Αναλυτικά τα φύλλα αγώνα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών

53

Σε αγώνες για την έκτη αγωνιστική της Α2 Ανδρών σημειώθηκαν σήμερα τα εξής αποτελέσματα:

Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 72-65

Οίαξ Ναυπλίου-Αγρίνιο 96-80

Απόλλων Πάτρας-Ολυμπιακός 61-63

Ελευθερούπολη-Κόροιβος Αμαλιάδας 60-69

Τρίτων-Παγκράτι 77-72

Δάφνη Δαφνίου-Ψυχικό 74-70

Κυριακή 10 Νοεμβρίου

Φίλιππος Βέροιας-Καρδίτσα 17:00

Τετάρτη 13 Νοεμβρίου

Αμύντας-Διαγόρας Δρυοπιδέων 19:00

Αναλυτικά οι αναμετρήσεις:

Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 72-65

Διαιτητές: Σκούτας-Θεοδωρόπουλος-Αργυρούδης (Πατσαντζόπουλος)

Δεκάλεπτα: 14-11, 39-30, 59-47, 72-65

Χ. Τρικούπης (Καλαμπάκος): Μάρκοβιτς 11, Παπαδιονυσίου 12, Αντωνάκης 5 (1), Ναούμης 8 (2), Ράπτης 13, Οικονομόπουλος 3 (1), Μαργέλης 3 (1), Βασιλόπουλος 7 (1), Σκουλίδας 10 (2).

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Γερομιχαλός 11, Γκατζιάς 7 (1), Παπαδόπουλος 6 (1), Γαλανίδης 2, Ασημακόπουλος 5, Καραγιαννίδης, Μπρόζος 12 (2), Πιλκούδης 7, Τόζιος 7, Αμπατζάς 8 (2).

Οίαξ Ναυπλίου-Αγρίνιο 96-80

Διαιτητές: Μπίκας-Γιακείμη-Μηλαπίδης (Μαυραντζάς)

Δεκάλεπτα: 22-24, 49-42, 78-57, 96-80

Οίαξ (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 15 (1), Ραζής 5 (1), Κουμπούρας 16 (1), Παπαντωνίου 13 (1), Τζόρτζεβιτς 27 (1), Ευστρατίου, Βύρλας, Καλλινικίδης 2, Σκορδάς 8, Μακρής 4, Ζώρζος 6, Ψημίτης.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Καμάρας 14, Μπερέρης 3, Μιχάλογλου 15 (2), Χατζηνικόλας 2, Κέβιν 15, Γκρέκας 11 (1), Κασιούμης 8, Σταματογιάννης 9, Ψαράς 3 (1).

Απόλλων Πάτρας-Ολυμπιακός 61-63

Διαιτητές: Παντελίδης-Μαλαμάς-Χαλαμπαλάκης (Θεοδοσόπουλος)

Δεκάλεπτα: 13-19, 23-37, 35-54, 61-63

Απόλλων (Κοτσίρης): Τσιακμάς, Νιφόρας, Κάδρας, Τσάμης 17, Μολφέτας 12 (1), Ζούμπος 22 (4), Μπαζίνας, Εζόμο 2, Τζακόπουλος, Κουκουλάς 8.

Ολυμπιακός (Τσαλδάρης): Νικολαΐδης, Πετρόπουλος 13 (3), Νοέας 2, Κολοβέρος, Καμπούρης, Τζόλος 13 (3), Χρηστίδης 5, Ποκουσέφσκι 12 (1), Μελισσαράτος 15, Νίκου 3 (1).

Ελευθερούπολη-Κόροιβος Αμαλιάδας 60-69

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Λόρτος-Θεοδώρου (Στουπίδης)

Δεκάλεπτα: 7-29, 26-39, 43-56, 60-69

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Μαραβέγιας, Μανοΐλοβιτς 18 (1), Γοργόνης, Τσούτσος 3 (1), Γκέλιος 4, Μοτσενίγος 8 (2), Καραγιώργος 2, Σταμπουλής 9 (1), Καμπουρίδης 11 (1), Μπένας 5.

