Κύπελλο: Τα σημερινά αποτελέσματα

233

Βόσπορος 41

Όλυμπος 55

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερη δυσκολία η ομάδα του Ολύμπου έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα από την έδρα του Βόσπορου κερδίζοντας με σκορ 41-55.

Δεκάλεπτα: 9-14, 17-25, 33-44, 41-55. Διαιτητές: Βόρδος, Κουφούδης.

Βόσπορος (Παπαποστόλου): Κωνσταντινίδης 4, Ταξιλνταρίδης 2, Χαβαλές 7, Τσικούρας 3(1), Καλογιαννίδης 8, Παπαδάμου 11, Ταραλίκης 3(1), Καραγιάννης 1, Οικονόμου, Κεχαγιάς, Παπαδόπουλος.

Όλυμπος (Γεωργακόπουλος): Σημαιοφορίδης 15(1), Κατσούλης 7(1), Στεργιόγλου 6, Σπανίδης 8(1), Γιαπατζάκης 2, Βενιόπουλος 4, Παρασκευίδης 13(2).

 

Ατρόμητος Τριαδίου 59

Πυρσός Αγ. Τριάδας 51

Ο Ατρόμητος Τριαδίου κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Πυρσού Αγίας Τριάδας φτάνοντας στο τελικό 59-51. Με τη νίκη αυτή ομάδα του Τριαδίου εξασφάλισε την πρόκρισή της στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Δεκάλεπτα: 11-18, 20-29, 38-34, 59-51. Διαιτητές: Τσοκόλης, Τζιοβανάκης.

Ατρόμητος (Μαυρίδης-Μανουσαρίδου): Τσαχουρίδης 5(1), Τζίκος, Πασσιάς, Σπίθας 6, Ζέκας 4, Μάντης 8, Στεφάνου 21, Ντοκμετζής 5(1), Ζαχαριάδης 10.

Πυρσός (Στρατής): Τσούπος, Σκόνδρας 3, Αθανασιάδης 12, Σπυρόπουλος 2, Προδρομίδης 2, Κυριακίδης 10(1), Παλούμης 18(2), Κουτσιούκος 4, Αποστολίδης.

 

Αστέρας Σίνδου 42

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 47

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου εξασφάλισε η Αναγέννηση Ν. Ρυσίου καθώς επικράτησε εκτός έδρας του Αστέρα Σίνδου με σκορ 42-47. Το συγκρότημα του Αχιλλέα Καρδομάτη με αντεπίθεση στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 13-8, 21-26, 38-38, 42-47. Διαιτητές: Σιταρίδης, Τσανακτσίδης.

Αστέρας (Γιάννης): Αναγνώστου 15(2), Οικονόμου 2, Αντωνιάδης 6(2), Ρούτσιος 2, Αντώνης 4, Λέδης, Ευαγγελίδης 6, Βαλασόγλου 2, Καρπατζής, Μανωλακίδης 5(1).

Αναγέννηση (Καρδομάτης): Αρνίδης 5, Μπατσιούδης, Μυτηλιναίος 7, Τζινιέρης 2, Καραμάνης 14, Κεσίδης, Συρόπουλος 5, Μουτσέλης 6, Ογουρλόγλου, Τσολακίδης 7.

 

Μ. Αλέξανδρος 108

Δαίδαλος 32

Με χαρακτηριστικη άνεση ο Μέγας Αλέξανδρος επικράτησε του Δαίδαλου με σκορ 108-32 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Δεκάλεπτα: 28-8, 57-13, 74-23, 108-32. Διαιτητές: Πετανίδου Γ., Πετανίδου Α.

Μ. Αλέξανδρος (Κοσμάς): Ανδρέου 2, Κακαλιάντης 11(1), Κλουντζός 14(1), Ριζόπουλος 2, Δεληγιώργης 9(1), Γιαχανατζής 13(1), Νικολάτος 15, Καλούδης 2, Οικονόμου 20, Μπάκος 2, Μελάς 10, Μαλτέσιος 9.

Δαίδαλος (Τσακατσώνης): Σανάκας, Σταφυλλίδης Γ., Σκακούδης, Γαβρηλίδης 3(1), Μπάρμπας 9, Σαρίδης 2, Σταφυλλίδης Σ. 14(2), Τάστος 4.

