Δύσκολη νίκη για την ομάδα του Κρονου

673

Δύσκολη νίκη για την ομάδα μας ύστερα από ένα αμφίρροπο παιχνίδι με ένα πολύ καλό και αξιόμαχο αντίπαλο που κόντραρε το παιχνίδι μέχρι την τελευταία στιγμή.
Αυτή την φορά δεν κάναμε κακό ξεκίνημα, είχαμε τον έλεγχο του αγώνα αλλά και ο αντίπαλος εύρησκε λ’υσεις προς το καλάθι και έτσι το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 2π διαφορά υπέρ μας. Στο 2ο δεκάλεπτο λειτούργησε η άμυνα και με κάποια κλεψίματα και τελειώματα με αιφνιδιασμούς καταφέραμε να πάμε στα αποδυτήρια
με το +10. Στο 3ο δεκλαλεπτο η διαφορά έφτασε μέχρι και 13π(43-30) αλλά η άλλάγή της άμυνας του αντιπάλου σε ζώνη και η κακή κυκλοφορία σε συνδυασμό με κάποια απανωτά 3ποντα που δεχθήκαμε, η διαφορά μειώθηκε πάλι στο ένα καλάθι. Το 4ο δεκάλεπτο ήταν αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να εναλλάσονται στο σκορ. Στο τέλος με καλή κυκλοφορία απέναντι στη ζώνη άμυνας αλλά και σε συνδυασμό με την καλή άμυνα (με κάποια δόση τύχης σε κάποια σουτ των αντιπάλων) καταφέραμε και δημιουργήσαμε την διαφορά των 6π. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την νίκη…συνεχίζουμε τον δύσκολο δρόμο μας απέναντι στον Πύργο Χαλάστρας την Παρασκευή.