Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής του πρώτου και του δευτέρου ομίλου της Β’ ΕΚΑΣΘ έχουν ως εξής:
Α’ Όμιλος:
Όλυμπος Ελ. Κορδελιού-Αστέρας Σίνδου Διακοπή*
Αμπελόκηποι Μενεμένης-Κρόνος Ευόσμου 20-0 (α.α.)
ΕΚ Σταυρούπολης-ΑΣ Χορτιάτης 72-68
Κεραυνός Αγ. Παύλου-Κεραυνός Ωραιοκάστρου 75-65
ΔΑΣΩ-Πειραματικό 51-66
Αναγέννηση Φλόγας-Δημόκριτος 44-63
Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου-Ελπίς Αμπελοκήπων 60-54
* Ο αγώνας διακόπηκε, λίγο πριν την ολοκλήρωση του 1ου δεκαλέπτου (15-13), γιατί ράγισε το στεφάνι.
Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου 60
Ελπίς Αμπελοκήπων 54
Δεκάλεπτα: 9-15, 37-28, 41-42, 60-54. Διαιτητές: Τριανταφυλλίδης, Γιαννάκης.
Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου (Δημητρόπουλος): Τιγκλιανίδης Χ. 11, Ριζόπουλος 5(1), Χατζηγιαννίδης 12(1), Τσαλαγεώργος, Τουρουτουτούδης, Περγκιόνι, Καραγιαννίδης, Χαιριστανίδης 15, Πασχούδης 11(2), Καζαμίας, Τιγκλιανίδης Π. 6, Παπαχριστοφόρου.
Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Καραγεωργίου 6, Καραμπίδης 20(4), Αργυρίου, Πολύχρους 10, Βασιλόπουλος Β. Ε. 6, Μπίκης 4, Τικτόπουλος 8.
Αναγέννηση Φλόγας 44
Δημόκριτος 63
Δεκάλεπτα: 6-21, 13-35, 23-46, 44-63. Διαιτητές: Κουφούδης, Ψωμιάδης.
Αναγέννηση Φλόγας (Νικολακούδης): Φυντανίδης 4, Ιωσηφίδης 2, Κατσίνας, Κιζιρίδης 8, Κουκουσεράκης 10(1), Γιουμίδης, Καλαντίδης 8, Μπουντούκης 7(1), Μυλιόρδος 3, Τσολακίδης 2.
Δημόκριτος (Δελιτζάκης): Μπλέτσης 2, Χατζηανδρέας 11, Ατματζίδης, Μπανιάς 11, Κατεμλιάδης 12, Γεωργίου 6(2), Ζαταγιάς, Σιβένας, Γκαζγκάζι 18(6), Σέρβος.
Κεραυνός Αγ. Παύλου 75
Κεραυνός Ωραιοκάστρου 65
Δεκάλεπτα: 22-15, 44-30, 65-45, 75-65. Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Μοστρούς.
Κεραυνός (Αλμπάνης): Παπαδόπουλος Μ. 21(1), Παπαδόπουλος Ν., Βουνάκης, Σιμητόπουλος, Δουμάνης, Αγγελόπουλος 14(1), Αναστασιάδης, Λάππας 13(1), Βαλαβανίδης 15, Μόσχου 12(1), Μαυροματίδης.
Κεραυνός Ωραιοκάστρου (Χονδρογεώργης): Βογιατζής 9(1), Γογοδώνης 8, Κυπραίος 8(2), Χονδρογεώργης, Χουλιάρας 9(1), Κουδουμάς, Παπασωτηρίου 12(2), Σαββίδης 12(2), Βαρδαλής 7.
ΕΚ Σταυρούπολης 72
Χορτιάτης 68
Δεκάλεπτα: 23-23, 38-42, 54-54, 72-68. Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Μακρής.
ΕΚ Σταυρούπολης (Ντολόπουλος): Μολυβάς 5(1), Φωτιάδης 19(2), Δουλγερίδης 4, Παπαδόπουλος 2, Τετράδης, Μπουίντας 15(3), Τόττης, Ξενίδης 4, Αντωνίου 2, Ταυλαρίδης 4(1), Κανλής 17, Σταυρούσης.
Χορτιάτης (Παράδας): Χατζηνικολάου, Αργύρας 1, Τσάικος 22(4), Πανταλής 12(2), Κυπραίος 2, Μπαλκούρας 6, Τράτσκας 2, Κεσίδης 13, Παπαχρήστου 2, Αλμπάνης 8.