 

Χαλκηδόνα 77

Δόξα Ασσήρου 35

Η Χαλκηδόνα είχε εύκολο βράδυ απέναντι στη Δόξα Ασσήρου μκαθώς επικράτησε με 77-35 και πέρασε στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Δεκάλεπτα: 14-11, 26-19, 49-30, 77-35. Διαιτητές: Φουντζήλας, Κούσης.

Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Τουλούμης 14(1), Τέντζος 10(1), Μπάγκι 13(3), Ντινάκος 4, Παραλικάκης, Γότσος 9(1), Λαϊδης 12(2), Γουνιώτης 10, Τσαλώνης 5(1).

Δόξα (Ράβναλης): Δημητρακόπουλος, Παπαγιαννίδης 9, Χατζηϊωαννίδης 4, Σαχμαζίδης 2, Καμπαρμάκης, Βάσκος, Κανδής, Χρηστίδης 1, Μπίζμπας 19(2), Τσούλης.

 

ΠΚ Νεάπολης 105

Πήγασος 44

Κανένα εμπόδιο δεν συνάντησε το ΠΚ Νεάπολης απέναντι στον Πήγασο φτάνοντας εύκολα, όπως δείχνει και το τελικό σκορ 105-44, στη νίκη.

Δεκάλεπτα: 29-17, 19-8, 36-11, 105-44. Διαιτητές: Γκέκας, Σελεβός.

ΠΚ Νεάπολης (Γκένογλου): Λουλουδιάδης 18(2), Θεολόγου 2, Ταουκίδης 4, Δημητρόπουλος 14(1), Αβανίδης , Κοσμίδης 20(1), Τασσόπουλος 27(3), Παντούλας 8, Μπαξεβάνης, Τσαλκιτζής 5(1), Δέλλας Θ. 5, Μυρίδης 2.

Πήγασος (Τάκης): Κουτσομίχας Β., Μπούμπας, Τάκης 12(4), Δημητρόπουλος 7, Μαλιάρας 8, Συμεωνίδης 5(1), Αργυρόπουλος 5, Διδασκάλου 7, Κουτσομίχας Χ., Στεφάνου.

 

Μακεδονικός Γέφυρας 66

Μ. Αλέξ. Εχεδώρου 33

Στους 32 του κυπέλλου προκρίθηκε ο Μακεδονικός Γέφυρας καθώς επικράτησε άνετα του Μέγα Αλέξανδρου Εχεδώρου με 66-33.

Δεκάλεπτα: 24-7, 43-14, 62-24, 66-33. Διαιτητές: Μάνιος, Στούμπος.

Μακεδονικός Γέφυρας (Οκλαλιώτης): Παρλαπάνης 2, Πουλιάκης 2, Μπίσκας Δ. 6, Καρράς 4, Ματακιάς 4, Ντούλης , Παπαδόπουλος 10(1), Χρήστου 15, Μωϋσιάδης 16, Νικολαϊδης, Μπίσκας Κ. 5, Κυριακόπουλος 2, Ψιλιτέλης.

Μ. Αλέξανδρος (Αστεριάδης): Σιδερίδης 10, Τσοτσουμάνος 3(1), Χατζόπουλος 2, Τιγκλιανίδης 3, Σιδηρόπουλος 9, Δραγκούλης 4, Αντωνιάδης 2, Αλεξίου, Παναγιωτίδης, Πασχαλίδης.

 

Μ. Μπότσαρης 52

Ζέφυρος 68

Σ’ έναν πολύ δυνατό παιχνίδι ο Ζέφυρος απέδρασε με το ροζ φύλλο αγώνα από την έδρα του Μ. Μπότσαρη και κερδίζοντας με σκορ 52-68 προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ο τραυματισμός του Σπυρόπουλου στα μέσα της τρίτης περιόδου, δείγμα του πολύ σκληρού χαρακτήρα που είχε το ματς.

Δεκάλεπτα: 16-16, 28-41, 45-54, 52-68. Διαιτητές: Ταξιλταρίδης, Πράττος.

Μ. Μπότσαρης (Κανάβης): Παπασιώπης 6, Αποστόλου, Τζάρος, Παπαδάκης 12, Ατζέμης, Χειλάκος 4, Τσακίρης 2, Παπαϊωάννου 13, Γιάντσης 17, Γεωργίου.

