13)

Περισσότερα σε λίγο…