Κόροιβος (Καραγιάννης): Μάινς 6 (1), Ρουτκάουσκας 9, Δημητρακόπουλος 5 (1), Ματαλών 20 (5), Χρυσόπουλος 7 (1), Χατζηδάκης, Κάτζος, Αθανασούλας 16 (2), Μπεκρής, Τάταρης 6 (2).

Τρίτων-Παγκράτι 77-72

Διαιτητές: Σώμος-Στρέμπας-Καλογερόπουλος Φ. (Τηγάνης)

Δεκάλεπτα: 15-15, 38-34, 55-52, 77-72

Τρίτων (Μιχελάκος): Παπαδημητρίου 9 (3), Κουτούλας 11 (2), Γάργαλης, Καλαντζής 13 (3), Κόκκαλης 15, Παπαρέγκας 6 (1), Μαλτέσιος 8, Κουκουνιάς 6, Στανόγεβιτς 9 (2).

Παγκράτι (Κουτρούλιας): Τζιβελέκας 14 (1), Πίνης 3 (1), Καραμαλέγκος 4 (1), Δερμιτζάκης 11 (1), Ντράσκοβιτς 7, Δελίδης 14 (4), Μουστόπουλος 2, Μιχαλούτσος 17 (1), Ντιαλό.

Δάφνη Δαφνίου-Ψυχικό 74-70

Διαιτητές: Θεονάς-Μπούκας-Τσάτσης (Σταύρου)

Δεκάλεπτα: 11-23, 28-41, 50-57,74-70

Δάφνη (Κωνσταντινίδης): Τοπάλι 10, Σταυρακούκας, Κουφόπουλος 2, Δομπρογιάννης 9 (1), Αγγέλου 3 (1), Καννάς, Φιλιππάκος 16 (1), Γκάτζο 16 (4), Μπάλος, Αρνόκουρος 4, Κανονίδης 14.

Ψυχικό (Ρεμεντέλας): Γκαβασιάδης 4, Παναγιωταράς, Παπανικολάου 16 (2), Μάντζαρης 8 (1), Μιλεντίγεβιτς 10 (1), Θεοδώρου 2, Μαστόρος 12, Τσουργιάννης, Ρουμελιώτης 6 (2), Φρέιτας 12.

Βαθμολογία

Χαρίλαος Τρικούπης 10 (5-0)

Απόλλων Πάτρας 10 (4-2)

Αγρίνιο 9 (4-1)

Διαγόρας Δρυοπιδέων 9 (4-1)

Κόροιβος Αμαλιάδας 9 (3-3)

Ψυχικό 9 (3-3)

Παγκράτι 8 (2-4)

Καρδίτσα 7 (3-1)

Ανατόλια 7 (2-3)

Ελευθερούπολη 7 (2-3)

Οίαξ Ναυπλίου 7 (2-3)

Δάφνη Δαφνίου 6 (1-4)

Τρίτων 6 (1-4)

Φίλιππος Βέροιας 6 (1-4)

Αμύντας 4 (0-4)

Ολυμπιακός 3 (4-1)

*Αγρίνιο, Ανατόλια, Δάφνη Δαφνίου, Διαγόρας Δρυοπιδέων, Ελευθερούπολη, Οίαξ Ναυπλίου, Ολυμπιακός, Τρίτων, Φίλιππος Βέροιας και Χαρίλαος Τρικούπης έχουν έναν αγώνα λιγότερο, ενώ Αμύντας και Καρδίτσα δύο αγώνες λιγότερους.

**Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε το πρωτάθλημα με -6 βαθμούς

Επόμενη αγωνιστική (7η, 16/11)

Ανατόλια-Φίλιππος Βέροιας

Καρδίτσα-Οίαξ Ναυπλίου

Αγρίνιο-Αμύντας

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Απόλλων Πάτρας

Ολυμπιακός-Ελευθερούπολη

Κόροιβος Αμαλιάδας-Δάφνη Δαφνίου

Παγκράτι-Χαρίλαος Τρικούπης

Ψυχικό-Τρίτων