Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής στην Α’ΕΚΑΣΘ Ανδρών

49

Τα αποτελέσματα

ΓΑΣ Βασιλικών-GBA  69-48

Δεκάλεπτα: 24-12, 44-23, 61-30, 69-48

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Κολοκυθάς-Μιχέλης

ΓΑΣ Βασιλικών (Σίνος): Καραγιαννόπουλος, Τσιάμης 5, Σύρος, Λεμονίδης 23(4), Σκαρλής 2, Κούσας 15(3), Θάνος 6, Οικονόμου 6, Πασούδης 12, Μαββίδης.

GBA (Δεμερτζής): Κουτσοδήμος 12, Κανλής 3, Σπυρόπουλος 6, Καμηνέλης, Ντινάκης 5(1), Φωτιάδης 6, Χαραλαμπίδης Χ. 1, Κουντουράκης 2, Μαυροχωρίδης 2, Τσινόπουλος 7(1), Βελέντζας 2, Χατζής 2

Σταυρούπολη-Μακαμπή  77-70

Δεκάλεπτα: 16-14, 39-32, 58-52, 77-70

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης-Θρασυβουλίδης-Μπαζάκας

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης-Κώττης): Παπανικολάου 3(1), Σιδηρόπουλος 10, Ζηκούλης 12(1), Λύτας 13(2), Κοτζαμπάσης 13(1), Σιώμος 10, Τετράδης 10(2), Τσαβλίδης 6(1), Φωτιάδης.

Μακαμπή (Κοντός): Καδής 8(2), Θεολόγης 9, Κλουντζός 5, Κούτριος, Πετράκης 23(2), Βουτσακόπουλος 1, Σαραφίδης 5(1), Σαββίδης, Αρούχ 17(3), Μητσιώνης 2

Κεραυνός Αγίου Παύλου-Αστέρας Σίνδου 77-64

Δεκάλεπτα: 26-17, 43-27, 63-50, 77-64

Διαιτητές: Δέλλας-Καντερές-Ρουμάνης

Κεραυνός Αγίου Παύλου (Τζιβάνης): Δήμου 25(3), Παπαδόπουλος 4, Αγγελόπουλος 6(1), Μουχτάρης, Μαυροματίδης 6, Μπακιρτζής 7, Κοτζαγιάννης 4, Τσιουπλής 2, Τουρσουτζιάν 4, Γιοσμάς 3, Χατσατούροβ 11(1), Μασλαρινός 6(2).

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Μαρκίδης 6, Σταυρακίδης, Ταυλαρίδης 10(1), Πολυχρονιάδης, Αθανασιάδης, Ακσεχέρογλου 13(2), Αντωνιάδης 3(1), Συντρίδης 14, Καραδήμας, Δημητριάδης 15, Φιλέλης, Γκαντίδης 3

Γαλάζιοι-ΒΑΟ  68-78

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Αναστασιάδης Β., Κώνης

Δεκάλεπτα: 14-24, 29-40, 50-62, 68-78

Γαλαζιοι (Παπαδούλης): Δήμας 7, Μπελτές Π., Αϊμέκε, Τσολακίδης, Ακεψιμαΐδης 19(4), Μπελτές Α., Γεωργιάδης 16(2), Μαντζαβίνος, Βολίδης, Σαχμπατιάν 10, Γκαμούρας 6, Γκαβέζος 9(1).

ΒΑΟ (Νομικός – Ξανθόπουλος): Τερζίδης, Χότζα 4(1), Ζαχαρίας, Τζουβάρας 9(3), Ταζόπουλος 16, Παπαβασιλείου 10(3), Μαλούνας 12(2), Βουνάκης 8(2), Τσαντάκης 3(1), Αμανατίδης 2, Θεοδωρίδης 12, Γαλατσόπουλος

Ιωνικός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 60-52

Δεκάλεπτα: 18-11, 23-21, 36-36, 50-50(κ.α.), 60-52

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Δικταπανίδης-Φίλλιος

Ιωνικός (Χριστοφορίδης-Γουλτίδης): Σαρακατσάνος, Μητακίδης, Παναγιώτου 9(1), Μπατάκας 19, Τολιόπουλος, Γιώρτσος, Μαγκιόγλου, Αντωνιάδης 5(1), Γιαμούκης 9, Βάσκος 12(3), Κόκουρας 5, Αγγελόπουλος.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Αποστολίδης-Αποστολίδου): Ζησόπουλος 5(1), Μυλωνάς 6, Παπαγεωργίου 5(1), Ουρκέρογλου 6(1), Θαλασσινός 6, Πατίκας 9(3),  Λιούκας 2, Γιαννιός 2, Στεφανίδης 4, Μπαγκντασαριάν 7(1)

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-Ποσειδών Μηχανιώνας 94-56

Δεκάλεπτα: 28-20, 50-29, 71-48, 94-56

Διαιτητές: Πράττος-Τσάνταλη-Τζεκάκης Γ.

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού (Τουλούμης): Δανάκης 3(1), Ταουκίδης 4, Κοκονέσι 11, Παπαδόπουλος Σ. 11(2), Καλονικίδης, Μυλωνίδης 33(5), Λαϊδης 3(1), Αρναούτογλου 6, Μακαλέκας 3(1), Παπαδόπουλος Ι. 5(1), Καρούζος 9(1), Κατριβάνος 6.

Ποσειδών Μηχανιώνας (Χατζόπουλος): Φωτιάδης 2, Κούρογλου Α. 11, Κούρογλου Χ., Αγλαμίσης Τ. 11(2), Λέφας 2, Περδίκας 9(1), Δεμιρογλου 4, Αγριόπουλος 5(1), Σταφυλάς 7, Παπαδόπουλος 2, Χαριζάνης 3

Ναύαρχος Βότσης-ΑΕΕ Τούμπας  59-53

Δεκάλεπτα: 19-18, 30-34, 41-46, 59-53

Διαιτητές: Σιταρίδης-Σαρακενίδης-Δημακόπουλος

Ναύαρχος Βότσης (Μανωλόπουλος-Γεωργάκας): Πυδαράκης 5(1), Πάσσαρης, Σταυρίδης 12(2), Τραπεζάνογλου, Βεργίνης 10, Γκόφας 11, Μπαδής 15(1), Μυστηλιάδης 6(1).

ΑΕΕ Τούμπας (Κεσίδης): Χατζημιχαηλίδης 5(1), Πεγιάς 11(3), Μπασακύρος, Κατσαρής 4, Παπαδόπουλος 10(2), Βούλγαρης, Πισσανίδης 7, Χατζηπαραδείσης 12(2), Παππάς 2, Νεράντζης 2

 

Η βαθμολογία

1) Σταυρούπολη         10        425-345           80

2) Κεραυνός Αγίου Παύλου   10        398-327           71

3) ΒΑΟ 10        382-337           45

4) Ιωνικός       9          339-289           50

5) Γαλάζιοι      8          371-350           21

6) Ναύαρχος Βότσης  8          356-355           1

7) Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού  7          352-358           -6

8) ΓΑΣ Βασιλικών        7          277-304           -27

9) GBA 7          364-429           -65

10) ΑΕΕ Τούμπας        6          328-340           -12

11) Αναγέννηση Νέου Ρυσίου           6          301-315           -14

12) Μακαμπή  6          357-384           -27

13) Ποσειδών Μηχανιώνας   6          330-374           -44

14) Αστέρας Σίνδου    5          283-356           -73

 

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 11/11)

Μακαμπή-ΓΑΣ Βασιλικών

ΑΕΕ Τούμπας-Σταυρούπολη

Αστέρας Σίνδου-Ναύαρχος Βότσης

ΒΑΟ-Κεραυνός Αγίου Παύλου

Γαλάζιοι-Ιωνικός

GBA-Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

Ποσειδών Μηχανιώνας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου