Σημαντική επικράτηση για τις Ελπίδες Ηλιούπολης

522

Σε ένα ματς με δυνατές άμυνες και αρκετή ένταση οι Ελπίδες Ηλιούπολης επικρατήσαν εντός έδρας της Ολυμπιάδας Θεσσαλονίκης με 52-35.

Οι Ελπίδες μπήκαν πιο δυνατά στον αγώνα προηγήθηκαν 8-2 με την Ολυμπιάδα να αντιδρά άμεσα και να παίρνει προβάδισμα με 9-10 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν απόδοση κυρίως αμυντικά και πήραν και πάλι προβάδισμα στην ανάπαυλα με 22-14. Στο δεύτερο ημίχρονο διατήρησαν τα ηνία στο σκορ αυξάνοντας μάλιστα την διαφορά στην τελευταία περίοδο φτάνοντας έτσι στην νίκη με το τελικό 52-35.

Δεκάλεπτα: 9-10, 22-14, 36-26, 52-35.  Διαιτητές: Καμηλάρης – Κομνηνόπουλος

Ελπίδες A.O. Ηλιούπολης (Τράκας): Κατσουπάκης 14(1), Κασούμης 2, Γιαννακίδης, Δημητρίου 13, Σταμάτης 6, Κεχαγιάς 6, Μπαμπατζάνης 10, Ριμπίτσκι, Καλαϊτζόγλου, Γιαπιτζόγλου 1.

Ολυμπιαδα Ε.Α.Σ. Θεσσαλονίκης (Ψαρριανός): Παπακωνσταντίνου 2, Μαρτινίδης 6, Βαφειάδης Β. 2, Κουτσουρίδης 9(1), Βαφειάδης Δ., Κελγιώργης, Βουγιουκλής 5(1), Καρυπίδης 4, Γκέκας 6, Σιώμος 1, Πλύτας.