Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο της Β’ΕΚΑΣΘ Ανδρών

77

Τα αποτελέσματα

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού-Γαλαξίας Αδένδρου  12-7(10), 29-21(20), 61-38(32), 74-57(τελικό)

Διαιτητές: Τσαρδούλιας Τ.-Κουτσουμάρης

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού (Χαλκιάς): Τιγκλιανίδης Π. 2,, Γαλιατσάτος 7(1), Γιαννακούδης 16(2), Λαγούρος, Σιούλας, Τολιόπουλος 12(1), Ρατόπουλος, Λασκαρίδης 10, Παμπούρης, Τζέλος 2, Παπαρισούλης 25(2).

Γαλαξίας Αδένδρου (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 16(2), Κυανίδης 6, Τσέτουρας, Βλάχος 10, Φίκατας, Μπένας 3, Πλατανίτης 16, Ποντίκας 6.

Δόξα Δρυμού-ΔΑΣΩ  12-18(10), 24-33(20), 42-44(30), 59-65(τελικό)

Διαιτητές: Σιταρίδης-Αναστασιάδης Γ.

Δόξα Δρυμού (Παντελίδης): Αδαμόπουλος 6(2), Χασάπης 3(1), Πράντζος 10(1), Μαραγκινός 2, Γιαννακούλας, Δαμίγος 4, Δοβλέτογλου, Καζαμίας 14(2), Χατζηιωάννης 11(1), Στουγιάννης, Παγωνούδης, Γλαβάς 7.

ΔΑΣΩ(Ντούλης): Θωμαϊδης, Τσιρκινίδης 9, Ατματζίδης 6, Τόττης 13(4), Γαλής 6(1), Γιαννούσης, Φορίδης, Παπλωματάς 10, Καρράς 10(1), Σκανδάλης 5(1), Ανδριάς 6.

Εθνικός Λαγυνών-Αμπελόκηποι Μενεμένη  73-44

Δεκάλεπτα: 22-9, 35-24, 59-32, 73-44

Διαιτητές: Δημακόπουλος-Κασόλης

Εθνικός Λαγυνών (Καραγιαννίδης): Πατουλίδης, Γιώρτσιος 9(1), Τσομπανάκης 2, Γεράκης 4, Μυσιρλόγλου Π. 7(1), Τσιάτσιος 8, Καϊβετζής 6, Μυσιρλόγλου Γ. 14, Τριανταφυλλίδης 9(3), Σισκούδης, Χρηστίδης 12(3), Καλφαλίδης 2.

Αμπελόκηποι Μενεμένη (Μαλτέζος): Πουτσίκας 7(1), Μαστοράκης, Παπανίκος 8, Σαχινίδης 11(1), Κεφαλίδης, Κατσαμπούκας 2, Επιτρόπου, Στεφούλης 2, Πανταζής 4, Ρούμπης 8

ΠΚ Νεάπολης-ΗΟΟΡ  48-93

Δεκάλεπτα: 12-27, 20-48, 29-70, 48-93

Διαιτητές: Γραικός-Καμηλάρης

ΠΚ Νεάπολης (Αποστόλου- Παγκούτσος): Γιαννούλης 3(1), Παπασωτηρίου 8(2), Κολοκυθάς 4, Κυριακίδης 2, Μαυροκεφαλίδης 11(2), Γερασιμίδης, Τσακιρίδης 2, Δημητρόπουλος, Τσιροπούλης 6, Τιγκιρίδης 6, Μαχαίρας, Λεμοντζής 6(1).

