Αναλυτικά τα αποτελέσματα από τους σημερινούς αγώνες σε Α1 και Α2 Γυναικών

104

Α1 Γυναικών

Τα αποτελέσματα

Καλύβια Θορικού-Εσπερίδες 74-76

Διαιτητές: Μαγκούνης, Τσάτσης
Δεκάλεπτα: 17-17, 36-41, 61-62, 76-78
Καλύβια Θορικού (Αναγνώστου): Άλιξ 9(1), Ντέιβις 27, Μαγαλιού 17(5), Κόνιαλη 10(2), Σταμάτη 5(1), Γιαρόζ 8.
Εσπερίδες (Σκληρός): Λούνα-Κάστρο 14(2), Ουίλιαμς 13, Δανούση, Ευμορφοπούλου 6(2), Κεχαγιά 20(2), Τζέικο 13, Πατεράκη 8, Στεργιοπούλου, Σπηλιώτη 4


Ολυμπιακός
-Σπόρτιγκ 88-51

Διαιτητές: Κονταράτος, Λαζόγκα
Δεκάλεπτα: 27-18, 53-33, 70-39, 89-53
Ολυμπιακός (Παντελάκης): Τόμας 10, Σταμάτη 8 (2), Αυτζή 3 (1), Σπυριδοπούλου 10, Παυλοπούλου 8 (2), Νικολοπούλου 12 (3), Σωτηρίου 4, Τίκβιτς 9, Λίτση 2, Τζόνσον 6, Κοσμά, Σταμολάμπρου 16 (3).
Σπόρτιγκ (Σόφτσης): Νίξινα 2, Μαγγίνα 2, Λιούις 4, Σαλιάι, Φουράκη 6, Ράιτ 11 (2), Μούρερ 26 (1), Μαρίνη

Ηρακλής-Πανιώνιος 45-51

Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Δολγύρας
Δεκάλεπτα: 10-19, 22-29, 40-45, 56-66
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος): Κάντις 18, Πετρίδου, Τσουμπερλή 2, Πετρίδου 3(1), Γιαννούδη, Μπράιαντ 15, Κατωπόδη 3, Λογδανίδου 5, Λιούις 10.
Πανιώνιος (Ρουμπελάκης): Καλογήρου, Σπαθάρου 10(1), Γκρίτζα 4, Στεφανίδου, Γρηγορίου 8(2), Μπρουκ 13, Διέλα 2, Θεοδωρομανωλάκη, Κόρινεκ 19(2), Τόμπκινς 10

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας Βούλας 81-65

Διαιτητές: Μαραμής, Τηγάνης

Δεκάλεπτα: 22-21, 42-35, 59-52, 81-65

Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Μπουμπούς): Τζέιμς 32(1), Αλεξανδρή 10(1), Σουλτάνη 2, Γούναρη 4(1), Τσίκα, Τετενέ, Σακελλαρίδου, Σίντομ 17, Μπράουν 16.

Πρωτέας Βούλας (Κονιδάρης): Μπουντούρη, Θεοδώρου 3(1), Κολλάτου 12(2), Σακελλαρίου, Χατζηγιακουμή, Ντάνου, Αναστασοπούλου, Πέρκινς 13(2), Αλμπάνεζ 13, Ντέλβα 24

ΠΑΟΚ-Νίκη Λευκάδας 71-62

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Εκίζογλου
Δεκάλεπτα: 26-22, 38-39, 64-53, 80-71
ΠΑΟΚ (Αγγελίδης): Λύμουρα 18 (4), Κωτούλα 2, Κριμίλη 3 (1), Ταρπάγκου 2, Καρακούλα, Γκόβαν 14 (2), Τζάκσον 28 (1), Γουίλιαμς 13
Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας-Ζαβιτσάνος): Τσινέκε Κ. 11 (1), Τσινέκε Ε. 17 (2), Σύρρα 1, Παπαμιχαήλ 8, Γουόκερ 16 (1), Μπαλτά 8 (2), Σμιθ 5 (1), Νάιτ 5 (1)

