Κύπελλο ΕΚΑΣΘ: Τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων

180

Ελβετία 2005 51

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 67

Μετά από ένα δυνατό παιχνίδι και διατηρώντας σταθερά το προβάδισμα η Αναγέννηση Ν. Ρυσίου κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα από την έδρα της Ελβετίας με 51-67. Με τη νίκη της αυτή η ομάδα του Αχιλλέα Καρδομάτη εξασφάλισε την πρόκρισή της στους “16” του κυπέλλου ανδρών της ΕΚΑΣΘ.

Δεκάλεπτα: 11-15, 22-32, 36-47, 51-67. Διαιτητές: Κατσιάνης, Εμμανουήλ.

Ελβετία 2005 (Γιαννουζάκος): Σιμιτζής 2, Δρίζης 2, Τικπασάνογλου, Τιτόπουλος 10, Νίκας 3, Ανδρέου 6, Τσερτσίδης, Αγγέλης 4, Παπαγεωργίου 8, Φυλακτός 8(1), Βασιλείου 8(1).

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου (Καρδομάτης): Αρνίδης 2, Μπατσιούδης 3, Μυτηλιναίος 23(5), Τζινιέρης 2, Καραμάνης 6, Συρόπουλος 7(1), Μουτσέλης 7, Ογουρλόγλου 6, Τσολακίδης, Ουρκέρογλου 11, Ράμμος, Λάκος.

Μ. Αλέξανδρος 80

ΜΑΣ Αετός 75

Ο ΜΑΣ Αετός ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη η ομάδα του Μ Αλέξανδρου πέρασε μπροστά στο σκορ φτάνοντας τελικά στη νίκη με 80-75.

Δεκάλεπτα: 20-26, 43-42, 60-52, 80-75. Διαιτητές: Δαμίγος, Κουκουλεκίδης Β.

Μ. Αλέξανδρος (Κοσμάς): Κακαλιάντης 2, Κλουντζός 17(1), Ριζόπουλος, Δεληγιώργης 10(1), Γιαχανατζής 2, Νικολάτος 2, Καλούδης 6(2), Οικονόμου 14, Μπάκος 14, Μελάς, Μαλτέσιος, Μητσικάς 13(1).

ΜΑΣ Αετός (Καραμανλής): Χρόνης 13(1), Καβαργύρης, Σαζακλίδης 2, Χοροζίδης 7(1), Μολύβας 2, Κουτσόβουλος 17(2), Μιχαηλίδης, Τσάκος 3(1), Χαριζάνης 16(1), Μπουίντας 12(1), Σουκουλιάς 3.

ΑΣ Όλυμπος 44

ΓΑΣ Χαλκηδόνας 66

Η Χαλκηδόνα ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Όλυμπου φτάνοντας στη νίκη με 44-66 που την οδηγεί στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Δεκάλεπτα: 14-18, 23-36, 37-49, 44-66. Διαιτητές: Μουτζούρης, Γιαννάκης.

Όλυμπος (Γεωργακόπουλος): Σημαιοφορίδης 9(1), Ευστρατιάδης, Ατακτίδης 10(1), Καρολίδης, Κατσούλης 8, Στεργιόγλου 2, Σπανίδης 8, Δημητρίου, Κιόσης 1, Βενιόπουλος 2, Παρασκευίδης 6(1).

Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Τουλούμης 12, Τέντζος 7(2), Μπάγκι 7(1), Ντινάκος, Παραλικάκης 6, Γότσος 10(2), Ανδρεάδης 2, Λαϊδης 10(1), Γουνιώτης 8, Τσαλώνης 3(1).

ΑΚΕΤΣ 69

Φάληρο 57

Η ΑΚΕΤΣ επικράτησε, έστω και δύσκολα, της ομάδας του Φαλήρου με 69-57 και προκρίθηκε στους «32» της διοργάνωσης.

Δεκάλεπτα: 16-20, 37-31, 51-46, 69-57. Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χ. Ζάνεβ.

ΑΚΕΤΣ (Κασικτσόγλου): Βαρδουνιώτης 17, Λιλά 3(1), Χεμπεκίδης 10, Βάθης 8, Χούμκοσλι 13, Γιώρτσιος Χ., Δουλγερίδης, Κώττης 7(1), Αναστασιάδης 3, Γιώρτσιος Α., Στόλης 6, Επιτρόπου 2.

Φάληρο (Κωτούλης): Πράττος 12(1), Ρεμουντάκης 2, Ραπτόπουλος 10, Μαραντος, Μαργώνης 2, Ντάλης, Πριονάς 8(2), Ντερβίσι 13, Γιαννακού 3(1), Κατίγκας 1, Τσιτόπουλος 6(1), Παππάς.

ΑΣ Χορτιάτης 52

Γαλαξίας Αδένδρου 70

ΑΣ Χορτιάτης 52

Γαλαξίας Αδένδρου 70

Ο Γαλαξίας Αδένδρου επικράτησε εύκολα της ομάδας του Χορτιάτη με 52-70 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του κυπέλλου.

Δεκάλεπτα: 10-21, 23-46, 33-62, 52-70. Διαιτητές: Γαζέτας, Παπαθανασίου.

Χορτιάτης (Κυπραίος): Δημητριάδης 9(2), Κυρίμης 16, Χατζηνικολάου, Αργύρας 13(1), Μακρομύστακας 9, Τσιτσικλής, Τράσκας 1, Αλμπάνης 2, Τζίνος,Μοσχοβίτης, Παντελίδης 2, Σιδηρόπουλος.

Γαλαξίας Αδένδρου (Ροδάς): Μασούτης 2, Αγγελίδης 8, Οξούζης 5, Παπαδημητρίου 9, Κραμπής 9(1), Καλπαξής 10, Μπουντούκης 4, Σιώμος, Ρούζιος 1, Βουρλιώτης 5, Μωυσιάδης 9 (1), Βλάχος 8.