Γ2: Άνετο «διπλό» στο Ιβανώφειο για τον ΑΣ Αστέρες

421

Με το ροζ φύλλο αγώνα «απέδρασε» από το Ιβανώφειο ο ΑΣ Αστέρες, καθώς επικράτησε του ΜΑΣ Αγχιάλου με 47-65.

Παίζοντας κάλο μπάσκετ στο 1ο ημίχρονο οι Αστέρες κατάφεραν να πάρουν διάφορα 21 πόντων, ωστόσο στο 3ο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 39-52. Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα και έφτασαν άνετα στη νίκη.

Πλέον οι παίκτες του κόουτς Ταξιλταρίδη προετοιμάζονται για το μεγάλο ντέρμπι της επόμενης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Ελλάνιο Δία που θα κρίνει την 2η θέση του ομίλου.

Δεκάλεπτα: 14-24, 22-43, 39-52, 47-65. Διαιτητές: Καμηλάρης, Ιωάννου.

ΜΑΣ ΑΓΧΙΑΛΟΣ (Αντζελ): Μανιατόπουλος 13, Καραγκιούρης 18, Βαϊνας 7, Κετανης 3(1), Θεοδωρίδης 2, Τσουκάλης 4, Αντζελ.

ΑΣ ΑΣΤΕΡΕΣ (Ταξιλταρίδης): Ζαχαράκης, Γαβρίδης 5(1), Κοτρώνης 2, Πούρναρης 12(2), Σπανός 2, Σερμπέζης 23, Μετόκης 10(1), Χαρκούσης, Πλυτας 2, Δαλακιουρίδης 7(1), Μπουλοκωστας 2, Κυρμανίδης.