Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο της Β’ΕΚΑΣΘ Ανδρών

59

Τα αποτελέσματα

Νέα Ραιδεστός-Ασβεστοχώρι  9-14(10), 23-23(20), 40-32(30), 66-49(τελικό)

Αχιλλέας Τριανδρίας-Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς 25-20(10), 43-34(30), 81-73(τελικό)

ΑΣ Πανόραμα-Μαραθών  18-17(9), 40-34(20), 93-78(τελικό)

ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας-Βεργίνα 19-11(10), 40-20(20), 65-57(τελικό)

Αριστοτέλης Επανομής-ΑΚ Πανοράματος 30-26(20), 57-52(τελικό)

ΑΟ Αρετσούς-ΑΕ Πυλαίας  38-17(20), 61-33(30), 77-43(τελικό)

ΑΚ Αστέρια-Γαλαξίας 12-20(10), 32-28(20), 52-38(30), 66-53(τελικό)

Η βαθμολογία

1) Νέα Ραιδεστός       11        477-387           90

2) Ασβεστοχώρι         11        388-323           65

3) Αριστοτέλης Επανομής      11        386-350           36

4) Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς  10        473-427           46

5) ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας   10        405-375           30

6) ΑΟ Αρετσούς          9          400-385           15

7) Αχιλλέας Τριανδρίας          9          442-428           14

8) Βεργίνα       9          366-362           4

9) ΑΚ Πανοράματος    9          340-349           -9

10) ΑΚ Αστέρια           8          345-377           -32

11) ΑΣ Πανόραμα       8          380-413           -33

12) Μαραθών 8          405-460           -55

13) Γαλαξίας   5          260-345           -85

14) ΑΕ Πυλαίας           5          239-325           -86

*ΑΕ Πυλαίας και Γαλαξίας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 15/11)

Ασβεστοχώρι-Αχιλλέας Τριανδρίας

Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς-ΑΣ Πανόραμα

Μαραθών-ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας

Βεργίνα-Αριστοτέλης Επανομής

ΑΚ Πανοράματος-ΑΚ Αστέρια

ΑΕ Πυλαίας-Νέα Ραιδεστός

Γαλαξίας-ΑΟ Αρετσούς

 

ΑΣ Πανόραμα  93

Μαραθών 77

Δεκάλεπτα: 21-17, 40-34, 63-62, 93-77

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Κανελλίδης

ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης-Ριτζαλέου): Χοϊδάς 20, Αλεξιάδης 9(1), Κελέκης, Κρίτσας 10(1), Τσάκος 24(3), Κουφός 5(1), Σπανός Γ., Μαυρίδης 2, Δεμερτζής,  Καλουπτσόγλου 1, Νικολόπουλος, Σπανός Μ. 20(3).

 

Μαραθών (Κοσμάς): Αργυρίου 6, Πολυχρονίδης 5(1), Καραγκιαβουρίδης 17, Φωτιάδης 8(2), Σπύρου, Καραγιάννης, Λάκος 8(1), Ουγουρλόγλου 8, Καραμάνης 11, Τζώλος 14.

ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας  65

Βεργίνα 57

Δεκάλεπτα: 19-11, 40-20, 47-37, 65-57

Διαιτητές: Καλοκυθάς-Μαρκούσης

ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας (Κατσικάρης-Καλτσίδης): Τσεκούρας, Φορίδης 14, Πετρόβαλης 7(1), Γκόγκος 8, Σουλούγκας 11(1), Μπάγκι 11(3), Δελόγλου 2, Γούλας, Τσελίκης, Καλαμπόκης 12, Λιάμος, Μηνάς.

Βεργίνα (Μήτσικας-Σερβίτας): Κονιώρης 10(1), Μπιτέρνας Α. 4, Βουρδέρης, Μπιτέρνας Ι., Γεωργάκης, Δημητρόπουλος 5(1), Βουδούρης, Καλαϊτζής 9(2), Παντερής 7, Σιδηρόπουλος 4, Παπαργυρίου 4, Δελκούσης 14.

Νέα Ραιδεστός  66

Ασβεστοχώρι  49

Δεκάλεπτα: 9-14, 23-23, 40-32, 66-49

Διαιτητές: Πράττος-Στούμπος

Νέα Ραιδεστός (Αποστόλου-Αγγέλου): Κυριώτης 26(3), Λαγός 9(3), Κατσιάνος, Λαζαρίδης 9(1), Σιμανδούρας, Προκοπάκης, Αναστασίου 16, Παπαθεοδώρου 2, Μυλωνάς, Κάππος, Κιόσια 4, Μωϋσίδης.