Ζέφυρος (Γεωργιάδης): Παπαδόπουλος 5, Μυλωνάς 10, Αλεξανδρίδης 2, Μπαϊράμη, Σουλάκης 12(2), Σπυρόπουλος 12(2), Χαβιαρόπουλος 2, Χαρτόπουλος 15 (1), Μέντης 5(1), Γκάρτζιος, Παπανδρέου 3 (1), Συμεωνίδης 2.

 

Ν. Ραιδεστός 71

Ελλάνιος Ζευς 44

Την πρόκριση για την συνέχεια της διοργάνωσης εξασφάλισε η ομάδα της Ραιδεστού καθώς επικράτησε εύκολα του Ελλάνιου Ζευς με 71-44.

Δεκάλεπτα: 14-9, 39-20, 55-33, 71-44. Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν., Κατσώνης.

Ν. Ραιδεστός (Ρόκας): Σουρμελίδης, Εμμανουήλ, Κολινβάνος 7, Παλιόκας 6, Γογγάκης 9(1), Βούλγαρης 7(1), Θεοδώρου 16(1), Λαγός 4, Χατζηαντωνίου 7, Γκούμας 11, Ζησάκης 2, Σαμψονίδης 8.

Ελλάνιος Ζευς (Ιστικόγλου): Μουδούρης 6, Συρράς 4, Γαλάνης 3(1), Μαυρομάτης 5, Δικμπασάνης, Δήμου, Σαμούτης, Μίχος 7(1), Βανιάς, Κούρκουλος 11, Αγκιούλης 4.

 

ΑΚΕΤΣ 74

Ν. Βότσης 53

Η ΑΚΕΤΣ ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Ν. Βότση και φτάνοντας στο τελικό 74-53 πέρασε στην επόμενη φάση.

Δεκάλεπτα: 26-11, 44-19, 64-39, 74-53. Διαιτητές: Τζίμα, Αγραφιώτης.

ΑΚΕΤΣ (Κασικτσόγλου): Βαρδουνιώτης 9, Λιλά, Χασάπης 7, Χεμπεκίδης 13, Χούμκοσλι 4, Δουλγερίδης 12(1), Κώττης 8(2), Αναστασιάδης 2, Γαρδάνης 4, Τσολάκης 4(1), Στόλης 6, Επιτρόπου 5.

Ν. Βότσης (Νομικός-Μανωλόπουλος): Αλεξιάδης 4, Δημητριάδης 6, Ζέγας 3, Τσιγκελίδης 7, Δημακόπουλος 1, Ασόκι 8, Πισσανίδης 2, Αντωνιάδης 6, Καλαϊτζής, Τσιμπραηλίδης 5, Παπαθανασίου 11(1), Παπαδόπουλος.

 

Χορτιάτης 57

Μακεδονικός Λητής 46

Η ομάδα του Χορτιάτη ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησε του Μακεδονικού Λητής με σκορ 57-46 παίρνοντας την πρόκριση  για τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Δεκάλεπτα: 8-10, 30-24, 43-31, 57-46. Διαιτητές: Σακαλής, Βλαχόπουλος.

Χορτιάτης (Κυπραίος): Δημητριάδης 19(3), Κυρίμης 11, Χατζηνικολάου 6(2), Αργύρας 6(2), Μακρομύστακας 4, Τσιτσικλής 2, Νανακούδης 3, Τράσκας 2, Αλμπάνης 4, Φλιάτης.

Μακεδονικός (Μοδίτσης): Καλιπούλης 15(3), Παπαντωνίου 12, Βαλιάνης 6, Γουλιώτης 4, Παπαδόπουλος 4, Ζαμπούρης 3(1), Μίχας 2, Σπαθάρης, Πλακίδας, Τσαλιγόπουλος.

 

ΑΣ Πανόραμα 62

ΑΕΝ Κρήνης 52

Με αντεπίθεση διαρκείας στο δεύτερο μισό του αγώνα το Πανόραμα επικράτησε της ΑΕΝ Κρήνης με 62-52 και πανηγύρισε την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Δεκάλεπτα: 9-14, 24-24, 43-37, 62-52. Διαιτητές: Λόρτος, Κωτίδης.

