Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα της Γ’Εθνικής Ανδρών

126

1ος Όμιλος

Αχαγιά-ΝΕΟΛ 73-68

Διαιτητές: Τζίμης-Μελισσάρης

Δεκάλεπτα: 19-16, 38-36, 51-48, 73-68

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 12, Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 17 (3), Ταρνάρης 3 (1), Οικονομόπουλος 4, Κάλλης, Τσάμης 29 (2), Δ. Λυμπέρης 8 (1), Μακρής

ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 12, Σαρικας 8, Ανδρικόπουλος 2, Συνοδινός, Μαρούλης 11, Τρυφωνόπουλος 12 (1), Λαμπρόπουλος 9, Αναστασάκης 14

Μεγαρίδα-Ηλυσιακός 69-63

Διαιτητές: Σιδέρης-Αγγελής

Δεκάλεπτα: 18-24, 40-32, 55-49, 69-63

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 7, Κοντόπουλος 4, Σπυρόπουλος 5, Παλαιοχωρίτης, Ζακυνθινός 13 (2), Μπαλάφας 6 (1), Παπασπύρος, Αβραμίδης 12, Βούρτσης, Μαλούκος 12, Θέος 8 (1), Σιδέρης 2

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 11 (2), Κουρκουτσάκης, Φώτσης 19 (2), Κοψιάς 9 (1), Ζαραϊδώνης 4 (1), Προύντζος 4, Αντωνόπουλος 10 (2), Μπουργάνος 6, Παπανικολάου, Μαραγκουδάκης, Αγγελόπουλος, Κουσιάντζας

Πέρα-Έσπερος ΑΟΠΑ 73-62

Διαιτητές: Χριστινάκης-Μαραγκάκης

Δεκάλεπτα: 11-10, 24-28, 52-38, 73-62

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 2, Θεολογίτης 11 (3), Παπάδης 15 (4), Τσιρόπουλος, Τσολάκης 21 (3), Χολέβας 2, Πατσατζόπουλος, Πιτούλης 14, Σωτηράκης 7, Ντιφαντής 1

Έσπερος ΑΟΠΑ (Δεράος): Σερέτης, Φραντζής 15 (2), Βεργανελάκης 2, Ζαφείρης 15 (3), Ροκανάς 10 (2), Θωμόπουλος, Κατσαβόπουλος, Δούρος, Μπαρδάκας 11 (1), Αργυρόπουλος 9, Καλογιαννίδης

Κεραυνός Αιγίου-Ακράτα 59-66

Ιωνικός ΝΦ-Άρης Νικαίας 95-83

Λέοντας 2014-Κηφισιά 57-104

Καλαμάτα-Αιγάλεω 57-77

Η βαθμολογία:

1) Αιγάλεω 45 (22-1)
2) Ιωνικός ΝΦ 44 (21-2)
3) Μεγαρίδα 42 (19-4)
4) Αχαγιά 40 (17-6)
5) Πέρα 34 (11-12)
6) Κηφισιά 34 (12-11)*
7) Ηλυσιακός 33 (10-13)
8) Ακράτα 33 (10-13)
9) Άρης Νικαίας 33 (10-13)
10) ΝΕΟΛ 31 (8-15)
11) Καλαμάτα 30 (7-16)
12) Έσπερος ΑΟΠΑ 30 (7-16)
13) Κεραυνός Αιγίου 28 (5-18)
14) Λέοντας 2014 25 (2-21)

*Έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 21/4):

ΝΕΟΛ-Καλαμάτα
Ηλυσιακός-Αχαγιά
Έσπερος ΑΟΠΑ-Μεγαρίδα
Αιγάλεω-Κεραυνός Αιγίου
Ακράτα-Ιωνικός ΝΦ
Άρης Νικαίας-Λέοντας 2014
Κηφισιά-Πέρα

 

2ος Όμιλος

ΟΦΗ-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 61-51

Διαιτητές: Καρακάσης-Καμήτσος

Δεκάλεπτα: 11-15, 33-24, 43-33, 61-51

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 7, Κριθινάκης, Τσερκιτζόγλου 2, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 17 (3), Πάλλης 5, Πετράκης 15 (1), Καμπάκας, Αντωνόπουλος 9 (1), Μπουμπάρης 2, Μαλιαράκης, Καραλής 4