Ασβεστοχώρι (Μητριτζίκης-Κουτσουρίδης): Κανόπουλος 2, Βαλεργάκης 9(1), Μπεχλιβάνης 11(1), Τάνης 5(1), Σταματέλος, Μιχαήλ, Αρνίδης 8(2), Μπάκος 11, Χασεκίδης 3(1), Σωσσίδης.

ΑΚ Αστέρια 66

Γαλαξίας 53

Δεκάλεπτα: 12-20, 32-28, 52-38, 66-53

Διαιτητές: Κωνής-Αθανασιάδης

ΑΚ Αστέρια (Ακριτίδης-Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος Θωμ., Αραμπατζής Β. 24(2), Γιανιώτης,  Παρτόζης 17(1), Αραμπατζής Γ., Λουλούδης 19, Μπογατίνης 2, Τσαμασιάν, Δημητρόπουλος 4.

Γαλαξίας (Βουλκίδης-Ζελενίτσας): Παπαδημητρίου 18(2), Νατσούλας, Σύρος 2, Βλαχάκης, Ιωαννίδης, Δώδος, Τσίλας, Σελεμίδης 17(2), Κετσετζής 2, Γρίλλιας 6, Κοκκαλιάρης 8(2).

Αχιλλέας Τριανδρίας 81

Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς 73

Δεκάλεπτα: 25-20, 43-34, 58-57, 81-73

Διαιτητές: Σελεβός-Καραγιαννίδης

Αχιλλέας Τριανδρίας (Χατζόπουλος): Μάτκα, Τσανακτσίδης 17(3), Πιερίδης 21(2), Χατζόπουλος 12(3), Θεοδώρου 14(4), Βαρδουνιώτης 2, Καμπανάς 6(2), Παρίσης 3(1), Τσελέκης 6.

Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς (Κασιόλας-Κεπελέκης): Φραντζής, Γιομπλάκης, Παπαδόπουλος 17(3), Ναζίρης 4, Αρνίδης 10, Καρβουνάρης, Τσαμασλίδης 8, Κουσίδης 27(3), Παναγιωτίδης 2, Καραμπέρης 5(1).
Αριστοτέλης Επανομής 57

ΑΚ Πανοράματος 52

Δεκάλεπτα: 16-14, 30-26, 40-37, 57-52

Διαιτητές: Δέλλας-Μοσχάς

Αριστοτέλης Επανομής (Γκένογλου): Κουτρομπίλας, Νικητιανός 5, Τουβεντσίδης 2, Μπέλλος 11(2), Κουκουσεράκης 4, Παπαχρήστος 6(2), Σαχινίδης 16(1), Δέλλας, Μπαρτζώκας 7, Μαγγλάρης 6, Τίλιας.

ΑΚ Πανοράματος (Γιαννάκης): Τσαλαγεώργος, Κουτσιάμπασης, Εμμανουήλ 4, Παπαμαστοράκης 12(2), Μάστορας 2, Στογιαννόπουλος 13(1),  Μεϊντάνης 14, Τσακιρίδης 5, Φυντανίδης 2.

ΑΟ Αρετσούς  77

ΑΕ Πυλαίας 43

Δεκάλεπτα: 22-9, 38-17, 61-33, 77-43

Διαιτητές: Αναστασιάδης-Φίλλιος

ΑΟ Αρετσούς (Πετρόπουλος-Βακιρτζής): Φλιώνης Ν. 19(1), Βεργόπουλος 2, Αποστόλου 6, Φλιώνης Ι. 2, Σιδηροηλίας 9, Ματάκος 8, Παντελίδης Γ.  16(5), Σιδηράς 3, Παντελίδης Κ. 5, Παπανικολάου Χ. 4, Παπανικολάου Μ. 5(1).

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Τσιόγκας 3(1), Τσίκος, Ντουπτσόγλου 6(1), Δήμου 2, Αντώνης 2, Μαλακόπουλος Α. 4(1), Παπαδόπουλος, Κυριακίδης 5(1), Καρράς 2, Μαλιγκούρας 2, Κούτος 4, Κυριακού 13.