ΑΣ Πανόραμα (Ριτζαλέου-Γιαννάκης): Γραμμένος, Χρυσοχού 4(1), Χουλιάρας 4, Ριτζαλέος, Τζίνης 6, Χατζηγιαννίδης 16, Κεραμιδάς, Παπαγεωργίου 3, Ριζόπουλος 4(1), Τσαλαγεώργος, Περατινός 3, Συκά 12.

ΑΕΝ Κρήνης (Ζελενίτσας): Βασιλειάδης 3, Μανιάτης 4, Κυριζόπουλος 4, Καραχάλιος 6, Παππάς 4(1), Ρέμπελος 8(1), Μυλωνάκης, Κόμπτος 17, Τρουμπούνης 5, Κοσμάς 1.

 

Άγιος Αθανάσιος 41

Αετός 49

Αν και δυσκολεύτηκε αρκετά ο Αετός απέδρασε από την έδρα του Αγίου Αθανασίου με τη νίκη (41-49) και εξασφάλισε την πρόκρισή του στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Δεκάλεπτα: 9-10, 19-15, 33-31, 41-49. Διαιτητές: Μάνιος, Στούμπος

Άγιος Αθανάσιος (Γιαννακάρος): Χασαπίδης, Ηλιάδης 2, Φωτακίδης, Φιλιππίδης 7(1), Παυλίδης 6, Τσιτσινάκης 1, Ασημακίδης 4, Μάντσος 12, Κουρουτζίδης, Σωτηράκογλου 3, Σαλαμίδης 6.

ΜΑΣ Αετός (Καραμανλής): Χρόνης 4, Καλαϊτζίδης, Καβαργύρης, Σκουκουλίας 3, Σαζακλίδης , Χοροζίδης 4, Μολύβας, Κουτσόβουλος 10(2), Μιχαηλίδης, Τσάκος 2, Χαριζάνης 18(2), Μπουίντας 6, Αγρότης.

 

Πειραματικό 49

Μετέωρα 53

Καλύτερη στις λεπτομέρειες ήταν η ομάδα των Μετεώρων που επικράτησε του Πειραματικού με 49-53 κερδίζοντας την πρόκριση για τη συνέχεια του κυπέλλου.

Δεκάλεπτα: 16-16, 24-28, 39-40, 49-53. Διαιτητές: Ζάχος, Κατούδης.

Πειραματικό (Τσεσμετζής): Κάπτσης, Χορταριάς, Δημητρίου 11, Λαζαρίδης 7(1), Καχαγιάς 13(2), Δημητριάδης 4(1), Δεμερτζής 3, Πετρίδης 5(1), Δανιηλίδης 4, Βλάχος, Ξυδάς Γ. 2, Πεχλιβάνης.

Μετέωρα (Ασημόπουλος): Αυγέρης 2, Πετρίδης 5(1), Ψαρράς 2, Πιπεριάδης 4, Λίγγος 12, Πολύζος 6, Παφραλίδης 12, Σωπιάδης, Μιτσκόπουλος 2, Μοσχόπουλος 8.

Δόξα Δρυμού    60

Θερμαϊκός Θέρμης         59

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου εξασφάλισε η Δόξα Δρυμού καθώς επικράτησε στην εκπνοή του Θερμαϊκού Θέρμης με 60-59.

Δεκάλεπτα: 14-20, 35-35 49-43, 60-59. Διαιτητές: Δαμίγος, Διβόλη.

Δόξα (Μπιτζάνης): Δημακόπουλος 3, Λιόλιος 5, Τζιμάνης 2, Μαραγγινός 9(2), Χατζηνικολάου 14(1), Αλεξίου, Κεραμάρης 8(2), Τσακιρμπάλογλου, Αμανατίδης 6, Χατζηαθανασίου 4, Σαριδάκης 9.

Θερμαϊκός (Βαχαροπούλου): Δαλαμπούρας 4, Μπαμπαλατσίδης, Κατσαντώνης 8, Λέος 2, Φωτιάδης 4, Σμαραγδής 4, Αηδίνης 3, Παπαεπαμεινώντας 13(4), Τσούλος 3, Σιδηράς 6, Φωτόπουλος 2, Τσαρτσάλης 10.

*Ο αγώνας μεταξύ του Γαλαξία Αδένδρου – Αγίου Δημητρίου δεν διεξήχθη καθώς η ομάδα του Αγίου Δημητρίου δεν κατέβηκε.