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 3 (1), Χωματάς 10 (1), Τσίρος 1, Συγγούνας 7 (1), Τύρλας 15 (1), Ζερβός 9 (1), Σιλιτζήρης 4, Γαλιατσάτος, Μητσάκης, Σβαρνάς, Ζέρβας, Σταμέλος 2

Άρης Θήβας-Κορωπί 89-81

Διαιτητές: Ροδίτης-Ξυλάς

Δεκάλεπτα: 15-12, 23-26, 24-22, 27-21

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 34, Τζαβίδας, Ματσαγγούρας, Γκόλιας 7 (1), Μελετίου, Παναγιωτίδης 26 (3), Καλεμντζάκης 4, Καδηγιαννόπουλος, Κουμπές, Δαχρεντζής 9, Τριανταφύλλου 1, Ντέντα 8

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιος 2, Αγγελόπουλος, Καμαρινός 4, Τσαγιασβίλι, Αγόρης 18 (3), Καραδολάμης 19, Φίλας, Μερκούρης 9, Μαγαλιός, Σβορώνος 8 (2), Κουτούφας 21 (2), Χρονόπουλος

Λοκρός Αταλάντης-Ερμής Σχηματαρίου 99-74

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Κιουλάφας

Δεκάλεπτα: 25-18, 27-16, 20-23, 27-17

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Φωτητζόγλου 15 (2), Κετέμα 6 (2), Κεχρής 9 (3), Πάσσας 17 (1), Μάτος Αν. 28 (4), Μάτος Αγγ. 9 (1), Δουρούκης 6 (1), Ψάλτου 9, Παπαηλιού, Γεωργίου, Πρεφαντής, Γκρέκος

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Σπηλιόπουλος 3 (1), Γκρινιάρης 18 (3), Μαράντος 24 (3), Τσαπρούνης 5, Ετζιάκα 17, Γιανναλέτσος 7, Κώνστας, Φλώτσιος, Μαλισσόβας

Έξω Παναγίτσα-Δειλινό 84-74

Διαιτητές: Καρανικόλα Αλ.-Καρανικόλα Ελ

Δεκάλεπτα: 20-22, 47-42, 67-60, 84-74

Έξω Παναγίτσα (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος Β., Μπάλλας, Μπέλλος, Βάκος, Θεοδωράκος Π. 19 (1), Κουτσογιάννης 13 (3), Γεωργουσόπουλος, Μανιάτης 15 (4), Γκιζογιάννης 29 (2), Λούκας 8 (2), Λέος, Στυλιαράς

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Λέφης 15 (2), Μπορμπίδης 16 (4), Αντωνογιαννάκης 10, Γαϊτανάκης 3 (1), Γρύλλης 13 (3), Εκίζογλου 3 (1), Κυρίτσης, Γκουτσίδης-Σερμάκης 2, Γουμενάκης 12 (2)

Καλλιθέα Ρόδου-ΕΦΑΟΖ 70-61

ΚΑΠ-Μελίσσια 58-90

Η βαθμολογία:

1) Λοκρός Αταλάντης 42 (19-4)
2) Μελίσσια 42 (19-4)
3) ΟΦΗ 42 (19-4)
4) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 40 (17-6)
5) ΕΦΑΟΖ 37 (14-9)
6) Άρης Θήβας 36 (13-10)
7) Κορωπί 35 (12-11)
8) Ερμής Σχηματαρίου 33 (10-13)
9) Ίκαρος Ν. Σμύρνης 33 (10-13)
10) ΒΑΟΛ Χίου 32 (9-14)
11) ΚΑΠ 31 (8-15)
12) Καλλιθέα Ρόδου 30 (7-16)
13) Έξω Παναγίτσα 25 (4-19)*
14) Δειλινό 23 (0-23)

*Έχει έναν μηδενισμό.

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 21/4):

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-ΚΑΠ
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-ΟΦΗ
ΒΑΟΛ Χίου-Δειλινό
Μελίσσια-Καλλιθέα Ρόδου
ΕΦΑΟΖ-Άρης Θήβας
Κορωπί-Λοκρός Αταλάντης
Ερμής Σχηματαρίου-Έξω Παναγίτσα

 

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Τιτάνες Παλαμά 58-67

Δεκάλεπτα: 18-13, 37-32, 45-50, 58-67

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Κουκουλεκίδης

ΑΟΚ Βέροιας (Κελεπούρης): Ντουλαβέρης 2, Στοϊτσης 5(1), Γκάνας 12(2), Κασαμπαλής 14, Καραθανάσης 4(1), Ιωαννίδης 6, Χαραλαμπίδης 15.

