Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου της Β’ΕΚΑΣΘ Ανδρών

124

Τα αποτελέσματα

ΠΚ Νεάπολης-Γαλαξίας Αδένδρου 28-26(20), 47-42(30), 64-61(τελικό)

Εθνικός Λαγυνών-Δόξα Δρυμού 62-59

Δεκάλεπτα: 19-19, 32-35, 45-47, 62-59

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Ξενιτόπουλος

Εθνικός Λαγυνών (Καραγιαννίδης): Παπουλίδης, Γιώρτσιος 3(1), Τσομπανάκης, Βίγλας, Τσιάτσιος 8, Καϊβετζής 12(2), Γουνιώτης 18, Μυσιρλόγλου Γ. 12(1), Τριανταφυλλίδης, Χρηστίδης 9(1).

Δόξα Δρυμού (Παντελίδης): Χασάπης 12(4), Ζητάκης 2, Πράντζος 12(2), Μαραγκινός 2, Χατζηιωάννης 10, Στουγιάννης 2, Παγωνούδης 13, Γλαβάς 6

Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού-ΔΑΣΩ  23-18(14), 48-32(20), 61-42(28), 78-54(τελικό)

Θερμαϊκός-Αμπελόκηποι Μενεμένη  22-16(10), 27-23(20), 37-34(30), 54-48(τελικό)

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΗΟΟΡ  12-21(15), 26-35(20), 36-47(30), 52-64(τελικό)

Αστέρας Κουκλουτζά-Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων 13-17(10), 25-31(20), 39-53(30), 49-65(τελικό)

Αριστοτέλης Σταυρού-Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου 60-71

Δεκάλεπτα: 9-16, 29-30, 45-57, 60-71

Διαιτητές: Κολοκυθάς-Αναστασιάδης Π.

Αριστοτέλης Σταυρού (Σαββίδης): Ταντσος 8(2), Σίμου 17, Θεοδώρου 15(2), Κουτσιανούδης 2, Βούζος 6, Αλεξινάκης 9, Καραγιώρας, Τσούλης 3, Φιντιρικάκης.

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου (Χατζηβρέττας-Μήτκος): Μήτκος 5, Καραγιαννίδης 2, Μαραντάς 15(4), Μουτσίκας 5(1), Κοντέλης 7, Δέτσικας 10(1), Παπαστεφάνου, Κρίτσικας 3, Ντίμο 2, Ροϊδης 12, Εδίρνελης 10(1)

Η βαθμολογία

1) Εθνικός Λαγυνών   20        747-612           135

2) ΗΟΟΡ          18        672-581           91

3) Δόξα Δρυμού          18        671-603           68

4) Αστέρας Κουκλουτζά         17        664-556           108

5) Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων            16        624-574           50

6) Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου   15        635-606           29

7) Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη         15        619-626           -7

8) Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού  14        601-597           4

9) Αριστοτέλης Σταυρού        14        623-637           -14

10) ΠΚ Νεάπολης        14        597-636           -39

11) Γαλαξίας Αδένδρου          13        599-645           -46

12) Θερμαϊκός            13        539-626           -87

13) ΔΑΣΩ         13        610-711           -101

14) Αμπελόκηποι Μενεμένη  10        480-671           -191

 

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 13/12)

Γαλαξίας Αδένδρου-Εθνικός Λαγυνών

Δόξα Δρυμού-Πρωτέας Ελευθερίου Κορδελιού

ΔΑΣΩ-Αριστοτέλης Σταυρού

Αμπελόκηποι Μενεμένη-ΠΚ Νεάπολης

ΗΟΟΡ-Θερμαϊκός

Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη

Μέγας Αλέξανδρος Καλοχωρίου-Αστέρας Κουκλουτζά