Αναλυτικά τα αποτελέσματα στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής

107

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αετοί Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 12-23(10), 31-38(20), 46-55(30), 61-72(τελικό)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Τιτάνες Παλαμά 18-18(10), 41-36(20), 54-50(30), 74-65(τελικό)

Αίολος Τρικάλων-ΣΚ Ιωάννινα 25-9(10), 38-28(20), 56-48(30), 71-66(τελικό)

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΦΟ Αριδαίας  12-12(10), 31-29(20), 53-45(30), 71-60(τελικό)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης  23-16(10), 34-33(20), 51-47(30), 61-62(τελικό)

Νίκη Βόλου-Ικαροι Τρικάλων 22-14(10), 41-34(20), 60-53(30), 79-78(τελικό)

Ρεπό: Φαίακας Κέρκυρας

Η βαθμολογία

1) Νίκη Βόλου 15        671-600           71

2) Αίολος Τρικάλων    14        530-437           93

3) ΣΚ Ιωάννινα            13        613-571           42

4) ΓΑΣ Μελίκης           12        522-444           78

5) Τιτάνες Παλαμά     12        556-574           -18

6) Αναγέννηση Καρδίτσας     11        531-479           52

7) ΑΓΣ Ιωαννίνων        11        526-512           14

8) Αετοί Βέροιας        11        500-490           10

9) Ικαροι Τρικάλων     10        576-549           27

10) Ολυμπιακός Βόλου          10        493-488           5

11) Αριστοτέλης Φλώρινας    10        514-544           -30

12) ΦΟ Αριδαίας        8          443-514           -71

13) Φαίακας Κέρκυρας           7          384-657           -273

*Φαίακας Κέρκυρας, ΓΑΣ Μελίκης, Αίολος Τρικάλων, Ικαροι Τρικάλων, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

Ολυμπιακός Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

Τιτάνες Παλαμά-Αίολος Τρικάλων

ΣΚ Ιωάννινα-Φαίακας Κέρκυρας

ΦΟ Αριδαίας-Αετοί Βέροιας

Ικαροι Τρικάλων-Αριστοτέλης Φλώρινας

ΓΑΣ Μελίκης-Νίκη Βόλου

Ρεπό: ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΦΟ Αριδαίας  71-60

Δεκάλεπτα: 12-12, 31-29, 53-45, 71-60

Διαιτητές: Σιταρίδης-Κωνσταντινίδης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 31(9), Τσιάμης 2, Παπαγρηγορίου 1, Γκόνος 15(1), Γκουτζιομήτρος 11, Μπέλλης, Σαββίδης 6(1), Βίτκας, Παπούλιας, Καραδήσογλου 3, Σαπουνάς, Μαρμαρινός 2.

 

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 15(2), Πέτκος, Τοπαλίδης 2, Πετρούδης, Πονόπουλος 2, Παπαβράαμ, Αβραμίδης 8(2), Αμπάρης, Γεωργάκης 11, Μακρόπουλος 15(1), Παουλεάνου 2, Στρέπκος 5.

Νίκη Βόλου-Ικαροι Τρικάλων 79-78

Δεκάλεπτα: 24-14, 41-34, 60-53, 79-78

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Βερτζάγιας1, Καραγεώργος 5 (1), Σιμάκης 4, Ακούνια-Ρόχας, Κουτίνας 21, Τσώλης 12 (1), Τάσσος 26, Δελεντζές, Σταυροθεόδωρος, Σσαριμπαλίδης 10 (2), Αναγνωστίδης.

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 1, Μπαρμπαρούσης 3, Φρυδάς, Βλάχος 17 (1), Κολότσιος 9 (3), Κρεμμύδας 7 (2), Κατσαρές 18 (3), Τζορμπατζάκης, Ραμμίδης, Γεωργόπουλος 4, Μπάρδας 3, Μακρής 16 (1).
ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΓΑΣ Μελίκης 61-62

Δεκάλεπτα: 23-16, 34-33, 51-47, 61-62

Διαιτητές: Μελανίδης-Ιορδανίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 19(4), Σαχπατζίδης, Καλογεράτος 10(3), Παπανικολάου, Μάκης 3, Παπαδόπουλος 6, Δαβάνης 12, Φίλιος 11.

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 14(3), Μαυρίδης 15(2), Στοϊτσης 10(2), Λαπατούρας 2, Ημερίδης 15(1), Λέφας, Ρογγότης 6.

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

ΔΕΚΑ-Ασπίδα Ξάνθης  23-20(10), 52-35(20), 77-56(30), 88-68(τελικό)

Κένταυρος Καλικράτειας-Απόλλων Καλαμαριάς 46-37(16), 71-61(28), 96-92(τελικό)

Πανσερραϊκός-Ελπίδα Αμπελοκήπων  8-16(10), 32-30(20), 50-51(30), 72-63(τελικό)

Λεύκιππος Ξάνθης-Ζέφυρος  38-36(22), 58-47(30), 58-52(33), 76-67(τελικό)

ΜΕΝΤ-Ικαροι Σερρών  27-27(15), 38-39(20), 58-54(31), 73-64(τελικό)

Μέγας Αλέξανδρος-Μακεδονικός 30-39(17), 38-54(20), 62-69(34), 74-78(τελικό)

Ρεπό: Μαντουλίδης

Η βαθμολογία

1) Λεύκιππος Ξάνθης 14        547-443           104

2) Ικαροι Σερρών        13        523-460           63

3) Μακεδονικός          13        501-439           62

4) Πανσερραϊκός        13        557-527           30

5) ΜΕΝΤ          12        518-483           35

6) Κένταυρος Καλικράτειας    12        600-629           -29

7) ΔΕΚΑ           11        498-471           27

8) Ελπίδα Αμπελοκήπων        11        549-542           7

9) Μέγας Αλέξανδρος 11        478-502           -24

10) Ασπίδα Ξάνθης    10        571-630           -59

11) Απόλλων Καλαμαριάς      9          505-580           -75

12) Ζέφυρος    8          431-497           -66

13) Μαντουλίδης       7          483-558           -75

*Μαντουλίδης, ΔΕΚΑ, Λεύκιππος Ξάνθης, Μέγας Αλέξανδρος, ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

Ασπίδα Ξάνθης-Μαντουλίδης

Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΜΕΝΤ

Ζέφυρος-ΔΕΚΑ

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης

Ικαροι Σερρών-Μέγας Αλέξανδρος

Ρεπό: Κένταυρος Καλικράτειας