“Άλωσαν” το Ιβανώφειο οι νέοι του Παναθλητικού

1693
 Την καταπληκτική , έως τώρα , πορεία της συνεχίζει η ομάδα της Κ20 του Παναθλητικού, η οποία κατάφερε να περάσει νικηφόρα και από το Ιβανώφειο , νικόντας την ομάδα του Ηρακλή 37-68.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ντέρμπι , με τις δυο ομάδες να είναι μαζί στο πρώτο δεκάλεπτο και τον Παναθλητικό Πειραματικό να έχει μικρό προβάδισμα.

Τρισίμιση λεπτά πριν το τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου ο Παναθλητικός Πειραματικό πήρε 8 πόντους διαφορά 15-23  αναγκάζοντας τον Μ.Ραΐσεβιτς σε τάιμ άουτ.

Μετά το τάιμ άουτ ο Παναθλητικός Πειραματικό πήρε διψήφια διαφορά με το ημίχρονο να λήγει 21-33.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός Πειραματικό έπαιξε πολύ καλά στην άμυνα και υποχρέωσε τον Ηρακλή σε ένα επιμέρους 9-17 , με αποτέλεσμα η διαφορά να εκτιναχθεί στους 20 πόντους.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Παναθλητικός Πειραματικό αύξησε ακόμη περισσότερο τη διαφορά , που ξεπέρασε τους 30 πόντους , με τελικό σκορ 37-68.

Διαιτητές: Τοκμακίδης- Δέλλας   Δεκάλεπτα:13-15,21-33,30-50,37-68

Ηρακλής: Μπινιακου 13 (3), Μαστροδημος, Κατσιος 5, Τερζης 2, Καταβαινης 9 (1), Χατζημανωλης, Μακρης, Κανυχης 6, Καραδανας, Ταουσανης 2.

Παναθλητικός ( Δημητρόπουλος): Παπανικολάου 5, Τεχνίτης, Γιαννούλης 2, Βαρίτης 11 (3), Τσολάκης 8, Μαδεμλής 20, Διαμαντόπουλος 4, Βασιλείου 4, Κουνατίδης 4, Ζάχαρης 8, Σαμαράς 2, Μπρόζος