Εκτός έδρας νίκη για τον Ορφέα Πλαγιαρίου

533

Καλύτερος στην τελευταία περίοδο του αγώνα  ο Ορφέας Πλαγιαρίου επικράτησε εκτός έδρας της ΔΕΗ με 86-76. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι μέχρι το 32ο λεπτό, όταν το σκορ ήταν 60-60. Με ένα επιμέρους σκορ 16-26 στα τελευταία οκτώ λεπτά ο Ορφέας πέτυχε τελικά τη νίκη.

Καλύτεροι από τους γηπεδούχους οι Δελλάρτας και Αθανασόπουλος με 19 και 16 πόντους αντίστοιχα, ενώ από τη ΔΕΗ εκτός από τον συνήθη ύποπτο Βαγγέλη Κεραμάρη που τελείωσε το αγώνα με 41 πόντους και 7 τρίποντα, πολύ καλός ήταν και ο Αμανατίδης με 22 πόντους.

Δεκάλεπτα : 21-24, 39-41, 56-56, 76-86  Διαιτητές : Καντερές, Γεκτίδης

ΔΕΗ (Αμαματίδης) : Δημόπουλος 2, Αμανατίδης 22(3), Γιατσίδης 5(1), Κεραμάρης 41(7), Παπαρδέλης 7(1), Βούλγαρης 3, Αγραφιώτης, Δασκαλόπουλος.

ΟΡΦΕΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ (Μπουϊκίδης) : Φιλλιπίδης 15, Μούρτζιος 7(1), Τοσουνίδης, Χατζηδημητρίου 9(1), Χειμωνίδης 4, Αθανασόπουλος 16, Δελλάρτας 19(1), Αβραμίδης 2, Γκουντιάκας 14.