ΑΣΕΘ – 3η αγωνιστική: ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΕΛΑΙΩΝΕΣ – SALONICA ROCKETS 80-52

574

Για την τρίτη αγωνιστική του ΑΣΕΘ η ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗ ΕΛΑΙΩΝΕΣ πέτυχε άλλη μια νίκη, αυτή τη φορά απέναντι στην ομάδα SALONICA ROCKETS η οποία συμμετέχει πρώτη χρονιά, με σκορ 80-52! Η ομάδα της ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΣΗΣ πήρε από το πρώτο δεκάλεπτο μια μικρή διαφορά, που σταδιακά την ανέβαζε αφού οι αντίπαλοι, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες τους, δε μπορούσαν να ακολουθήσουν το ρυθμό του αγώνα καθώς δεν είχαν πολλές λύσεις, εμφανιζόμενοι με 7 παίκτες! Το παιχνίδι διεξήχθη σε φιλικό κλίμα, όπως άλλωστε συμβαίνει στα περισσότερα παιχνίδια του Α.Σ.Ε.Θ. Στις άτυχες στιγμές του αγώνα, ο ελαφρύς πιστεύουμε τραυματισμός στον αστράγαλο της διαιτητού Καρμπά από σύγκρουση με παίκτη, στο δεύτερο ημίχρονο την αντικατέστησε ο διαιτητής Εκίζογλου που ήταν θεατής στο γήπεδο!

Διαιτητές: Λόλι – Καρμπά   Δεκάλεπτα : 23-14, 19-14, 20-11, 18-13

ΕΛΑΙΩΝΕΣ : Σιταρίδης 6, Σαχινίδης 10 (2), Σιαμαντούρας 7(1), Χατζηβρέττας 15(5), Αντωνιάδης 8 (2), Χατζηκυριακίδης 2, Πούλος 16, Παπαποστόλου 3, Παραμανίδης 6, Χριστοφορίδης 7(1)

SALONICA ROCKETS : Κιντιρακης 4, Πιπελες 2, Καίσης 22 (3), Κορπετης 6, Λαζαριδης 10, Εμμανουηλίδης , Βαβουδης