Αναλυτικα τα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα της Β Εθνικής

108

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΡΑ

Τα αποτελέσματα

ΑΟ Πολυγύρου-ΠΣ Ευκαρπίας  88-72(χθες)

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Ερμής Λαγκαδά 15-24(10), 33-40(20), 51-62(30), 64-84(τελικό)

ΠΑΣ Γιάννινα-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 15-10(10), 42-24(20), 55-38(30), 64-52(τελικό)

Στρατώνι-ΓΣ Φαρσάλων  20-12(10), 31-28(20), 54-39(30), 82-55(τελικό)

Αίας Ευόσμου-ΓΑΣ Κομοτηνή 15-15(10), 32-26(20), 49-41(30), 71-66(τελικό)

ΧΑΝΘ-ΕΚ Καβάλας 13-16(10), 36-39(20), 53-53(30), 67-70(τελικό)

Πρωτέας Γρεβενών-Εσπερος Λαμίας 22-16(10), 41-37(20), 56-62(30), 73-89(τελικό)

Δόξα Λευκάδας-ΚΣ Γέφυρας  17-22(10), 26-34(20), 49-52(30), 66-65(τελικό)

Η βαθμολογία

1) ΠΑΣ Γιάννινα          20        762-594           168

2) Δόξα Λευκάδας      18        757-694           63

3) Ερμής Λαγκαδά      17        748-686           62

4) ΕΚ Καβάλας 17        726-674           52

5) ΓΣ Φαρσάλων         17        746-724           22

6) ΑΟ Πολυγύρου       16        716-701           15

7) ΠΣ Ευκαρπίας         16        724-724           0

8) Αίας Ευόσμου        14        701-699           2

9) ΧΑΝΘ          14        724-723           1

10) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων   14        699-703           -4

11) Στρατώνι   14        705-723           -18

12) Πρωτέας Γρεβενών          14        742-771           -29

13) ΚΣ Γέφυρας           13        743-702           41

14) Εσπερος Λαμίας   13        764-818           -54

15) ΓΑΣ Κομοτηνή       13        724-786           -62

16) ΚΑΟ Χαλκιδικής    10        567-826           -259

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 15/12)

ΠΣ Ευκαρπίας-ΚΑΟ Χαλκιδικής

Ερμής Λαγκαδά-ΠΑΣ Γιάννινα

ΕΚ Καβάλας-Αίας Ευόσμου

Εσπερος Λαμίας-ΧΑΝΘ

ΚΣ Γέφυρας-Πρωτέας Γρεβενών

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΑΟ Πολυγύρου

ΓΣ Φαρσάλων-Δόξα Λευκάδας

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Στρατώνι

ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΦΑΡΣΑΛΑ 82-55

Τα δεκάλεπτα: 10-12,31-28, 54-39, 82-55

Διαιτητές: Κοιμτζογλου – Σαρακενιδης – Κουκουλεκιδης

Στρατώνι (Μύθου) : Ψευτογκάς 6(2), Χαλάτσης 12 (2), Μπαρζού, Κυριληή 15(1), Καραδήμας, Φώτογλου 8, Σαμαράς 13(4), Ιατρίδης 15(2), Κασούρας,Δασκαλόπουλος 13, Κάτανος.

Φάρσαλα (Γιάσσαρης) : Στάνκοβιτς, Καλτσούνας, Παπαχρήστος 4, Τσούμας 3, Βρέττας 5, Πεταλωτής 11(1), Μουλάς 5, Δέσπος 18, Τσούκας 9(1).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 73-89

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 41-37, 56-62, 73-89

Διαιτητές: Θεοδώρου – Γραικός -Βασιλόπουλος

Πρωτέας  Γρεβενών (Μουρουζίδης): Σισμάνης 4, Μαλούτας 7(1), Μιχαηλίδης 3(1), Βλάχος 11(1), Μπέζας 7, Τακίδης 11, Μαλιούρας 5, Μακρής 18(4), Μπεχλιβανίδης 7(1), Πελίγκος, Συλλάκος

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκουντγουιν 14(4), Μούτσα 8, Στογιάνοβιτς 17(2), Ρουμελιώτης 25(7), Τσιμίδης 15, Δαχρετζής 10(2), Παπανικολάου, Φύκας, Σεργιανάι, Ματζούκας, Γκίρτσης, Λαμπάς.

ΧΑΝΘ – ΚΑΒΑΛΑ 67-70

Τα δεκάλεπτα: 13-16, 36-39, 53-53, 67-70

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Ελ.-Τσουμαχίδης-Κοντογιάννης

XANΘ (Νικολαϊδης): Στεφανίδης 10(2), Aπαζίδης 10(1), Θεοδωρίδης 9(3), Mπαλάσκας 8(2), Kουτουξίδης 8, Kαραγεωργίου 13(1), Tσιριλάκης 4, Mερμίγκης 5(1), Λογοθέτης, Bαζούκης

Kαβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 6(1), Λαμπρόπουλος 26(3), Aμπαράς 9(1), Φλιάτης 12, Αδαμόπουλος 5, Nταλός 4, Aθανασιάδης 8(1), Σαββίδης, Tεπετίδης

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 64-84

Τα δεκάλεπτα : 15-24, 33-40, 51-63, 64-84

Διαιτητές : Μπητης – Δημάδης – Γιαννούλης Α.

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος) : Σερέτης , Σμυρλής Γ. 10 (3), Φιλοξενίδης Κ. 11 (1), Σακοράφας 2, Φιλοξενίδης Ι. 12 (1), Χαρταβέλας 2, Τογανίδης 2, Κωνσταντινίδης 9, Ζάχαρης 5(1) , Γεωργίου 6, Βλαγκόγιας 5

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Αποστολίδης 6 (1), Μάρουσιτς 23 (1), Ελευθεριάδης 2,  Πλιούκας 5 (1),  Σιώπης 1 5(2), Αβοκάτος 4, Θεοδωρίδης 11, Χριστοδούλου 16, Ιατρίδης 2, Γεωργιάδης.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 64-52

Δεκάλεπτα: 15-10, 42-24, 55-38, 64-52

Διαιτητές: Ξενικάκης-Ντούρας-Μπακάλης

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας 3(1), Ντόβας 25(5), Μαυρογιάννης, Καραγκιολίδης 2, Ναούμης 3(1), Μάντζιος 2, Πάτρας 13(1), Κωστούλας 2, Μανάκας 14, Γιωτάκης, Τσίρμπας-Αναγνώστου

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζηκυριακίδης): Χατζηκυριακίδης 12(2), Γεωργίου 8(1), Κοντουρατζόγλου 8, Μαυρίδης 6(2), Ζιάκας, Κλωνάρας 2, Σιπητάνος, Βαιντερλής 7, Μητσάκης 7(1), Λαζάρου 2.

 

ΟΜΙΛΟΣ ΝΟΤΟΥ

Τα αποτελέσματα

ΝΕ Μεγαρίδος – Αιγάλεω 83-63

Εθνικός – Έσπερος 38-28(20),

Μανδραϊκός – Δούκας 77-70

Πανερυθραϊκός – Ιωνικός ΝΦ  74-70

ΚΑΟ Μελισσίων – ΟΦΗ  58-66

Μαρούσι – Λοκρός Αταλάντης  73-63

Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός  78-56

Παπάγου – Πεντέλη  72-83