Ήττα που δεν στοιχίζει για τους παίδες της ΑΕ Πυλαίας

589

Την ήττα με 45-49 γνώρισαν οι παίδες της ΑΕ Πυλαίας στην έδρα τους από τα Κουφάλια, όμως προκρίθηκαν στους «24» της Θεσσαλονίκης καθώς είχαν επικρατήσει με μεγαλύτερη διαφορά εκτός έδρας στο πρώτο παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι εμφανίστηκαν υπέρμετρα αγχωμένοι, χάνοντας 16 εύκολους αιφνιδιασμούς και 14 βολές. Παρόλα αυτά διατηρούσαν ένα μικρό προβάδισμα μέχρι και τρία λεπτά πριν το τέλος, όταν οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν. Στα τελευταία δύο λεπτά πέρασαν μπροστά και οι γηπεδούχοι απλά… ροκάνισαν το χρόνο. Παρών στο γήπεδο και ο γ.γ. της ΑΕ Πυλαίας, κ.Μποζίνης. Οι παίκτες και η προπονήτρια αφιέρωσαν τη νίκη στον junior της ομάδας Βαγγέλη Τσούπο που είχε γενέθλια.

Δεκάλεπτα: 18-12, 26-28, 37-35, 45-49  Διαιτητές: Σελεβός-Κιλιπίρης

ΑΕ Πυλαίας (Μαλλιαρού): Μαλιγκούρας 6, Πανουσάκης, Καρατσίν 6, Κολλιτσίδας, Βασιλόπουλος, Τσιόγκας 18(3), Μαρκούδης 9, Κουλέρδας 6, Νασιόπουλος.

ΓΑΣ Κουφαλίων (Κοντσίδης): Σαμανδαράς 1, Τσιούραλης 8, Λουκάτος 10(1), Πεντσιόγλου 8, Καραπήτας 3, Ιβανούδης 2, Παγώνης 13, Παπαστουγιαννούδης 4.