Γ2: Επέστρεψε στις επιτυχίες ο ΑΣ Αστέρες

359

Τέλειωσε η χρονιά με νίκη για τον ΑΣ Αστέρες που επικράτησε εντός έδρας της μαχητικής Ολυμπιάδας Θεσσαλονίκης με 66-55.

Ο αγώνας ξεκίνησε πολύ χαλαρά για τους γηπεδούχους που έφτασαν να χάνουν στο ημίχρονο με 22-33. Στο 2ο ημίχρονο ανέβασαν την απόδοσή τους και μετά από ένα συναρπαστικό τέταρτο δεκάλεπτο πήραν το ροζ φύλλο.

Δεκάλεπτα: 11-20, 22-33, 44-42, 66-55. Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Δικταπανίδης.

ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ (Ταξιλταρίδης): Ζαχαράκης 4, Μπουλοκωστας 3(1), Δαλακιουρίδης 6(1), Πουταχίδης 6, Σερμπέζης Ι.21, Σερμπέζης Π., Κοτρώνης, Κυρμανίδης 2, Πούρναρης 7, Μάντης 3, Καλαμπούκας 11, Γαβρίδης 3(1).

ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Ψαριανός): Βέρας 4, Μπαξεβάνης 2, Βαφειάδης Β. 2, Βαφειάδης Δ. 5, Φλώρος Δ. 4, Μουρατίδης 3, Ξούγκας 12, Δρουγκελίδης, Ζάρκαλης, Φλώρος 17, Σιώμος 4, Μπουρουσης 2.