Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

95

Τα αποτελέσματα

Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης-Παναθλητικός 66-61

Δεκάλεπτα: 13-16, 28-34, 45-47, 66-61

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Ντόντης

Αστέρας Ίπποδρομίου-Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη (Παλαμουτίδου-Νικολαίδης): Σιφναίου 19(4), Ντολοπούλου 2, Μπαρμπαλιού 6, Καραχρήστου 5, Αστεριάδου, Παπαδοπούλου 26, Δελιγκά 7, Κουγιουμτζόγλου, Παντελίδου, Καμπερίδου 1.

Παναθλητικός (Λαζάρου): Κουζλόγλου , Αθανάτου 14, Σταματάκη 13, Μπαξεβάνου 2, Σαράντη 2, Καρακίτσιου, Θεοδοσίου 3, Παπαμιλτιάδου, Σβορώνου, Κωνσταντινίδου 8, Μπαχαρίδου 10(2), Αντωνίου Ι. 4, Μπατή 5(1)

ΠΑΟΚ-Αρης  62-38

Δεκάλεπτα: 11-10, 24-18, 47-26, 62-38

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Αγραφιώτης Β.

ΠΑΟΚ(Μασλαρινός Β.-Αγγελίδης): Παντώτη, Κουματσιώτου 8, Λέξα 13, Γκατζιώλη, Τζέλου 18, Χατζηδάκη 8(2), Γιαντζακλίδου, Κεσίδου, Κομματά, Μιχαηλίδου Ε. 8(2), Μιχαηλίδου Κ. 7.

Άρης (Συρόπουλος-Τσαμπούρη): Δροσούνη 2, Κυρπιζλίδου 8, Καρβουνιάδου 6, Λαζαρίδου, Στεργάκη 8, Καζαμία, Κουλιού Δ. 1, Βλάχου 6, Εφραιμίδου, Τόλη Α. 7

ΜΕΝΤ-ΑΕ Πυλαίας  78-36

Δεκάλεπτα: 22-2, 42-8, 57-21, 78-36

Διαιτητές: Μπαζάκας-Κλεπουσνιώτου

ΜΕΝΤ (Καμπίτση-Ντολόπουλος): Καλπακίδου 8, Παπαδημητρίου 6, Μακαρώνη 9, Φειδά 13(1), Καπόνη 12, Φίγγου 4, Σιδερά 4, Μουταφτσή 6, Ψαρέλη 16.

ΑΕ Πυλαίας (Χρυσοστομίδου): Μπαξεβάνη, Βροντολάλου 6,  Πασχαλούδη 6, Σουντουλίδου 9(2), Ρούσου 8, Πολίτη 3, Τσούπου 4

Ρεπό: Ηρακλής

 

Η βαθμολογία

1) Παναθλητικός        17        600-332           268

2) ΠΑΟΚ          15        577-286           291

3) Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης        15        591-505           86

4) Αρης            14        554-376           178

5) ΠΣ Ευκαρπίας         12        406-397           9

6) ΜΕΝΤ          11        400-488           -88

7) Ηρακλής      10        396-492           -96

8) ΠΚ Νεάπολης          9          355-525           -170

9) ΑΕ Πυλαίας 8          173-651           -478

*Παναθλητικός και Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 10/12)

ΑΕ Πυλαίας-Αρης

ΠΣ Ευκαρπίας-ΜΕΝΤ

Ηρακλής-ΠΑΟΚ

ΠΚ Νεάπολης-Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης

Ρεπό: Παναθλητικός