Γ2: “Διπλό” στην Ασπροβάλτα για τον Φιλοκτήτη

425

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Φιλοκτήτη επί του αξιόμαχου Αγ. Γεωργίου Ασπροβάλτας με 63-71.

Οι φιλοξενούμενοι αν και βρεθήκαν πίσω στο σκορ μέχρι και 18 πόντους καταφέραν με ένα δυναμικό comeback στο 2ο δεκάλεπτο να ρίξουν τη διαφορά στους τρεις πόντους όπου και έκλεισε το ημίχρονο του αγώνα 42-39. Στην επανάληψη ο Φιλοκτήτης με κλειδί την δυνατή άμυνα, πέρασε μπροστά και έφτασε στη νίκη δίχως να απειληθεί περαιτέρω.

Δεκάλεπτα: 29-16, 42-39, 49-53, 63-71. Διαιτητές: Καμηλάρης, Θρασυβουλίδης.

ΑΕ ΔΗΜΟΥ ΑΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑΣ (Στρίβας): Στρίβας, Νταλακούδης, Ντιάλι, Χάψης 8(2), Γιουρούκης 13(4), Κοκκαλιώτης, Μισόπαππας 19(1), Παναγιωτίδης 6, Ζαβαλέρης, Ιωάννου 17(3).

ΦΙΛΟΚΤΗΤΗΣ (Οταμπασίδης): Μηνασίδης 23(2), Σοφιανίδης 17(3), Γκάζος 9(1), Γιαννακίδης 10, Χοπτερίδης 5, Σταυρίδης 4, Ζαχαριάδης 3, Δούρτμες, Βαφειάδης.