Τι έγινε τη 3η ημέρα του 23ου Camp αγοριών της ΕΚΑΣΘ (pics)

228
bty

Την Παρασκευή 16 Ιουνίου 2017 στο κλειστό γήπεδο της Μίκρας Α έγινε η Τρίτη και τελευταία μέρα του CAMP αγοριών της ΕΚΑΣΘ περιόδου 2016-17.

Η ημέρα ξεκίνησε με το διαγωνιστικό «πιάσε με αν μπορείς». Νικητής ανεδείχθη ο αθλητής Παπαδόπουλος Θεολόγος του ΑΚ ΑΣΤΕΡΙΑ με χρόνο 16,11’’.

Μετά οι αθλητές χωρίστηκαν σε 6 ομάδες σε 2 ομίλους. Στο πρώτο όμιλο οι ομάδες είχαν ονόματα πουλιών και στο δεύτερο ονόματα ζώων.

ΛΑΓΟΙ

ΧΑΛΙΔΟΝΙΑ

ΒΑΤΡΑΧΟΙ

ΑΕΤΟΙ

ΓΛΑΡΟΙ

ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ

 

 

Στους αγώνες του πρώτου ομίλου είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ – ΓΛΑΡΟΙ 28 – 21

Πεντάλεπτα: 6-4, 8-14, 28-21

Διαιτητής: Μίρτσιος

ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ (Αντεδάκης) Ταζόπουλος, Γκουτζαμάνης, Τσιροπούλης Μ. 8, Πετανίδης 7, Τσιμερίκας, Γιορανίδης, Κατσαμούρης 6, Νικήτας 5, Μαγγίνας, Καραγιάννης 2.

ΓΛΑΡΟΙ (Καλαϊτζής-Ιατρίδης) Μπατσέλας, Γκατσιούρας 2, Μαυρίδης, Θεογιάννης 7(1), Γεωργίου 4, Ζλάκιος 4, Παρίσης, Τζαντόπουλος 2, Παλαμίδας 2, Γεωργάκης Γ. .

 

ΓΛΑΡΟΙ – ΑΕΤΟΙ 24 – 25

Πεντάλεπτα: 9-15, 11-18, 24-25

Διαιτητής: Μίρτσιος

ΓΛΑΡΟΙ (Καλαϊτζής-Ιατρίδης) Μπατσέλας, Γκατσιούρας 2, Μαυρίδης 5, Θεογιάννης 11(1), Γεωργίου 4, Ζλάκιος, Παρίσης 2, Τζαντόπουλος, Παλαμίδας, Γεωργάκης Γ. .

ΑΕΤΟΙ (Γουλτίδης) Πισσάς, Ζεϊμπέκης 6, Σμυρλής 1, Ιωάννου, Ποταμιάνος, Παγώνης Μ. 2, Κουτούλας 5, Ζαχαρίκος 2, Παγώνης Θ. 9(1), Βασιλειάδης.

 

ΑΕΤΟΙ – ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ  21 – 18

Πεντάλεπτα: 5-6, 7-14, 18-18, 18-21

Διαιτητής: Μπαζάκας

ΑΕΤΟΙ (Γουλτίδης) Πισσάς, Ζεϊμπέκης 5(1), Σμυρλής, Ιωάννου, Ποταμιάνος, Παγώνης Μ., Κουτούλας 2, Ζαχαρίκος 2, Παγώνης Θ.12(1),Βασιλειάδης.

ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ (Αντεδάκης) Ταζόπουλος, Γκουτζαμάνης, Τσιροπούλης Μ. 2, Πετανίδης 3(1), Τσιμερίκας 6, Γιορανίδης, Κατσαμούρης, Νικήτας 5, Μαγγίνας, Καραγιάννης 2.

 

Στους αγώνες του δευτέρου ομίλου είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

ΛΑΓΟΙ – ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ  18 – 17

Πεντάλεπτα: 8-9, 16-13, 18-17

Διαιτητής: Μίρτσιος

ΛΑΓΟΙ (Αγγελίδης Α.) Πολίτης 2, Τσίπος, Καλαϊτζάκης 3(1), Τσιροπούλης Ι. 3(1), Παξιμαδάς 2, Στυλιανίδης 3, Πλακογιάννης, Νικολόπουλος 2, Χαβαλές 3, Μάρακας.

ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ (Αγγελίδης Π.-Παρίσης) Παπαστεργίου, Χατζηπέτρου, Παπαδόπουλος Θ. 4, Στολτίδης 2, Θεμιστοκλάτος 2, Αναστασιάδης 2, Μπογατίνης 1, Νούσκαλης, Μποζίνης 2, Σιδηρόπουλος 4.

 

ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ – ΒΑΤΡΑΧΟΙ  33 – 24

Πεντάλεπτα: 18-10, 26-18, 33-24

Διαιτητής: Μπαζάκας

ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ (Αγγελίδης Π.-Παρίσης) Παπαστεργίου 2, Χατζηπέτρου 4, Παπαδόπουλος Θ., Στολτίδης 3(10, Θεμιστοκλάτος, Αναστασιάδης 4, Μπογατίνης 2, Νούσκαλης 2, Μποζίνης 4, Σιδηρόπουλος 12(1).

ΒΑΤΡΑΧΟΙ (Σιδηροηλίας) Δαμίγος, Καράκαρης, Κατσαγάνης, Γκαμπούρης, Κωνσταντινίδης 11(2), Μπακογλίδης 6, Παπαδόπουλος Γ., Τσούπος, Λαζαρίδης 2, Μαζετζής 4, Σαρρής 1

 

ΒΑΤΡΑΧΟΙ – ΛΑΓΟΙ  12 – 30

Πεντάλεπτα: 18-10, 26-18, 33-24

Διαιτητής: Μπαζάκας

ΒΑΤΡΑΧΟΙ (Σιδηροηλίας) Δαμίγος 2, Καράκαρης 2, Κατσαγάνης 2, Γκαμπούρης, Κωνσταντινίδης 2, Μπακογλίδης 2, Παπαδόπουλος Γ., Τσούπος, Λαζαρίδης, Μαζετζής, Σαρρής.

ΛΑΓΟΙ (Αγγελίδης Α.) Πολίτης 2, Τσίπος 2, Καλαϊτζάκης 6, Τσιροπούλης Ι. 4, Παξιμαδάς, Στυλιανίδης 2, Πλακογιάννης 4, Νικολόπουλος 6, Χαβαλές 4, Μάρακας.

 

Στην συνέχεια έγιναν οι τελικοί του διαγωνιστικού «ταχύτητας και επιδεξιότητας». Νικητής ανεδείχθηκε ο αθλητής Ζεϊμπέκης Αλέξανδρος του ΑΣ ΑΡΗ με χρόνο 23,2’’.

Ακολούθησαν οι αγώνες για τις θέσεις 1-6 με τα εξής αποτελέσματα:

 

ΒΑΤΡΑΧΟΙ – ΓΛΑΡΟΙ  13 – 20

Πεντάλεπτα: 6-8, 9-12, 13-20

Διαιτητής: Μπαζάκας

ΒΑΤΡΑΧΟΙ (Σιδηροηλίας) Δαμίγος, Καράκαρης, Κατσαγάνης, Γκαμπούρης 2, Κωνσταντινίδης 4(1), Μπακογλίδης 6(2), Παπαδόπουλος Γ., Τσούπος, Λαζαρίδης 1, Μαζετζής, Σαρρής.

ΓΛΑΡΟΙ (Καλαϊτζής-Ιατρίδης) Μπατσέλας 2, Γκατσιούρας 6, Μαυρίδης 2, Θεογιάννης 2, Γεωργίου 2, Ζλάκιος, Παρίσης 2, Τζαντόπουλος, Παλαμίδας, Γεωργάκης Γ. 2 .

 

ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ – ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ  28 – 19

Πεντάλεπτα: 7-9, 17-15, 28-19

Διαιτητής: Μπαζάκας

ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ (Αγγελίδης Π.-Παρίσης) Παπαστεργίου, Χατζηπέτρου 2, Παπαδόπουλος Θ., Στολτίδης 2, Θεμιστοκλάτος 5(1), Αναστασιάδης 4, Μπογατίνης 4, Νούσκαλης 2, Μποζίνης 4, Σιδηρόπουλος 5.

ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ (Αντεδάκης) Ταζόπουλος, Γκουτζαμάνης, Τσιροπούλης Μ. 2, Πετανίδης 6, Τσιμερίκας 2, Γιορανίδης, Κατσαμούρης 2, Νικήτας 3, Μαγγίνας, Καραγιάννης 4.

 

ΛΑΓΟΙ – ΑΕΤΟΙ    22 – 23

Πεντάλεπτα: 11-12, 20-15, 22-23

Διαιτητής: Μπαζάκας

ΛΑΓΟΙ (Αγγελίδης Α.) Πολίτης 2, Τσίπος, Καλαϊτζάκης 5(1), Τσιροπούλης Ι. 2, Παξιμαδάς 2, Στυλιανίδης 4, Πλακογιάννης, Νικολόπουλος, Χαβαλές 5, Μάρακας 2.

ΑΕΤΟΙ (Γουλτίδης) Πισσάς, Ζεϊμπέκης 11, Σμυρλής, Ιωάννου, Ποταμιάνος, Παγώνης Μ., Κουτούλας 2, Ζαχαρίκος, Παγώνης Θ. 10(2), Βασιλειάδης.

Στην συνέχεια στους αθλητές μίλησε ο πρώην αρχηγός της εθνικής παίδων και εφήβων Λιάπης Μιχάλης που αναφέρθηκε στην δική του εμπειρία καθώς συμμετείχε στο camp της ΕΚΑΣΘ το 2009 και στην συνέχεια συμμετείχε στην Μικτή της ένωσης. Μετά απήντησε σε ερωτήσεις αθλητών και των προπονητών.

Το αναμνηστικό στον ομιλητή παρέδωσε ο υπεύθυνος αναπτυξιακού και ταμίας της ΕΚΑΣΘ. Κ. Αριστείδης (Αρης)  Γραμμενίδης.

 

Ο περιφερειακός προπονητής της ένωσης κ. Ιωάννης Μπιτζάνης.

Ακολούθησαν οι απονομές.

Σε όλους τους αθλητές που έλαβαν μέρος στα διαγωνιστικά δόθηκαν μετάλλια και μία τσάντα της ΕΚΑΣΘ. και στους νικητές κύπελλα.

Την απονομή των επάθλων του διαγωνιστικού «πιάσε αν μπορείς» έκανε ο Γενικός Γραμματέας της ένωσης κ. Αντώνης Μαυρογένης.

Την απονομή των επάθλων του διαγωνιστικού «ταχύτητας και επιδεξιότητας» έκανε ο περιφερειακός προπονητής της ένωσης κ. Ιωάννης Μπιτζάνης.

Την καλύτερη πεντάδα μετα από ψηφοφορία των προπονητών του camp απαρτίζουν οι αθλητές:

Καλαϊτζάκης Αλέξανδρος του ΑΣ ΑΡΗ

Ζεϊμπέκης Αλέξανδρος του ΑΣ ΑΡΗ

Θεογιάννης Βασίλειος του ΕΥΟΣΜΟΣ ΔΟΞΑ ΕΛΠΙΔΟΣ

Πετανίδης Γεώργιος του ΑΣ ΑΡΗ

Σιδηρόπουλος Άκης του ΑΣ ΠΑΟΚ

Στους αθλητές δόθηκε ως έπαθλο από μια μπάλα μπάσκετ. Την απονομή έκανε ο Μιχάλης Λιάπης.

Πολυτιμότερος παίκτης  μετα από ψηφοφορία των προπονητών του camp αναδείχθηκε ο αθλητής Παγώνης Αθανάσιος του ΓΑΣ ΚΟΥΦΑΛΙΩΝ. Την απονομή  του κυπέλου έκανε ο Μιχάλης Λιάπης.

Μετά οι προπονητές μοίρασαν σε όλους τους αθλητές τα αναμνηστικά και με την αναμνηστική φωτογραφία έληξε με επιτυχία το 23ο camp της ΕΚΑΣΘ.