ΔΑΣΩ 51
Πειραματικό 66
Δεκάλεπτα: 13-23, 23-39, 37-52, 51-66. Διαιτητές: Δαμίγος, Σελεβός.
ΔΑΣΩ (Καραγιαννίδης): Μπάγκι 18(2), Μποσταντζίδης, Τασόπουλος, Γιαννούσης, Ελευθεριάδης, Χατζηκωνσταντίνου 6, Κωστόπουλος, Μυσιρλόγλου 12(2), Σκουφετζής Ε., Σκουφετζής Α., Στάθης 8, Μπακιρτζίδης 7.
Πειραματικό (Τσεσμετζής): Φωτιάδης 20(1), Κεχαγιάς 3(1), Δεμερτζής, Σερέτης 8(1), Καλούτσικος 7, Κοϊμτζόγλου 5(1), Πράντζος 8(1), Πετρίδης 2, Μπάκος 7(1), Βλάχος 4, Ζαλοκώστας, Κιρκινεζιάδης 2.
Η βαθμολογία:
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΑΣ | 48 | 24 | 24 | 0 | 12-0 | 12-0 | 3-0 | N24 | 1749 | 1191 | 558 | |
2 | Σ.Α.Π.Σ.Π.Θ. | 47 | 24 | 23 | 1 | 12-0 | 11-1 | 3-0 | N12 | 1880 | 1316 | 564 | |
3 | Δ.Α.Σ.Ω. | 42 | 24 | 18 | 6 | 9-3 | 9-3 | 2-1 | H1 | 1530 | 1392 | 138 | |
4 | ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΣ | 39 | 23 | 16 | 7 | 9-2 | 7-5 | 3-0 | N3 | 1429 | 1357 | 72 | |
5 | ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ | 38 | 24 | 14 | 10 | 8-4 | 6-6 | 2-1 | N2 | 1502 | 1440 | 62 | |
6 | ΜΑΠΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ | 37 | 24 | 13 | 11 | 9-3 | 4-8 | 1-2 | H2 | 1475 | 1496 | -21 | |
7 | ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ | 36 | 24 | 12 | 12 | 8-4 | 4-8 | 2-1 | N2 | 1351 | 1408 | -57 | |
8 | ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ ΑΣ | 35 | 24 | 11 | 13 | 7-5 | 4-8 | 1-2 | H2 | 1560 | 1575 | -15 | |
9 | ΕΚ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ | 34 | 24 | 10 | 14 | 8-4 | 2-10 | 2-1 | N1 | 57 | 1491 | 1434 | 57 |
10 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ ΑΣ | 34 | 23 | 11 | 12 | 8-4 | 3-8 | 1-2 | H2 | -82 | 1323 | 1405 | -82 |
11 | ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ | 32 | 24 | 8 | 16 | 5-7 | 3-9 | 1-2 | N1 | 1380 | 1540 | -160 | |
12 | ΕΛΠΙΣ ΑΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ | 29 | 24 | 5 | 19 | 3-9 | 2-10 | 1-2 | H1 | 1411 | 1526 | -115 | |
13 | ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΦΛΟΓΑΣ | 25 | 24 | 1 | 23 | 1-11 | 0-12 | 0-3 | H4 | 1152 | 1611 | -459 | |
14 | ΚΡΟΝΟΣ ΕΥΟΣΜΟΥ ΑΕ | 18 | 24 | 1 | 23 | 1-11 | 0-12 | 0-3 | H17 | 926 | 1468 | -542 |
Επόμενη αγωνιστική (17/04):
Αστέρας Σίνδου-Αμπελόκηποι Μενεμένης
ΑΣ Χορτιάτης-Κρόνος Ευόσμου
Κεραυνός Ωραιοκάστρου-Όλυμπος Ελ. Κορδελιού
Πειραματικό-Κεραυνός Αγ. Παύλου
Δημόκριτος-ΔΑΣΩ
Ελπίς Αμπελοκήπων-Αναγέννηση Φλόγας
ΕΚ Σταυρούπολης-Μ. Αλέξ. Καλοχωρίου
Β’ Όμιλος:
ΑΣ Πανόραμα-ΑΟ Αρετσούς 65-72
ΑΚ Αστέρια-ΑΕΝ Κρήνης 58-56
Ν. Ραιδεστός-ΜΑΣ Αετός 20-0 (α.α.)
