ΑΣΕΘ: Νίκη και πρόκριση για τον Skouras Camp BC

1463

Με μια άνετη νίκη η ομάδα του Σκούρα απέκλεισε τους Reporters και συνεχίζει στον θεσμό του Κυπέλλου του ΑΣΕΘ. Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα ο Skouras Camp πήρε κεφάλι και με ένα καταιγισμό τριπόντων από τους Μασλαρινό (2), Ευθυμίου (1) και Ξυραφόπουλο (1), τελείωσε το δεκάλεπτο προηγούμενος με 24-12. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι ρόλοι αντιστράφηκαν και οι “Reporters” Αυγέρης και Παπαϊωάννου κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα “ίσια” και να κλείσουν το ημίχρονο με σκορ 34-37 υπέρ της κατασκήνωσης Σκούρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η κούραση των δημοσιογράφων έδωσε την ευκαιρία στους παίκτες των φιλοξενούμενων να ανοίξουν ξανά την διαφορά και να πάρουν τελικά την νίκη με 59-81. Σε αυτό συνέβαλλε και η πολύ καλή άμυνα μέσα στην ρακέτα του Σωτήρη Κυρανάκου του Skouras Camp. MVP του αγώνα επάξια ο Βασίλης Μασλαρινός με 19 πόντους, 2 τρίποντα και 8 ασίστ. Τουλάχιστον 100 φίλαθλοι χειροκρότησαν την προσπάθεια των παικτών. Το φιλικό κλίμα του αγώνα φανερώνουν τα εκατέρωθεν “πειράγματα” των καλαθοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Πολύ καλή η διαιτησία των Βασιλόπουλου και Κομνηνόπουλου. Τα ευχαριστήρια τους έδωσαν και οι δύο ομάδες στους υπεύθυνους του γηπέδου της ΜΕΝΤ για την φιλοξενία τους.

Δεκάλεπτα: 12-24, 34-37, 42-56, 59-81  Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Κομνηνόπουλος

REPORTERS (Κούσης): Κοντός 6, Μιχαλίτσιος, Μουρελής, Παραπονιάρης 2, Μοσχοβίτης 2, Σαββίδης 3(1), Αυγέρης 23(1), Κούσης, Τρικαλιώτης 6, Λαζάρου, Παπαιωάννου 17, Τσαλτίδης.

SKOURAS CAMP BC (Σκούρας): Μασλαρινός 19(2), Ευθυμίου 17(1), Ξυραφόπουλος 8(2), Ράπτης 2, Ράμμος 5(1), Σολοποτιάς 2, Αγγελίδης 15(2), Κυρανάκος 1, Βασιλειάδης 7, Καμπέρογλου 3(1), Μουράτης 2, Καναβούρας.