Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής στον δεύτερο όμιλο της Β’ΕΚΑΣΘ Ανδρών

81

Τα αποτελέσματα

Μαραθών-Ασβεστοχώρι 25-22(10), 39-43(20), 55-67(30), 74-81(τελικό)

Δεκάλεπτα: 25-22, 39-43, 55-67, 74-81

Διαιτητές: Μπαξεβανόπουλος-Καραγιαννίδης

Μαραθών (Κοσμάς): Αργυρίου 8, Πολυχρονίδης 2, Πατίκας 11(1), Σπύρου 3(1), Φωτιάδης, Χατζηβασιλειάδης 14, Λάκος 6(2), Ουγουρλόγλου 9, Καραμάνης 5(1), Τζώλος 16(1).

Ασβεστοχώρι (Μητριτζίκης-Κουτσουρίδης): Κανόπουλος 2, Βαλεργάκης 5, Μπεχλιβάνης 21(3), Τάνης, Σταματέλος 10(2), Τσίμπουρης, Μπάκος 21(1), Τραγιαννίδης, Χασεκίδης 3(1), Μελίδης 12, Αραμπατζής, Κουτσόβουλος 7.

Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς-ΑΚ Πανοράματος 64-63

Δεκάλεπτα: 16-16, 29-20, 39-42, 64-63

Διαιτητές: Κωνσταντινέλης-Φίλλιος

Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς (Κασιόλας-Κεπελέκης): Γιομπλιάκης 6, Φραντζής 5, Παπαδόπουλος 14(4), Ναζίρης 7, Μιχαηλίδης 4, Κουσίδης 20(3), Καραμπέρης 8(1).

ΑΚ Πανοράματος (Γιαννάκης): Τσαλαγεώργος 10, Κουτσιάμπασης 7(1),  Παπαμαστοράκης 11(1), Σαράντης, Μάστορας 5, Στογιαννόπουλος 8(1), Μεϊντάνης 20(1), Τσακιρίδης 2

Βεργίνα-ΑΕ Πυλαίας 67-58(τελικό)

Δεκάλεπτα: 21-18, 34-26, 54-41, 67-58

Διαιτητές: Καντερές-Διβόλη

Βεργίνα (Μήτσικας-Σερβίτας): Κονιώρης 5, Βαβελίδης 4, Μπιτέρνας 1, Δημητρόπουλος 13(3), Βουδούρης, Καλαϊτζής 11(2), Παντερής, Παπαγεωργίου 12, Βουρδέρης 9(2), Σιδηρόπουλος, Παπαργυρίου, Δελκούσης 12.

ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Τσίκος, Δήμου, Αντώνης 15(2), Μαλακόπουλος 7, Παπαδόπουλος, Κυριακίδης 3(1), Καρράς 13(1), Κούτος 3, Αναστασιάδης, Κυριακού 17(1).

Αριστοτέλης Επανομής-Γαλαξίας  22-13(10), 37-30(20), 57-40(30), 74-45(τελικό)

Δεκάλεπτα: 22-13, 37-30, 57-40, 74-45

Διαιτητές: Καραβάς-Χατζηνικολάου

Αριστοτέλης Επανομής (Γκένογλου): Νικητιανός, Τουβεντσίδης 6, Μπέλλος 12(1), Παπαχρήστος 6(1), Σαχινίδης 15(3), Δέλλας 1, Μπαρτζώκας 13(3), Μαγγλάρης 14, Σιάμος, Γεωργούλας, Φλετούρης 7, Τήλιας.

Γαλαξίας (Βουλκίδης-Ζελενίτσας): Ντέμπος 7, Παπαδημητρίου 13(1), Σύρος 8(2), Διαμαντής 9, Σμπρίνης, Βλαχάκης 1, Ιωαννίδης 1, Κοκκαλιάρης 2, Σελεμίδης, Κετσετζής 1, Νατσιούλας 3(1).

ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας-ΑΚ Αστέρια  20-17(10), 37-30(20), 63-43(30), 86-63(τελικό)

Δεκάλεπτα: 20-17, 37-30, 63-43, 86-63

Διαιτητές: Πράττος-Τσιλιπίρης

ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας (Κατσικάρης-Καλτσίδης): Φορίδης 14, Γκόγκος 13, Σουλούγκας 10(1), Βέρρας, Μπάγκι 18(6), Δελόγλου 9(3), Τσελίκης 2, Καλαμπόκης 14, Λιάμος 3(1), Μηνάς 3, Τσεκούρας.

 

ΑΚ Αστέρια (Ακριτίδης-Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Αραμπατζής 10, Γιανιώτης 6, Τοπούζης 10, Λουλούδης 31, Μπογατίνης 2, Τσαμασιάν Ρ. 2, Τσαμασιάν Α., Δημητρόπουλος 2

ΑΣ Πανόραμα-ΑΟ Αρετσούς (Δευτέρα 19:15)

Αχιλλέας Τριανδρίας-Νέα Ραιδεστός  15-20(10), 38-36(20), 50-50(30), 64-69(τελικό)

Η βαθμολογία

1) Νέα Ραιδεστός       23        911-730           181

2) Αριστοτέλης Επανομής      23        798-625           173

3) ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας   21        841-749           92

4) Ασβεστοχώρι         21        788-722           66

5) Αχιλλέας Τριανδρίας          20        919-795           124

6) Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς  19        855-822           33

7) ΑΚ Πανοράματος    18        673-689           -16

8) Βεργίνα       17        705-711           -6

9) ΑΟ Αρετσούς          16        728-708           20

10) Μαραθών 16        754-865           -111

11) ΑΚ Αστέρια           15        695-850           -155

12) ΑΣ Πανόραμα       14        717-756           -39

13) ΑΕ Πυλαίας           13        633-804           -171

14) Γαλαξίας   13        666-857           -191

*ΑΟ Αρετσούς και ΑΣ Πανόραμα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 10/1)

Ασβεστοχώρι-Αθλητική Ακαδημία Καλαμαριάς

ΑΚ Πανοράματος-Αχιλλέας Τριανδρίας

ΑΕ Πυλαίας-Μαραθών

Γαλαξίας-Βεργίνα

ΑΚ Αστέρια-Αριστοτέλης Επανομής

ΑΟ Αρετσούς-ΑΟ Μαλακοπής Πυλαίας

Νέα Ραιδεστός-ΑΣ Πανόραμα