HOOP (Ούλιος- Μασλαρινός): Παπανίκος, Τσακίρης 4(1), Ιωαννίδης, Σαχινίδης 5(1), Πετράς 4, Μπλαβάκης 11, Παντελίδης 27(5), Καραδήμος, Μουρατίδης 30(7), Πολυχρονιάδης, Κιρκινεζιάδης 6, Σιδηρόπουλος 6

Θερμαϊκός-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 18-14(10), 21-26(20), 39-40(30), 59-59(κ.α.), 63-71(τελικό)

Δεκάλεπτα: 18-14, 21-26, 39-40, 59-59(κ.α.), 63-71

Διαιτητές: Τσάνταλη-Κυρίτσης

Θερμαϊκός (Νέτας): Δαγκλής, Αλεξιάδης 4, Γκίτνου 7(1), Πολύχρους 26(2), Καλαϊτζής 11, Φωτιάδης, Αλβανίδης 2, Οικονομάκος, Τσιαπανίτης 8, Γερολυμάτος 1, Μυλωνάς 4, Μπούτσικας.

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (Μύθου): Σεφερίδης 7(1), Δασύρας 2, Αθανασίου 7, Μποσταντζίδης 10, Παρασκευόπουλος 2, Ξανθόπουλος 8(1), Αστερίου 15, Μεντελίδης, Μαργαρίτης 4, Ζαφειρόπουλος, Καραγιαννίδης 16.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου  75-69

Δεκάλεπτα: 22-18, 46-46, 58-55, 75-69

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Κανελλίδης

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Τσούκας): Δελλής 9, Γκοβεδάρος 2, Τσιπίδης 10(1), Μακρίδης, Βαλσαμίδης 9, Παπουνίδης 5(1), Χατζηνικολάου 11, Δημάκος 4, Δρέτας 2, Καλούτσικος 21, Φουτσιτζής 2.

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου (Χατζηβρέττας-Ντίκας): Μήτκος 4, Καραγιαννίδης, Μαραντάς 5, Μουτσίκας 2, Δέτσικας 23(2), Κοντέλης 2, Κρίτσικας 2, Ροϊδης 4, Εδίρνελης 19(3), Ευαγγελίδης 8, Παπαστεφάνου

Αστέρας Κουκλουτζά-Αριστοτέλης Σταυρού  17-21(10), 39-31(20), 61-46(30), 72-64(τελικό)

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Μπαζάκας

Αστέρας Κουκλουτζά (Τουλούμης-Τραμουντάνης): Τουλούμης 12(2), Μπίκης 6(2), Μηναϊδης 7, Ριζόπουλος 10, Κολιντζίκης 4, Κοκκαλιώτης 13(4), Ανταβαλής 10, Ζαταγιάς 8, Κανλής 2.

Αριστοτέλης Σταυρού (Σαββίδης): Αγγέλης 1, Μπελτές, Ταντσος 13(3), Σίμου 9(1), Θεοδώρου 19(1), Βούζος 4, Τσούλης 7(1), Καραγιώρας 4, Φιντιρικάκης 7.

Η βαθμολογία

1) Εθνικός Λαγυνών   24        916-728           188

2) ΗΟΟΡ          22        820-682           138

3) Αστέρας Κουκλουτζά         21        805-670           135

4) Δόξα Δρυμού          21        791-711           80

5) Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων            20        742-683           59

6) Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη         18        740-742           -2

7) Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου   17        754-750           4

8) Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού  17        718-715           3

9) Αριστοτέλης Σταυρού        17        755-767           -12

10) ΠΚ Νεάπολης        17        721-788           -67

11) ΔΑΣΩ         16        733-838           -105

12) Γαλαξίας Αδένδρου          15        728-815           -87

13) Θερμαϊκός            15        655-752           -97

14) Αμπελόκηποι Μενεμένη  12        583-820           -237

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 10/1)

Γαλαξίας Αδένδρου-Δόξα Δρυμού

ΔΑΣΩ-Αστέρας Κουκλουτζά

Αμπελόκηποι Μενεμένη-Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού

ΗΟΟΡ-Εθνικός Λαγυνών

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων-ΠΚ Νεάπολης

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Θερμαϊκός

Αριστοτέλης Σταυρού-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη