Σημαντική νίκη για την Αρετσού

1002

Σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την Α ΕΚΑΣΘ ανδρών η Αρετσού πήρε σημαντική, για τη παραμονή της στη κατηγορία, νίκη επί της Μακάμπη με 71-64. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο , αλλά στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Δεκάλεπτα: 15-20, 32-34, 56-50, 71-64  Διαιτητές: Φούντζηλας-Γραικός-Δικταπανίδης

Αρετσού (Πετρόπουλος): Γιώρτσιος Χ. 4(1), Γιώρτσιος Θ. 19(4), Αποστόλου 4, Μπεγιάζης, Σταυράκης, Παπαδόπουλος, Βαγιάτης 6(1), Μαλολάρι 12(1), Θεοδοσιάδης 18(3), Παντελίδης 2, Καραδήμας 8, Ξυγωνάκης.

Μακάμπη (Καραμιχάλης): Παυλέας 12(2), Βορνίτης 9, Κουφός 11(3), Θεολόγης, Μπακιρτζής 4, Αγρότης 4, Αρούχ 22(3), Μαραγγινός.