Ν. Βότσης-Αστέρας Πλαγιαρίου 67-59
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Μ. Μπότσαρης 75-64
Προποντίδα-ΑΕΕ Τούμπας 61-87
Απόλλων Καλαμαριάς-Βεργίνα 68-42
ΑΚ Αστέρια 58
ΑΕΝ Κρήνης 56
Δεκάλεπτα: 19-15, 31-33, 53-48, 58-56. Διαιτητές: Τζίμα, Καρκαλέτσης.
ΑΚ Αστέρια (Ντάγιος-Μολυβδάς): Χατζηαθανασίου, Γκόνος 24(4), Καπνιάς 1, Καζάκος 2, Χατζηκυριακίδης 19(1), Εικοσιδυός, Ψαρράς, Γωγούσης 9, Δασκαλόπουλος, Στεφανίδης, Ανθης, Πασιούδης 3.
ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας): Μυτιληναίος 3(1), Μανιάτης 10, Καραχάλιος 10, Πάππας 3(1), Κυριζόπουλος, Μυλωνάκης 7(1), Κούτος 4, Χατζόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσαμασλίδης 19(1).
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 75
Μ. Μπότσαρης 64
Δεκάλεπτα: 25-14, 37-32, 56-47, 75-64. Διαιτητές: Κατσιάνης, Κασαπίδης.
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Ρόκας): Λιούκας 2, Σκόνδρας 4, Θεοδώρου 16(3), Χατζηαθανασίου 6(2), Κουτσόβουλος 19(4), Τζινιέρης, Ουγουρλόγλου 21, Λάκος 9(1).
Μ. Μπότσαρης (Παπαδόπουλος): Πεταλίδης 2, Τσακαλίδης 6, Πρωτογερόπουλος 2, Χειλάκος 15(1), Χαραλαμπίδης 19, Ζηλιασκούδης 11(3), Παπαζιάν 2, Κατρακαλίδης 1, Κουντούρογλου Ν. 6, Κουντούρογλου Γ.
Προποντίδα 61
ΑΕΕ Τούμπας 87
Δεκάλεπτα: 17-27, 34-48, 49-65, 61-87. Διαιτητές: Σιταρίδης, Παπαδόπουλος Χ.
Προποντίδα (Κοσμάς): Τρομπούκης 10, Ευλαμπίδης 12, Χαριστός 4, Αστρείδης 3(1), Ζωγράφος 7(1), Αλεξιάδης 11(1), Μπάκας 1, Ρικούδης 12.
ΑΕΕ Τούμπας (Καράκος-Μητρίδης): Πεγιάς 10(3), Φλώρος 5(1), Καλαμαράς 4, Φλιώνης, Κατσαρής 9(1), Βούλγαρης 29(3), Χοϊδάς 19(1), Πιλάτος 4, Χαλκιάς, Πλατής, Τούπος 8.
Απόλλων Καλαμαριάς 68
Βεργίνα 42
Δεκάλεπτα: 13-14, 34-16, 51-31, 68-42. Διαιτητές: Πετανίδου Γ., Τζιοβανάκης.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης-Γιαννικόπουλος): Αναγνωστάκης 11(3), Κουπαράνης 12(3), Λεοντής 8, Κουκουλίδης 11, Κυφωνίδης 3(1), Κάππος Γιάν. 4, Γαϊτάνης, Μωϋσιάδης 3, Μαλούνας 4, Χαβιαρόπουλος 2, Κάππος Γιώρ. 2, Γιάντσης 7.
Βεργίνα (Παπαβασιλείου): Σπανός, Χατζηπαναγιώτου 2, Κεραμιδάς 14(4), Τρουμπούνης, Χατζόπουλος 2, Σουκουλιάς 12, Βουρδέρης 3, Μιχαηλίδης, Παπαγεωργίου 2, Γουγουλάκης 7.
ΑΣ Πανόραμα 65
ΑΟ Αρετσούς 72
Δεκάλεπτα: 19-13, 29-28, 44-44, 65-72. Διαιτητές: Μοσχοτόγλου, Σακαλής.
ΑΣ Πανόραμα (Καραμανώλης): Γάκης Χ., Κρίτσας 8, Κοντοκωστόπουλος 8(2), Παπανδρέου 2, Μεϊντάνης 2, Παπαδόπουλος 8, Περατεινός 2, Λιάρος, Τσάκος 35(4).
