Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ΕΚΑΣΘ Ανδρών

48

Τα αποτελέσματα

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων-Γαλαξίας Αδένδρου 70-59

Δεκάλεπτα: 24-16, 40-32, 58-49, 70-59

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Στούμπος

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (Κασικτσόγλου): Σεφερίδης 6, Εφόπουλος 5(1), Αθανασίου 27(3), Μποσταντζίδης 2, Στύλος, Ξανθόπουλος 3, Αστερίου 6, Παρίσης 4, Μαργαρίτης 15, Καραγιαννίδης 2.

Γαλαξίας Αδένδρου (Παπαδημητρίου-Στράτος): Ρούζιος 2, Κυανίδης, Τσέτουρας 9(1), Γιάνναρης, Βλάχος 12(1), Καλαμπάκας 11, Φίκατας 5(1), Μπένας, Πλατανίτης 20(2), Χατζηαναγνώστης, Ποντίκας

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Δόξα Δρυμού 52-62

Δεκάλεπτα: 17-11, 31-30, 40-48 , 52-62

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Τσαγκατζής

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου (Χατζηβρέττας): Θεοδοσιάδης, Στεψιανός 7(1), Μαραντάς 10(1), Μουτσίκας 3(1), Δέτσικας 6, Καλαϊτζίδης 5(1), Παπαστεφάνου,  Κρίτσικας 2, Κοντέλης 4, Ντίμο, Εδίρνελης 14(2), Μουστόπουλος 1.

Δόξα Δρυμού (Παντελίδης): Αδαμόπουλος 6(2), Ζητάκης 2, Πράντζος 21, Μαραγγινός 11(3), Παπαοικονόμου, Δαμίγος 6, Χατζηιωάννης 2, Στουγιάννης, Παγωνούδης 6, Γλαβάς 8

Αριστοτέλης Σταυρού-Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού 58-50

Δεκάλεπτα: 11-14, 34-26, 44-41, 58-50

Διαιτητές: Καντερές-Ρουμάνης

Αριστοτέλης Σταυρού (Σαββίδης): Τάντσος 19(3), Σίμου 7, Θεοδώρου 10(1), Κουτσιανούδης 2, Βούζος 3, Τσούλης 4, Αλεξινάκης 11, Καραγιώρας 2, Φιντιρικάκης.

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού (Γιαννάκαρος): Τιγκλιανίδης 2, Τολιόπουλος 16(4), Γαλιατσάτος 6, Γιαννακούδης, Μπαρμπίδης 2, Λασκαρίδης 8, Παμπούρης 3, Παπαρισούλης 7, Τζέλος 6

Αστέρας Κουκλουτζά-Εθνικός Λαγυνών 78-79

Δεκάλεπτα: 18-29, 39-40, 58-59, 78-79

Διαιτητές: Βασιλόπουλος Δ.-Καμηλάρης

Αστέρας Κουκλουτζά (Τουλούμης-Τραμουντάνης): Τουλούμης 4, Μπίκης 8(2), Μηναϊδης 2, Ριζόπουλος 3, Κνάπεκ, Σταμπολίδης 8, Κοκκαλιώτης 13, Δεμερτζής 32(4), Ζαταγιάς 2, Κανλής 6.

Εθνικός Λαγυνών (Καραγιαννίδης): Γιώρτσιος 7(1), Τσομπανάκης, Βίγλας, Γεράκης 4, Τσιάτσιος 24(1), Καϊβετζής 18(3), Γουνιώτης 4, Μυσιρλόγλου Γ. 9(1), Σισκούδης, Καλφαλίδης, Χρηστίδης 13(1).

*Η νίκη αφιερώνεται από διοίκηση, προπονητή και παίκτες στο Βαγγέλη Βίγλα που τραυματίστηκε μόλις εισήλθε για πρώτη φορά στο παρκέ, με ευχές για ταχεία ανάρρωση.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΠΚ Νεάπολης 64-55

Δεκάλεπτα: 16-13, 28-27, 48-39, 64-55

Διαιτητές: Κουτσουμάρης-Χατζής

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Τσούκας): Δελλής 4, Γκοβεδάρος 4, Τσιπίδης 8(2), Μακρίδης 6, Δημάκος 11, Παπουνίδης 10(1), Χατζηνικολάου 6(1), Λογοθέτης, Δρέτας, Καλούτσικος 13, Κυζάκης, Κυριαζόπουλος.

ΠΚ Νεάπολης (Αποστόλου): Γιαννούλης 2, Παπασωτηρίου 5, Κυριακίδης, Μέκο 4, Μαυροκεφαλίδης 14(1), Μαρλάς 3, Τσιακιρίδης, Τσιροπούλης 13, Τσιακίρης 8, Λεμοντζής 6(1)

Θερμαϊκός-ΔΑΣΩ 62-66

Δεκάλεπτα: 19-17, 38-31, 44-47, 62-66

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β.-Μαρκούσης

Θερμαϊκός (Γουλτίδης-Πασχαλίδης): Γιάνκο, Δαγκλής, Αλεξιάδης 7(1), Γκίτνου 11(3), Πολύχρους 6, Καλαϊτζής 13(1), Φωτιάδης 3, Αλβανίδης 7, Τσιαπανίτης 8, Παπαδόπουλος, Μυλωνάς 7.

ΔΑΣΩ(Ντούλης): Διαμάντης 2, Θωμαϊδης, Ατματσίδης 4, Τόττης 10(2), Γαλής 10(1), Φορίδης Δ., Παπλωματάς 16, Καρράς 11(1), Ανδρεάδης 3(1), Σκανδάλης 11(1)

ΗΟΟΡ-Αμπελόκηποι Μενεμένη 73-51

Δεκάλεπτα: 18-11, 9-11, 25-16, 73-51

Διαιτητές: Τσάνταλη-Ζαγοράκης

HOOP (Ούλιος- Μασλαρινός): Παπανίκος 3(1), Τσακίρης 3(1), Ιωαννίδης 4, Λίλης 2, Πετράς 3(1), Μπλαβάκης 6, Παντελίδης, Καραδήμος, Καζής 3(1), Μουρατίδης Χ. 3(1), Κιρκινεζιάδης 10, Μουρατίδης Δ. 36(2).

Αμπελόκηποι Μενεμένη (Μαλτέζος): Πουτσίκης 4, Μαστοράκης 6, Δημητρακόπουλος 3, Μουτίδης 12(3), Παπανίκος, Κεφαλίδης 3(1), Επιτρόπου, Στεφούλης 4, Πανταζής 4, Παλιογιάννης 9(1), Πασενίδης 6, Ρουμπής 2

 Η βαθμολογία

1) Δόξα Δρυμού          8          270-218           52

2) Εθνικός Λαγυνών   8          305-277           28

3) Αστέρας Κουκλουτζά         7          275-217           58

4) ΗΟΟΡ          7          278-232           46

5) Αριστοτέλης Σταυρού        7          257-235           22

6) Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη         6          243-231           12

7) Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων            6          257-249           8

8) Γαλαξίας Αδένδρου            6          244-250           -6

9) ΔΑΣΩ           6          246-254           -8

10) Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού            5          212-244           -32

11) Θερμαϊκός            5          216-250           -34

12) ΠΚ Νεάπολης        5          233-274           -41

13) Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου 4          237-270           -33

14) Αμπελόκηποι Μενεμένη  4          191-263           -72

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 1/11)

Γαλαξίας Αδένδρου-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου

Δόξα Δρυμού-Αριστοτέλης Σταυρού

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού-Αστέρας Κουκλουτζά

Εθνικός Λαγυνών-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη

ΠΚ Νεάπολης-Θερμαϊκός

ΔΑΣΩ-ΗΟΟΡ

Αμπελόκηποι Μενεμένη-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων