Δεν δυσκολεύτηκαν οι Ελπίδες Ηλιούπολης-Φωτορεπορτάζ του αγώνα

617

Παίζοντας εκπληκτικό μπάσκετ κατά διαστήματα οι Ελπίδες Ηλιούπολης επικράτησαν εντός έδρας της Αγχιάλου με 88-53 για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ2 ΕΚΑΣΘ.

Ο αγώνας κρίθηκε όταν οι Ελπίδες με ένα σερί 19-0 στην τρίτη περίοδο εκτόξευσαν την διαφορά των 11 πόντων (42-31) του ημιχρόνου, στους 30 πόντους (61-31). Στην τελευταία περίοδο η διαφορά έφτασε έως και το +41 (81-40) με το σκορ να σταματά εν τέλει στο 88-53.

Με την τέταρτη αυτή διαδοχική νίκη η ομάδα σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πινάκα του ομίλου, κλείνοντας έτσι το πρώτο γύρο του πρωταθλήματος με 10 βαθμούς (4 νίκες, 2 ήττες).

Δεκάλεπτα: 16-14, 42-31, 68-38, 88-53  Διαιτητές: Γαβρίδης, Μιμήκος

Ελπίδες Ηλιούπολης (Μουρατίδης-Νικολαϊδης): Κατσουπάκης 6(2), Κασούμης 8(1), Γιαννακίδης 12, Δημητρίου 12, Σταμάτης 8(1), Τερμεντζής, Ριμπίτσκι 12, Χασιώτης 12, Βεζύρης, Κυριαζίδης 18(3).

Αγχίαλος (Χατζηιερεμίας): Τζιτζίκος 26(3), Ιωαννιδης, Τρακοσάρης 5(1), Κετάνης 5(1), Ταλλης, Χατζηιερεμίας Ε. 4, Πρωτογερόπουλος 4, Καραγιαούρης 6, Εδρεμίτογλου 3.