Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής στην Α’ΕΚΑΣΘ Ανδρών

39

Τα αποτελέσματα

ΓΑΣ Βασιλικών-Σταυρούπολη  63-67

Δεκάλεπτα: 9-11, 28-29, 41-50, 63-67

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Καντερές-Τζεκάκης Γ.

ΓΑΣ Βασιλικών (Σίνος): Καραγιαννόπουλος 7(1), Τσιάμης 9(1), Λεμονίδης 7(1), Κούσας 17(1), Θάνος, Οικονόμου 21, Πασούδης 2.

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης-Κώττης): Σιδηρόπουλος 10, Φωτιάδης 16(2), Παπαβασιλείου 2, Ζηκούλης 9(1), Κοτζαμπάσης 1, Σιώμος 12, Τετράδης 7(1), Τσαβλίδης 10(2)

Ιωνικός-ΑΕΕ Τούμπας 85-69

Δεκάλεπτα: 24-14, 47-36, 70-51, 85-69

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Τσάνταλη-Κανελλίδης

Ιωνικός (Χριστοφορίδης-Γουλτίδης):Παναγιώτου 13(1), Μπατάκας 11, Τολιόπουλος 4, Γιώρτσιος 10(3), Μαγκιόγλου 4(1), Αντωνιάδης 9, Κεϊσίδης 1, Γιαμούκης 15(2), Κόκουρας 10, Σαρησάββας 2, Βαϊράμης, Αγγελόπουλος 6.

ΑΕΕ Τούμπας (Κεσίδης): Χατζημιχαηλίδης 12(1), Πεγιάς 8(2), Γραβας 2, Κατσαρής, Παπαδόπουλος 3(1), Πισσανίδης 7, Νεράντζης 2, Χατζηπαραδείσης 2, Ζιάκας 4, Νταράκης 25(2), Κούρκουλας, Παππάς 4.

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-Ναύαρχος Βότσης 84-76

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Κεραυνός Αγίου Παύλου 75-79(τελικό)

Δεκάλεπτα: 19-15, 38-38, 54-55, 75-79

Διαιτητές: Πράττος-Κομνηνόπουλος-Κωνής

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Αποστολίδης-Αποστολίδου): Μυλωνάς 9, Παπαγεωργίου 6, Ουρκέρογλου 5(1), Θαλασσινός 13, Πατίκας 22(3), Λιούκας 7, Γιαννιός, Στεφανίδης 11(1), Μπαγκντασαριάν 2.

Κεραυνός Αγίου Παύλου (Τζιόμαλος): Δήμου 23(3), Παπαδόπουλος 7(1), Μαυροματίδης 12, Μπακιρτζής 11(1), Λάππας 7(1), Τουρσουτζιάν, Χατσατούροβ 10(1), Μασλαρινός 9(2).

Ποσειδών Μηχανιώνας- Γαλαζιοι 65-72

Δεκάλεπτα: 11-22, 26-44, 47-55, 65-72

Διαιτητές: Δέλλας-Αναστασιάδης Β.-Παπαδόπουλος Κ.

Ποσειδών Μηχανιώνας (Χατζόπουλος):Φωτιάδης 5, Κούρογλου A. 4, Kούρογλου X. 3(1), Λέφας, Καντίδης, Αγλαμίσης Τ. 17(3), Δεμίρογλου 4, Σταφυλάς 13, Χαριζάνης 6, Αγλαμίσης Θ. 12.

Γαλάζιοι (Παπαδούλης-Τσίμπος): Δήμας 10(1), Μπελτές 2, Αϊμέκε 3(1), Τσολακίδης 6, Ακεψιμαϊδης 9(1), Μπασδάνης 5, Σαχμπατιάν 7(1), Γκαμούρας 21, Γκαβέζος 9(1).

GBA-ΒΑΟ 98-68

Δεκάλεπτα: 27-17, 49-39, 69-57, 98-68

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Βασιλόπουλος-Καραγιαννίδης

GBA (Δεμερτζής): Κουτσοδήμος 20, Κανλής 4, Σπυρόπουλος 10(3), Καμηνέλης 3, Ντινάκης 13(1), Φωτιάδης 9(1), Χαραλαμπίδης Χ. 2, Κουντουράκης 7, Μαυροχωρίδης 2, Τσινόπουλος 19(1), Δάγκας, Χατζής 9(3).

ΒΑΟ (Νομικός-Ξανθόπουλος): Χότζα 14, Ζαχαρίας, Τζουβάρας, Ταζόπουλος 9(1), Παπαβασιλείου 7, Καδηγιαννάκης 2, Μαλούνας 14(1), Βουνάκης 14(2),  Καραμανλής 1, Παυλέας 1, Αμανατίδης 4, Θεοδωρίδης 2.

Μακάμπι- Αστέρας Σίνδου 60-45

Δεκάλεπτα: 22-14, 36-21, 52-33, 60-45

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Θρασυβουλίδης-Κολοκυθάς

Μακαμπή (Αστεριάδης Θ.-Ξανθόπουλος):Καδής 16(3), Θεολόγης 18, Κλουντζός, Γεωργίου Β. 5(1), Κουτριος, Πετράκης 2, Σαββίδης, Αρούχ 13(2), Βαρδαβάς, Σαραφίδης.

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Μαρκίδης 19, Σταυρακίδης 3(1), Ταυλαρίδης 6, Πολυχρονιάδης Θ. 1, Αθανασιάδης 2, Ακσεχέρογλου 2, Αντωνιάδης 2, Συντρίδης, Δημητριάδης 3, Φιλέλης, Γκαντίδης 6(2), Ντολόπουλος.

Η βαθμολογία

1) Κεραυνός Αγίου Παύλου   25        1007-873         134

2) Σταυρούπολη         23        986-848           138

3) ΒΑΟ 22        944-930           14

4) Γαλάζιοι      21        984-901           83

5) Ιωνικός       21        915-871           44

6) Ναύαρχος Βότσης  21        930-905           25

7) Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού  20        935-925           10

8) GBA 20        981-1020         -39

9) Ποσειδών Μηχανιώνας     18        937-979           -42

10) Μακαμπή  17        911-926           -15

11) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου           17        869-898           -29

12) ΑΕΕ Τούμπας        17        886-955           -69

13) ΓΑΣ Βασιλικών      17        755-829           -74

14) Αστέρας Σίνδου    14        699-879           -180

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 20/1)

Ιωνικός-ΓΑΣ Βασιλικών

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-Σταυρούπολη

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ναύαρχος Βότσης

Ποσειδών Μηχανιώνας-Κεραυνός Αγίου Παύλου

GBA-Γαλάζιοι

Μακαμπή-ΒΑΟ

ΑΕΕ Τούμπας-Αστέρας Σίνδου