Ελευθερία Μοσχάτου-Αθηναϊκός 83-42

Διαιτητές: Αποστολίδης, Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 30-7, 48-17, 61-29, 83-42
Ελευθερία Μοσχάτου(Τσαραπατσάνης): Ξεπεπαδέα 2, Μίχου 4, Βώλου 10(2), Αξιοπούλου 6(2), Ιωαννίδου 20, Καλημέρη 7, Γεροστεργίου 8, Καλάγια 14, Ράντολφ 6, Πασχοπούλου, Ρόσελ 6.
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Τζανετάτου 15, Δορδοκίδη 7(1), Τσιαδή 18(2), Ζέμπι 2, Γοργογιάννη, Ραμαντάνη, Μπίλλη, Λουλάκη, Ζωγραφάκη, Τέγα, Πεμάι, Νταή

 

Η βαθμολογία

1) Ολυμπιακός            42        1715-1140       575

2) ΠΑΟΚ          38        1566-1328       238

3) Δάφνη Αγ. Δημητρίου        34        1438-1368       70

4) Νίκη Λευκάδας       32        1407-1282       125

5) Εσπερίδες   32        1290-1308       -18

6) Ελευθερία Μοσχάτου        31        1334-1437       -103

7) Πρωτέας Βούλας    30        1402-1380       22

8) Πανιώνιος  30        1254-1290       -36

9) Καλύβια Θορικού   30        1392-1458       -66

10) Σπόρτιγκ   30        1274-1354       -80

11) Ηρακλής    26        1306-1546       -240

12) Αθηναϊκός            23        1272-1759       -487


Η επόμενη αγωνιστική (22η, 21/4)

Εσπερίδες-Ολυμπιακός

Νίκη Λευκάδας-Ελευθερία Μοσχάτου

Πρωτέας Βούλας-ΠΑΟΚ

Πανιώνιος-Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Σπόρτιγκ-Ηρακλής

Αθηναϊκός-Καλύβια Θορικού

 

Α2 γυναικών

Ομιλος Βορρά

Τα αποτελέσματα

Άρης-Απόλλων Καλαμαριάς 51-58

Διαιτητές:Τσαρδούλιας-Κωνσταντινέλλης
Δεκάλεπτα: 10-20, 21-28, 35-43, 51-58
Άρης (Συρόπουλος): Γράψα 1, Λάλου 15, Τζιαμπάζη 11(3), Παπαιωάννου 2, Βεντούρα 9, Σακουλάκη, Βατσιτσίδου 9(1), Ευσταθίου 4.
Απόλλων Καλαμαριάς (Κυρκούσης-Καρακασίδου): Οικονόμου, Σιφναίου 4, Καραβέλη 8(2), Ιγγλέζου 1, Κουλουμπή 10, Γιαννουσίου 10, Τράντα 16(1), Καϊμακτσή 9, Παλάνη

Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός 39-62

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κυρ.-Κωννής
Δεκάλεπτα: 8-16, 15-27, 26-43, 39-62
Τιτάνες Δράμας (Καγιάογλου): Τερτλίδου 5, Καργιώτη 9(1), Μαμαλίγκατζη 17(4), Ντελή 6, Παλάδα 2, Τσοκανταρίδου, Φιλιππίδου, Bαρσάμη, Κολοκυθά, Κοσκερίδου
Πανσερραϊκός (Τσάντα): Χωλοπούλου 7, Βάννα 3(1), Χύσσα, Τσάντα 7(1), Μπακιρτζίδου 2, Θανοπούλου 12, Δαμιανάκου 2, Πλετέκη 5, Κουτούση 9, Πιτσιάβα 1, Γκανάτσιου 8, Μίχου 6

Ολυμπιακός Βόλου-Παναθλητικός 38-92

Δεκαλεπτα: 12-26, 26-45, 26-71, 38-92
Διαιτητές: Τσάλλας-Μπούγλος
Ολυμπιακός Βόλου(Δέρβος): Τσουκαλά 2, Γκρίνια 4, Στάθη Ι., Κανελλοπούλου 10, Σιουνουρέκη 6, Παρασκάκη 2, Αρτεμισίου 14, Στάθη Φ., Μαντζιαρά.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 4, Αντωνιάδου 40(10), Κιλαζίδου 4, Γιαννοπούλου 4, Γράψα 10, Μυγδαλιά 6, Αθανασιάδου 15(1), Μπαξεβάνου 6, Θωμά 1, Βουζούκου 2


