Μεγάλη νίκη για την Old School

662

Νίκη για την ομάδα της Old School εκτός έδρας επί του αήττητου ΠΑΟΚ Κυμίνων για 15 αγώνες, στην δεύτερη αγωνιστική για τον όμιλο ανόδου, με σκορ 70-76. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις ομάδες να πηγαίνουν πόντο-πόντο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν πίσω στο σκορ μέχρι και 8 πόντους αλλά αμέσως ανακάμψαν και το ημίχρονο τελείωσε 36-39 υπέρ τους. Κάπου στα μισά της τρίτης περιόδου η Old School προηγήθηκε μέχρι και με 14 πόντους. Στη συνέχεια του παιχνιδιού η διαφορά ήταν στους 10 πόντους.

Στο τελευταίο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έχασαν λίγο την συγκέντρωση τους με κάποια επιπόλαια λάθη που όμως δεν τους στοίχισαν. Η Old School ευχαριστεί την ομάδα του ΠΑΟΚ Κυμίνων για την άψογη φιλοξενεία και της εύχεται καλή συνέχεια.

Δεκάλεπτα: 18-19, 36-39, 48-61, 70-76 Διατητές: Μπάιος, Κιλιπίρης

ΠΑΟΚ Κυμίνων (Πουλιάκης-Καρανικόλας): Κυανίδης Σ. 2, Σιδερίδης 7(2), Σαρρής 8, Γιάνναρης, Κουτρούτσιος, Κυανίδης Φ., Ζακαλκάς 20(2), Μίκρας 12, Φικάτας, Μπενάς 21(2).

Old School (Μαυρουδής Λ.): Μαυρουδής Σ., Τσολακίδης 14(4), Παπανικολάου, Ιωσηφίδης, Μποζίνης 3(1), Καλπίδης, Τοπρίτσικας 16(3), Σπυριδωνίδης 7(1), Σακκάς 10, Χειρίδης 16(1), Κονδύλης 10, Χαλκίδης.