ΑΟ Αρετσούς (Πετρόπουλος-Μαυρίδης): Μουστάκης 3, Κάσουρας 19(2), Παπαδόπουλος Γ. 2, Παντελίδης 5, Παπαδόπουλος Π. 24(2), Θεοδοσιάδης 6(1), Βαρδουνιώτης 6, Τσάφαρης 7.
Ν. Βότσης 67
Αστέρας Πλαγιαρίου 59
Ν. Βότσης (Μανωλόπουλος-Γεροφώτης): Κονιώρης 2, Κωνσταντινέλης 22, Γεροφώτης 13(1), Τσιμπραηλίδης 8, Καραμπατάκης 4, Οικονόμου, Μελίδης 8, Καλαιτζής 3, Σαμαράς, Κουκοβίνος 7(1).
Αστέρας Πλαγιαρίου (Μουρατίδης): Αλεξανδρίδης 3(1), Ορνιθόπουλος, Μουρατίδης 8(2), Πουλιανίτης 23, Σαμπαρδάνης, Σκεπαριανός 6, Μελαχροινός 6, Χαρισούδης, Δημητρίου 13(2).
Η βαθμολογία:
powered by www.BasketBallStats.gr | Βαθμοί | Α | Ν | Η | Εντός | Εκτός | T3 | ΣΕΡΙ | Ισοβ | Επίθ | Άμυν | Διαφ | |
1 | ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ | 47 | 24 | 23 | 1 | 12-0 | 11-1 | 3-0 | N23 | 1709 | 1233 | 476 | |
2 | ΑΟ ΑΡΕΤΣΟΥ | 42 | 24 | 18 | 6 | 9-3 | 9-3 | 3-0 | N4 | 1605 | 1406 | 199 | |
3 | ΑΕΕΤ | 41 | 24 | 17 | 7 | 9-3 | 8-4 | 2-1 | N1 | 188 | 1545 | 1357 | 188 |
4 | ΑΣΤΕΡΙΑ ΑΚΘ | 41 | 24 | 17 | 7 | 9-3 | 8-4 | 3-0 | N6 | 166 | 1423 | 1257 | 166 |
5 | ΝΕΑ ΚΡΗΝΗ | 39 | 24 | 15 | 9 | 10-2 | 5-7 | 2-1 | H1 | 1430 | 1348 | 82 | |
6 | ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΛΑΓΙΑΡΙΟΥ | 38 | 24 | 14 | 10 | 7-5 | 7-5 | 0-3 | H4 | 1476 | 1404 | 72 | |
7 | ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ ΚΑΣ | 37 | 24 | 13 | 11 | 9-3 | 4-8 | 2-1 | N2 | -28 | 1370 | 1398 | -28 |
8 | ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΑΜΠΣ | 37 | 24 | 13 | 11 | 9-3 | 4-8 | 2-1 | H1 | 74 | 1499 | 1425 | 74 |
9 | ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ | 36 | 24 | 12 | 12 | 6-6 | 6-6 | 2-1 | N2 | 1528 | 1495 | 33 | |
10 | ΒΕΡΓΙΝΑ ΑΜΠΣΤΜΘ | 32 | 24 | 8 | 16 | 4-8 | 4-8 | 1-2 | H2 | -40 | 1395 | 1435 | -40 |
11 | ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΑΣ | 32 | 24 | 8 | 16 | 6-6 | 2-10 | 0-3 | H3 | -139 | 1340 | 1479 | -139 |
12 | ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ ΑΠΣ | 30 | 24 | 6 | 18 | 4-8 | 2-10 | 1-2 | N1 | 1328 | 1561 | -233 | |
13 | ΜΑΡΚΟΣ ΜΠΟΤΣΑΡΗΣ | 28 | 24 | 4 | 20 | 2-10 | 2-10 | 0-3 | H3 | 1168 | 1538 | -370 | |
14 | ΑΕΤΟΣ ΜΑΣ | 0 | 24 | 0 | 24 | 0-12 | 0-12 | 0-3 | H24 | 0 | 480 | -480 |
Επόμενη αγωνιστική (17/04):
ΑΟ Αρετσούς-ΑΚ Αστέρια
ΜΑΣ Αετός-ΑΕΝ Κρήνης
Αστέρας Πλαγιαρίου-ΑΣ Πανόραμα
Μ. Μπότσαρης-Ν. Βότσης
ΑΕΕ Τούμπας-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Βεργίνα-Προποντίδα
Ν. Ραιδεστός-Απόλλων Καλαμαριάς