ΑΕ Πυλαίας
-Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης 74-64

Διαιτητές: Πλατέλλα-Κομνηνόπουλος
Δεκάλεπτα:29-14, 44-27, 56-48, 74-64
ΑΕ Πυλαίας(Λίτσου): Σταμπή 6(2), Αρσένογλου 20(1), Κατσαμούρη 18, Τσαμπούρη 10(3), Καραμπατζάκη 15, Φλώρου 4, Τσιανάκα Αικ. , Τσιανάκα Ευγ. 1
Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης (Ιωαννίδης): Καζάντζη Β.16 (4), Νάκη 6, Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη 2, Μπαλά 2, Βασιλειάδου 16, Αναγνώστου, Ζαμπουρίδου 2, Παπαδόπουλου 13, Σταματάκη 2, Νταουντάκη 2

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 66-62

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπουγλός Π.
Δεκάλεπτα: 17-23, 31-38, 48-50, 66-62
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου 5(1), Μοδέα, Κλεισιάρη, Σουλιώτη 19(1), Ζαχαρία, Τσιούρβα, Λιάσκου 4, Σκαρλή 11(2), Μαργαρίτη, Κουτσούνουρη 16(1), Μπενέκη 11, Τέλλιου
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Κιολέογλου, Τελίδου 25(1), Χρυσοστομίδου 19(2), Μάντζου, Καρανικόλα, Γκοτζαμάνη, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 10, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 4, Γκρίτζαλη


ΠΑΣ Γιάννινα
-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 58-49

Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 18-8, 29-23, 42-37, 58-49
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 4, Χύττα, Σαρηγιαννίδου 23(1), Χρηστάκη, Μεντεσίδου 15(1), Λέφα, Ξανθοπούλου 10(2), Πανούτσου,Διαμαντοπούλου, Ντάλα 6, Μπουκουβάλα
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Μύρβαλη-Καμπίτση): Νάστου 7, Εμμανουηλίδου 14(1), Κωστανάκη, Τσαλή, Πασιούδη, Κουλακιώτη 4, Καλομιτσίνη 8(2), Κανέλογλου 2,Τζίκου 2, Παπαδάκη 8, Τζιότζιου 4, Τσελέμπη

Η βαθμολογία

1) Παναθλητικός        42        1476-994         482

2) ΠΑΣ Γιάννινα          38        1308-949         359

3) ΑΕ Πυλαίας 38        1518-1160       358

4) Αναγέννηση Ν. Ρυσίου      37        1268-1031       237

5) Απόλλων Καλαμαριάς        33        1133-1016       117

6) Αρης            32        1270-1070       200

7) Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης           30        1279-1189       90

8) Πιερικός Αρχέλαος 28        1148-1250       -102

9) Πανσερραϊκός        28        1065-1202       -137

10) Ολύμπια Λάρισας 27        957-1251         -294

11) Τιτάνες Δράμας    24        975-1420         -445

12) Ολυμπιακός Βόλου          21        790-1655         -865


Η επόμενη αγωνιστική (22η, 21/4)

Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας

Πιερικός Αρχέλαος-ΠΑΣ Γιάννινα

Αστέρας Ιππ. Μαντουλίδης-Ολύμπια Λάρισας

Παναθλητικός-ΑΕ Πυλαίας

Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός Βόλου

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Αρης

 

Όμιλος Νότου

Τα αποτελέσματα

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πελασγός 60-25

Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Πιπλιός

Δεκάλεπτα: 19-4, 34-7, 47-16, 60-25

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νανάκος – Νικολαϊδου): Γκέργκι 19(1), Αναστασοπούλου 10, Τσούχλη 2, Βιντσιλαίου 9, Μποσγανά 15, Κίτσιου 3, Τσιμπίδη 2, Καραπατάκη, Τσιχλάκη, Γασπαράτου, Παντάζη.

Πελασγός (Τσατσούλης – Μανιάτη): Τσιντώνη 2, Θάνου 6, Καντέλη 2, Μιχόλια 6(2), Χρανιώτη 5, Δούκουρη 4, Σεφέρου, Χαβάρη, Γεωργοπούλου, Αγγελοπούλου

Αρκάδι Ρεθύμνου-Αμύντας  54-66

Διαιτητές: Ντάσης-Κοντογιαννόπουλος

Δεκάλεπτα:  20-25, 37-37, 45-52, 54-66

Αρκάδι Ρεθύμνου (Πλευράκης):  Κουλούρη Μ. 6, Ουρανού, Γιαλαμά 5, Σταυγιανουδάκη, Κουλούρη Στ. 13(2), Θεοδοσουλάκη 6, Καζά 7, Φοβάκη, Σταυριανάκη, Κανδεράκη, Καούκη 17(2), Καλαϊτζιδάκη.

