Κέρδισε το εφηβικό των Αμπελοκήπων Μενεμένης

387

Από την αρχή έδειξε πως εύκολα ή δύσκολα θα πάρει τη νίκη, καθώς από τα πρώτα λεπτά του αγώνα ήταν μπροστά στο σκόρ.

Το εφηβικο των Αμπελοκήπων Μενεμένης επικράτησε με εννέα πόντους διαφορά του εφηβικού της Αναγέννησης Φλόγας. Το τελικό σκορ ήταν 60-51.

Δεκάλεπτα: 13-9, 24-18, 45-36, 60-51                                       Διαιτητές: Γαβρίδης-Μωϋσίδης

Αμπελόκηποι Μενεμένης(Μαλτέζος): Σέβας, Πολυχρονιάδης Χ. 8(1), Λεπτοκαρύδης, Καλογερίδης 6(2), Πολυχρονιάδης Θ. 22, Μπερτάλι 12(1), Πασενίδης 1, Δημητρακόπουλος 2, Καλτσίδης 4, Κωνσταντινίδης 2, Καραπαναγιωτίδης, Αντωνίου.

Αναγέννηση Φλόγας(Νικολακούδης): Τράγος, Γιαννουλίδης Α. 19(1), Χατζηλιάδης 5, Μυλόρδος, Γιαννουλίδης, Καρανάσιος 10, Παπαϊωάννου 10, Καλαντίδης 3, Παυλούδης 12(1).