Αναλυτικά τα αποτελέσματα, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική στο πρωτάθλημα νεανίδων της ΕΚΑΣΘ

114

Τα αποτελέσματα

Άρης – ΑΕ Πυλαίας  100-9

Δεκάλεπτα: 31-0, 45-3, 78-3, 100-9

Διαιτητές: Τσάνταλη-Κωνής

Αρης (Συρόπουλος-Τσαμπούρη): Λυκίδου 14, Αθανασίου,  Παρακεντέ 4, Λαζαρίδου,  Στεργάκη 14, Καζαμία 19, Σκανδαλάρη 2, Καπουκρανίδου,  Κουλιού 8, Τόλη Α. 8, Τόλη Ε. 19, Μπαξεβανίδου 12.

ΑΕ Πυλαίας (Χρυσοστομίδου): Μπαξεβάνη, Βροντολάλου,  Πασχαλούδη 2, Σουντουλίδου 2, Ρούσου 3, Παπασταύρου 2, Πολίτη,  Τσούπου

Μ.Ε.Ν.Τ. – Π.Σ. Ευκαρπίας  41-59

Δεκάλεπτα: 5-10, 16-21, 30-38, 41-59

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Καραγιαννίδης

ΜΕΝΤ (Καμπίτση-Ντολόπουλος): Φίλλιου 8, Καλπακίδου 2, Παπαδημητρίου 2, Φασούλα, Φειδά, Καπόνη 4,  Καραμπατζάκη 6, Φίγγου, Σιδερά 8, Μουταφτσή, Ψαρέλη 11.

ΠΣ Ευκαρπίας (Μπόζος): Καρυπιάδου, Γκάτζου 13, Γαβριηλίδου 2, Σαμαλέκη 3, Παρασκευαϊδου 15, Φραγκούδη 8, Κουβράκη, Παπαγεωργακοπούλου, Ουμέ 15, Κουζόγλου 3

Π.Α.Ο.Κ. – Ηρακλής  86-32

Δεκάλεπτα: 26-6, 46-21, 70-32, 86-42

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Αγραφιώτης Β.

ΠΑΟΚ(Μασλαρινός Β.-Αγγελίδης): Παντώτη, Κουματσιώτη 4, Λέξα 32(4), Γκατζιώλη 8, Αλλεν Α. 5(1), Τζέλου 10, Χατζηδάκη 16(4), Γιατζακλίδου 2, Κομματά, Μιχαηλίδου Ε. 4, Μιχαηλίδου Κ. 3(1), Αλλεν Χ. 2.

Ηρακλής(Αστεριάδης Κ.): Βαλσαμοπούλου 1, Πετρίδου 15, Αναγνωστοπούλου 8(1), Δεληολάνη 5(1), Αδαμοπούλου, Ευαγγελοπούλου 4, Νικολάου 2, Δαλαρά 2, Ταξιάρχου 2, Στραχίνη, Αρτοποιού 3

Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης – Π.Κ. Νεάπολης 83-39

Δεκάλεπτα: 16-4, 40-16, 61-32, 83-39

Διαιτητές: Καντερές-Κανελλίδης

Αστέρας Ιπποδρομίου-Μαντουλίδης (Παλαμουτίδου-Νικολαίδης): Σιφναίου 8(2), Καραγιαννάκη 19, Μπαρμπαλιού 11(3), Καραχρήστου 5(1), Γκιώργκη 4, Παπαϊωάννου, Παπαδοπούλου 20, Δελιγκά 8, Κουγιουμτζόγλου, Παντελίδου 4, Καμπερίδου 4.

ΠΚ Νεάπολης (Παγκούτσος): Ιτσιου, Ζαρφειάδου, Καραΐσκου 2, Πούλιου, Χριστοδούλου 5, Χατζηαθανασίου 2, Κολοκυθά 2, Αγγελακίδου 5(1), Παπαδοπούλου Ε. 14(1), Τσιρίδου 2, Παπαδοπούλου Α. 7, Φεζολάρι

Ρεπό: Παναθλητικός

Η βαθμολογία

1) Αρης            4          170-52 118

2) ΠΑΟΚ          4          159-67 92

3) Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης        3          125-104           21

4) ΠΣ Ευκαρπίας         3          94-114 -20

5) Παναθλητικός        2          65-42   23

6) ΠΚ Νεάπολης          2          82-153 -71

7) ΜΕΝΤ          1          41-59   -18

8) Ηρακλής      1          32-86   -54

9) ΑΕ Πυλαίας 1          9-100   -91

*Ηρακλής και Παναθλητικός έκαναν το ρεπό τους.

**ΑΕ Πυλαίας και ΜΕΝΤ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 15/10)

Παναθλητικός-ΠΑΟΚ

Ηρακλής-ΜΕΝΤ

ΠΣ Ευκαρπίας-Αρης

ΑΕ Πυλαίας-ΠΚ Νεάπολης

Ρεπό: Αστέρας Ιπποδρομίου Μαντουλίδης