Αμύντας  (Δρακάκη – Λιάκου): Γιγουρτάκη 8(1), Τριμέρη 4, Μαργώνη 16(1), Καλλιώρα 9(1), Τζέμη 2, Τσαγκαράκη 6, Σιδηροπούλου, Καράλη 6(2), Καράντζαλου, Αθανασούλια 9(1), Ντάνου 6, Κόρμπου

Παναθηναϊκός-ΓΣ Ηλιούπολης  72-57

Διαιτητές: Αυγερινός-Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα: 18-14, 29-29, 48-41, 72-57

Παναθηναϊκός (Καντζιλιέρης): Κάσδαγλη, Μούλη 16, Κοίλια Π., Καλαμπάκου 14 (2), Ευαγγελάτου, Αρβανίτη, Σλούκα 11 (2), Εζέτζα 28, Ακρίβου, Μούτσα 1, Βασιλάκη και Σιγάλα 2.

ΓΣ Ηλιούπολης (Γερεουδάκης): Δασκαλοπούλου 19 (1), Τσουγκράκη 2, Γούλα Π., Καββαδά 3 (1), Νεαρχάκου 3, Γούλα Φ. 8 , Δανδουλάκη, Στεφάνου, Παπαδοπούλου 3, Οικονομίδου 9, Κορρέ 10 Λιγνού

ΟΑ Χανίων-Αγία Παρασκευή 57-86

Διαιτητές: Γεράνιος-Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 20-23, 38-44, 46-64, 57-86

ΟΑ Χανίων (Μανουσάκης): Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη 7, Κουφογιάννη 2, Ψυχογιού 10(2), Βασιλογιαννάκη, Παπαδάκη1, Δασκουλίδου 15(1), Φωτιάδη, Δεληγιάννη 15(1), Ακρίβου, Σκουμπάκη 5(1), Δρικάκη.

Αγία Παρασκευή (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Ακρίβου 10, Κλείτσα 10(2), Γκάνια 6(2), Κοντογιάννη, Γρίσπου 15(2), Τσέρου 10, Παπαντώνη 2, Κούκη 6, Πετυχάκη 11, Αμίτση, Ανωγειανάκη 16

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Φάρος Κερατσινίου  59-50

Διαιτητές: Κηπώσης, Βελεντζας

Δεκάλεπτα: 18-10, 33-29, 47-42, 59-50

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 5(1), Κυρίου, Βαμβακά 12, Ντότσι, Ζουρνή 20(1), Κεσσέ 6, Βυζεντίνη 2, Κουρούβανη, Λέρη 2, Μπαλαμπάνη 8(2), Καστανιά.
Φάρος Κερατσινίου(Πρασσα):  Γραμματικού 2, Καρακασίδου 12, Χόντο, Ταντουρόφσκα 4, Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 19, Ισκίογλου 13, Κουτσοδήμου, Μάλλιαρη, Φερεντίνου

Μελίσσια-Τερψιθέα Γλυφάδας  51-41

Η βαθμολογία

1) Παναθηναϊκός        41        1340-955         385

2) Κρόνος Αγ. Δημητρίου       37        1342-1157       185

3) Μελίσσια    37        1181-1015       166

4) ΕΦΑΟ Ζωγράφου   36        1161-1100       61

5) Αγία Παρασκευή    36        1341-1156       185

6) ΓΣ Ηλιούπολης       31        1279-1258       21

7) Φάρος Κερατσινίου           31        1177-1200       -23
8) ΟΑ Χανίων  30        1167-1253       -86

9) Αμύντας      30        1062-1047       15

10) Τερψιθέα Γλυφάδας        24        984-1144         -160

11) Αρκάδι Ρεθύμνου 23        1095-1406       -311

12) Πελασγός  22        824-1262         -438

Η επόμενη αγωνιστική (22η, 21/4)

Πελασγός-Αρκάδι Ρεθύμνου

Φάρος Κερατσινίου-Μελίσσια

Αγία Παρασκευή-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

ΓΣ Ηλιούπολης-ΟΑ Χανίων

Αμύντας-Παναθηναϊκός

Τερψιθέα Γλυφάδας-Κρόνος Αγ. Δημητρίου