Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο της Β’ΕΚΑΣΘ Ανδρών

101

Τα αποτελέσματα

Γαλαξίας Αδένδρου-Εθνικός Λαγυνών  72-96

Δεκάλεπτα: 14-21, 23-48, 49-72, 72-96

Διαιτητές: Τσάνταλη-Δημακόπουλος

Γαλαξίας Αδένδρου (Κουμαριάς-Παπαδημητρίου): Ρούζιος 19(2), Κυανίδης 2, Βλάχος 2, Καλαμπάκας 16(1), Φίκατας 4, Μπένας, Πλατανίτης 22(1), Χατζηαναγνώστης 5(1), Ποντίκας, Στράτος 2.

Εθνικός Λαγυνών (Καραγιαννίδης): Γιώρτσιος 15(4), Τσομπανάκης, Γεράκης 5(1), Μυσιρλόγλου Π., Τσιάτσιος 5, Καϊβετζής 19(2), Γουνιώτης 17, Μυσιρλόγλου Γ. 14(2), Σισκούδης, Χρηστίδης 12(2), Καλφαλίδης 9(3)

Δόξα Δρυμού-Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού 61-43

Δεκάλεπτα: 11-7, 20-24, 39-35, 61-43

Διαιτητές: Σιταρίδης-Κασόλης

Δόξα Δρυμού (Παντελίδης): Αδαμόπουλος 3(1), Χασάπης, Πράντζος 27(3), Μαραγκινός 12(4), Παπαοικονόμου, Καζαμίας, Γιαννακούλας 2, Δαμίγος 1, Χατζηιωάννης 15(3), Στουγιάννης, Παγωνούδης 1, Γλαβάς.

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού (Χαλκιάς): Τολιόπουλος 6, Ρατόπουλος 4, Τιγκλιανίδης, Γαλιατσάτος 3, Γιαννακούδης 10, Λαγούρος 1, Μπαλαφούτης, Λασκαρίδης 4, Παμπούρης 4, Τσέλος 5(1), Παπαρισούλης 6(1), Μπλιαντίδης

ΔΑΣΩ-Αριστοτέλης Σταυρού 20-35(20), 58-68(τελικό)

Αμπελόκηποι Μενεμένη-ΠΚ Νεάπολης 59-76

Δεκάλεπτα: 14-27, 31-37, 51-53, 59-76

Διαιτητές: Κωνσταντινίδης-Αναστασιάδης Γ.

Αμπελόκηποι Μενεμένη (Μαλτέζος): Τσαπάρας, Πουτσίκης, Μαστοράκης 3(1), Μουτίδης 12(2), Παπανίκος 7, Σαχινίδης 3(1), Κεφαλίδης 11(3), Κατσαμπούκας, Επιτρόπου 9, Στεφούλης 7(1), Παλιογιάννης 7.

ΠΚ Νεάπολης (Αποστόλου- Παγκούτσος): Τσακιρίδης, Δημητρόπουλος 16(3), Γιαννούλης 7(1), Παπασωτηρίου 20(4), Θεοχαρόπουλος, Κυριακίδης 9, Βονζαρίδης, Μαυροκεφαλίδης 17(4), Τιγκιρίδης 7, Μαχαίρας

ΗΟΟΡ-Θερμαϊκός  55-53

Δεκάλεπτα: 12-15, 29-29, 50-38, 55-53

Διαιτητές: Φούντζηλας-Μημικόπουλος

HOOP (Ούλιος- Μασλαρινός): Παπανίκος, Τσακίρης 4, Ιωαννίδης 6, Πετράς 2, Μπλαβάκης 8, Παντελίδης 16(1), Καραδήμος, Σαχινίδης, Μουρατίδης 13(1), Πολυχρονιάδης, Σιδηρόπουλος 5(1).

Θερμαϊκός (Νέτας-Γιαννακούδης): Παπαδόπουλος Ι., Δαγκλής, Αλεξιάδης, Γκίτνου 8(2), Πολύχρους 18, Καλαϊτζής 5, Φωτιάδης 8(1), Αλβανίδης 8, Μπούτσικος, Τσιαπανίτης 4, Γερολυμάτος, Μυλωνάς 2

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  47-46

Δεκάλεπτα: 18-6, 30-23, 38-33, 47-46

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Παπαδόπουλος Κ.

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων (Μύθου): Σεφερίδης 4, Δασύρας, Αθανασίου 15(2), Παρασκευόπουλος 2, Ξανθόπουλος 11, Αστερίου 4, Μεντελίδης, Μαργαρίτης, Ζαφειρόπουλος, Καραγιαννίδης 11, Χαλκίδης.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Τσούκας): Γκοβεδάρος 1, Τσιπίδης 10(2), Μακρίδης 2, Βαλσαμίδης 1, Παπουνίδης 3, Χατζηνικολάου 11(2), Καραγιαννίδης, Δημάκος 6, Καλούτσικος 10, Φουτσιτζής 2, Κυζάκης, Δρέτας

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Αστέρας Κουκλουτζά  11-17(10), 19-26(20), 33-45(30), 50-69(τελικό)

Η βαθμολογία

1) Εθνικός Λαγυνών   22        843-684           159

2) ΗΟΟΡ          20        727-634           93

3) Δόξα Δρυμού          20        732-646           86

4) Αστέρας Κουκλουτζά         19        733-606           127

5) Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων            18        671-620           51

6) Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου   16        685-675           10

7) Αριστοτέλης Σταυρού        16        691-695           -4

8) Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη         16        665-673           -8

9) ΠΚ Νεάπολης          16        673-695           -22

10) Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού            15        644-658           -14

11) Γαλαξίας Αδένδρου          14        671-741           -70

12) Θερμαϊκός            14        592-681           -89

13) ΔΑΣΩ         14        668-779           -111

14) Αμπελόκηποι Μενεμένη  11        539-747           -208

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 20/12)

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού-Γαλαξίας Αδένδρου

Δόξα Δρυμού-ΔΑΣΩ

Εθνικός Λαγυνών-Αμπελόκηποι Μενεμένη

ΠΚ Νεάπολης-ΗΟΟΡ

Θερμαϊκός-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου

Αστέρας Κουκλουτζά-Αριστοτέλης Σταυρού