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 8(2), Τσούμας 11(1), Ζωιτσάκος 9, Γκογκίδης 12(1), Κατσαδούρος 2, Μπακαβέλος, Χανέλλι, Καραϊσκάκης 8(2), Μακρής 17(5), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Καραδήμας.

Δόξα Λευκάδας-Πρωτέας Γρεβενών 77-66

Δεκάλεπτα: 24-7, 47-28, 61-48, 77-66

Διαιτητές: Φακίτσας-Γερακίνης

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 23((5), Αργυρός, Φέτσης, Αναγνωστόπουλος 12(1), Τσιαβές 16(1), Βαγενάς 13(3), Κόγκας, Γεωργάκης, Μακρόπουλος 9(1), Βλαχάκης, Ζαμπάκης 4, Κελλάριου.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Κλωνάρας 13, Τζήμου, Γρούδος 7, Μαλούτας 19(3), Μιχαηλίδης 3, Συλλάκος, Τακίδης 5, Μπόζιαρης 5(1), Μακρής 9(2), Μαλιούρας 5.

Νικόπολη Πρέβεζας-Ικαροι Τρικάλων 56-94

Δεκάλεπτα: 22-28, 28-46, 47-67, 56-94

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Διαμαντής Αθ.

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης-Πολίτης): Παππάς, Τζίμας, Σουλιώτης 8, Καραστάθης 3, Μήχος 9, Μούστας 2, Τζόκας, Παπαχρήστος 8, Κακιούζης 17, Παπαμιχαήλ 9, Ζήκας.

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 3(1), Μέξης 13, Βλάχος 16(2), Κολότσιος Β. 8(2), Αργύρης 16(4), Χατζής, Ντούρβας 3(1), Τζιοβάρας, Φούντας 22(5), Μπαρμπαρούσης 3(1), Στάνκοβιτς 10.

ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός Βόλου  82-74

Δεκάλεπτα: 24-16, 44-36, 62-50, 82-74

Διαιτητές: Πράττος-Αναστασιάδης

ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 7, Πανάρας 18(4), Τσίρμπας-Αναγνώστου, Πρέντζας 3(1), Καραγκιολίδης, Μάντζιος Π. 4, Μάντζιος Δ. 13, Πάτρας 27(1), Πανταζής, Πιστιόλης 4, Γιωτάκης 6.

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 2, Μπόγδανος 26(3), Κωστούλας 18, Μπουσκολίτης 11(1), Σκαμαγκάς 15(2), Αναστασόπουλος 2, Χάρχαρης

ΑΟ Καλαμπάκας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 62-77

Διαιτητές: Γαζέτας-Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 17-18, 28-37, 37-52, 62-77

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Τσαμπαλάς): Καννής 4, Ζαμπέτης 11(3), Σαχπατζίδης 4, Αντωνίου 7, Πουρνάρας 5, Χρύσης 22(3), Μάκης 11(2), Παπανικολάου, Θυμνιός 7, Φίλιος, Θώδης 6

Εύαθλος Πολυκάστρου-Μαντουλίδης 24/4

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

Η βαθμολογία

1) Πρωτέας Γρεβενών 39        1556-1346       210

2) ΠΑΣ Γιάννινα          39        1647-1305       342

3) Δόξα Λευκάδας      38        1671-1358       313

4) ΑΓΣ Ιωαννίνων        36        1554-1434       120

5) Ικαροι Τρικάλων     32        1465-1457       8

6) Τιτάνες Παλαμά     31        1481-1570       -89

7) Ολυμπιακός Βόλου            31        1640-1668       -28

8) Μαντουλίδης         30        1640-1604       36

9) Εύαθλος Πολυκάστρου      29        1352-1348       4

10) ΑΟ Καλαμπάκας   29        1411-1524       -113

11) ΓΑΣ Μελίκης         28        1420-1550       -130

12) ΑΟΚ Βέροιας         26        1298-1482       -184

13) Νικόπολη Πρέβεζας         23    1316-1805       -489

*Ολυμπιακός Βόλου και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο, ενώ ο Εύαθλος Πολυκάστρου δύο λιγότερα.

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 21/4)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΟΚ Βέροιας

ΓΑΣ Μελίκης-ΑΟ Καλαμπάκας

Τιτάνες Παλαμά-Δόξα Λευκάδας

Πρωτέας Γρεβενών-Νικόπολη Πρέβεζας

Ικαροι Τρικάλων-ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός Βόλου-Εύαθλος Πολυκάστρου

Ρεπό: Μαντουλίδης

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Αστέρας Σίνδου-ΒΑΟ 75-78

Δεκάλεπτα: 24-16, 37-40, 57-57, 75-78

Αστέρας Σίνδου (Μπαλλογιάννης-Βουδούρης): Ταβλαρίδης 7(1), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 2, Ιωαννίδης Ν. 24, Πετρίδης 16(1), Αντωνιάδης, Ιατρίδης Ζ. 2, Μπακάλης, Δημητριάδης 2, Αθανασιάδης, Μισιρλόγλου 15(2), Ιατρίδης Α. 7.

ΒΑΟ (Νομικός – Κατσής): Λεπτοκαρίδης 13(1), Μπαγκντασαριάν 6, Πετρίδης 14, Τζουβάρας 2, Ταζόπουλος 9(1), Χότζα 13, Μαδεμλής 8, Πισιώτης 2, Βουνάκης 9(3), Ζαχαρίας, Καδηγιαννάκης

Μακαμπή-Ασπίδα Ξάνθης  71-84

Δεκάλεπτα: 22-15, 37-35, 49-58, 71-84

Διαιτητές: Παζώλης – Κοντογιάννης

Mακαμπή (Kοντός – Ξανθόπουλος): Παπαμαστοράκης 5 (1), Θεολόγης 14, Κλούτζος 2, Σκουφεζής 3, Σαμαράς 9 (3), Πετράκης 13 (1), Μπαδής 4 (1), Σαββίδης 4, Αρχούχ 15 (1), Μυζίου, Αργυρίου 2

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος-Κουτσογιάννης): Άνθης 11 (3), Παπαδάκης 10, Παναγιωτόπουλος 1, Καραμανώλης 8, Θεοδωρίδης 3, Μανδαλάκης 20 (2), Τσέλλος 3, Κάσουρας 10, Μασμανίδης 11, Φαρχάτ 4 (1)

Απόλλων Καλαμαριάς-ΔΕΚΑ  75-66

Διαιτητές: Γραικός, Θρασυβουλίδης

Δεκάλεπτα: 24-12, 43-28, 57-47, 75-66

Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης-Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης 11 (2), Μαχαιριανάκης 17 (2), Μύθιλλος 2, Τσιμπής 7 (1), Γουναρόπουλος 10, Σαμαράς 8 (2), Αγραφιώτης 8 (1), Ακριτίδης 5, Αθαναηλίδης 7

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 14 (2), Βογιατζής 2. Βενετίδης, Χαρταβέλας, Κοϊμτζόγλου 6, Παπασαβόγλου Αρ. 14 (3), Μπάκος 11 (1), Κριτσίκας 3, Πρωτούλης 15 (3)

Ζέφυρος-ΑΟ Πολυγύρου 68-80

ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου 82-59

Λεύκιππος Ξάνθης-ΠΟ Νέων Μουδανιών 82-57

ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή 77-88

Η βαθμολογία

1) ΠΣ Ευκαρπίας         43        1933-1594       339

2) ΓΑΣ Κομοτηνή         40        1643-1518       125

3) ΑΟ Πολυγύρου       37        1760-1654       106

4) Αίας Ευόσμου        37        1616-1564       52

5) Λεύκιππος Ξάνθης 36        1543-1455       88

6) Ζέφυρος      36        1554-1529       25

7) Ασπίδα Ξάνθης      35        1661-1617       44

8) ΜΕΝΤ          35        1835-1834       1

9) ΔΕΚΑ           34        1686-1612       74

10) Απόλλων Καλαμαριάς      33        1693-1694       -1

11) ΒΑΟ           32        1680-1664       16

12) Αστέρας Σίνδου    32        1434-1530       -96

13) Μακαμπή  30        1507-1674       -167

14) ΠΟ Νέων Μουδανιών      23        1306-1912       -606

Η επόμενη αγωνιστική (24η, 21/4)

ΒΑΟ-ΜΕΝΤ

ΑΟ Πολυγύρου-Αστέρας Σίνδου

Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος

ΓΑΣ Κομοτηνή-ΠΣ Ευκαρπίας

Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Απόλλων Καλαμαριάς

ΔΕΚΑ-Μακαμπή