“Με το δεξί” στο φάιναλ φορ της ΕΚΑΣΘ οι νέοι του Ερμή Λαγκαδά

1816

Με νίκη ξεκίνησαν οι νέοι του Ερμή Λαγκαδά το φάιναλ φορ της ΕΚΑΣΘ , μιας και επικράτησαν της Αρετσούς με 59-67.

Καλύτερος ο Ερμής στο 1ο δεκάλεπτο που προηγήθηκε με 12-18.
Καλύτερη στο 2ο δεκάλεπτο η Αρετσού που πήρε μικρό προβάδισμα στο ημίχρονο 25-22.
Στο 3ο δεκάλεπτο η Αρετσού συνέχισε να έχει μια μικρή διαφορά , χωρίς να μπορεί να ξεφύγει στο σκορ.
Στο τέταρτο ο Ερμής έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη.

Διαιτητές : Δαμίγος , Βασιλόπουλος , Θρασυβουλίδης.  Δεκάλεπτα: 12-18,25-22,43-38,59-67

Αρετσού : ( Πετρόπουλος ): Βαγιάτης 10 , Μαλολάρι 8(1) , Παπαδόπουλος 21(2), Δελκούσης 5, Μιχαηλίδης Δ 14(1) , Βακιρτζής , Ξυγωνάκης , Μιχαηλίδης Κ , Παβλίσεβιτς , Καζάκης  .

Ερμής Λαγκαδά: (Σπασέγκος): Μήνου  19(3), Καμπέρης 12(3) , Δημητρακόπουλος 6 , Ραπι , Παπαδόπουλος 9(1)  , Αβοκάτος 7 , Σίμος  , Μέλλιος 9  , Σπουργίτης 5.

Πηγή: spotakia.com