Σπουδαίο “διπλό” για τη Δόξα Ασσήρου

1042

Τεράστια νίκη της Δόξας Ασσήρου με 60-55 επί του Ασβεστοχωρίου στο μίνι πρωτάθλημα για τον υπερπρωταθλητή της Γ1. Η ομάδα του Βασίλη Πρασσά παρότι αγωνίστηκε με μόλις 7 παίκτες και χωρίς τον ηγέτη της Δημήτρη Μουτσιαρα άντεξε στην πίεση του Ασβεστοχωρίου και με εξαιρετική άμυνα πήρε τη σπουδαία νίκη. Αξίζει να σημειωθεί οτι στο τελευταίο 10λεπτο τραυματίστηκε στο ζυγωματικό και ο Μαύρος ενώ ο Παλεντζας σε όλο το 2ο ημίχρονο έπαιζε με τράβηγμα αναγκαστικά γιατί δεν υπήρχαν αλλαγές. Η ομάδα της Ασσηρου είχε την υποστήριξη αρκετών ένθερμων οπαδών της που πανηγύρισαν έξαλλα αυτή την ανέλπιστη – έτσι όπως ήρθε – νίκη. Αύριο η Δόξα Ασσηρου θα αγωνιστεί κόντρα στη Ραιδεστο (με νικη παίρνει το πρωτάθλημα) και κάνει αγώνα δρόμου να συμπληρώσει ρόστερ.