Κύπελλο Γυναικών: Τα σημερινά αποτελέσματα και τα νέα ζευγάρια

208

Διαβάστε τα αποτέλεσματα της πρώτης φάσης (1η αγωνιστική) των αγώνων του κυπέλλου Γυναικών, καθώς και τα νέα ζευγάρια όπως έχουν προκύψει.

Α’ Φάση:

Όμιλος Νότου (1η αγωνιστική)

1.Άμιλλα Αρκαδίας 2000-Αγ. Παρασκευή 57-69

Δεκάλεπτα: 16-13, 22-28, 37-53, 57-69. Διαιτητές: Τρίγκα-Τζαμάκου.

ΑΜΙΛΛΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Τσουκαλάς-Χρονόπουλος):  Γκριτζά Μ., Ανδριανοπούλου, Τσουκαλά Π., Χρονοπούλου, Αλατσά,  Μπενέκη 6, Καλομιτσίνη 6, Τζανή, Κοντόγιωργα, Μάλαμα 15, Κοσκινά, Τσουκαλά Χ. 30(2).

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Κάββουρας): Παπαδούρη 3(1), Τσιχριτζή 4, Λημνιάτη 6, Μαγιτόμπε, Παπαντώνη, Φωτοπούλου, Καζάκη 4, Κοψαύτη 14, Γιουκάκη 22(4), Μουσάδη, Μερισιώτη 16.

2.ΦΕΑ-Φάρος 72-45

Δεκάλεπτα: 20-7 , 34-17, 60-33, 72-45. Διαιτητές:  Βικτωράτου-Μαγγουνής.

ΦΕΑ (Κωστόπουλος):  Μοίρα 13, Καβαλάρη  15, Γκόγκου 1, Κεμαβόρ 14(2), Ανωγειανάκη 13,  Μακρυνίκα 13, Τουλιάτου 3, Λύσσαρη.

ΦΑΡΟΣ (Μελέτης):  Σάμιου Ε. 1, Τσιφτελή 5, Οικονομίδου 2, Ρίζου 3, Νεαρχάκου 3(1), Μάναλη 3, Παπακωνσταντίνου Α. 2, Παπακωνσταντίνου Β. 1, Κουταλιανού 7, Καναβάρου 2, Πιτσάκη 12(1) , Δελητζά 4(1).

3.Μελίσσια-Ιπποκράτης  Κω 20-0 (άνευ αγώνος)

4.Σπόρτιγκ-ΕΑ Παραλίας 75-58

Διαιτητές : 15-17, 36-25, 54-49, 75-58. Διαιτητές :Χουγιάζος-Αγρογιάννης.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Τσίκληρας-Νίκλας):Σπίνου 9(1), Νταή 30(5), Ντακόλια 7, Μουζάκη 6, Στεφανίδου 19(1), Μυριούνη 2, Πολιτοπούλου 2.

ΕΑ ΠΑΡΑΛΙΑΣ (Χουντής-Κωστόπουλος): Κατρούτσου 6, Μπουγιούκου 17(4), Θεοδώρου 10, Τσίρου 2, Δερμάτη 4, Παπούλια 12(1), Γιαννοπούλου 7(1), Τσαντά, Νικολάου, Τσαγάνα.

5.ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πρωτέας Βούλας 40-47

Δεκάλεπτα 12-22, 28-24, 35-33, 40-47. Διαιτητές : Καλογερόπουλος , Φραγγούλη.

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑ (Θεμελής): Γεωργούση 6, Μαύρου 5 , Αλεξανδρή 6, Σωτηρίου 2, Κασνέστη 9(1), Τσιαδή 2, Ανδρουλάκη 10.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Δάγλας): Δασκαλοπούλου 4, Μαγαλιού 12(1), Μπαρμπερίδου 8(2), Μανώλη 2, Νικολοπούλου 5, Στυλιαρά 4, Βλάχου 4, Τετενέ 8.

 

Όμιλος Βορρά (1η αγωνιστική)

6.Παναθλητικός-Απόλλων Πτολεμαΐδας 73-42

Δεκάλεπτα: 12-13, 27-21, 47-34, 73-42. Διαιτητές: Κατρακάρης-Μυλωνίδης.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Συρόπουλος): Χαιριστανίδου 18, Μιχαλιά, Αναστασιάδου 3, Ιγνατίου 2, Κυριάκου 13, Τσαμπούρη 10(1), Κοστανάκη, Ταρπάγκου 10, Ούτσιου 2, Γράψα 8, Γιαρένη 2, Κωτούλα 5.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ(Κούκος): Χωλοπούλου 8, Αθανασιάδου 11, Παπαδάμ, Πισιάνη 3, Κλάγκου 2, Λογδανίδου 5, Σαρδάνη, Κοτζαϊτση 9(1), Πατσιά, Χαλκίδου 2, Δεληγιώργη 2.

7.Ηρακλής-ΑΟ Σερρών  65-38

Δεκάλεπτα: 8-11, 26-19, 49-27, 65-38. Διαιτητές: Παραλής-Γατά.

ΗΡΑΚΛΗΣ(Μασλαρινός): Γεροστεργίου 13(2), Τζαμαρία 6, Παυλίδου 2, Κεσεσίδου 8(2), Μαρκουλάκη 12, Κασάπη 6(1), Ζωγράφου 4, Παπαδοπούλου 6, Παπαγεωργίου, Κοκκίνου 5, Καλημέρη, Γκλεζάκη.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Κηρύκος): Δεινοπούλου, Μαραγκού 13, Καρατζά 9, Διαμαντίδου, Τραγούδα, Τζιαμπάζη 7(2), Παπανικολάου, Χωλοπούλου 9.

8.Απόλλων Καλαμαριάς-Τιτάνες Δράμας 49-70

Δεκάλεπτα: 17-18, 27-36, 43-45, 49-70. Διαιτητές: Μελανίδης-Σιταρίδης.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ(Ατακτίδης): Καζαντζή Β. 8(2), Θεοδωρίδου 3, Τριανταφυλλίδου 2, Αντωνιάδου 1, Καζαντζή Στ. 5, Νότη 12(1), Διβόλη, Ζαμπέτογλου, Καλαντίδου 8, Καζαντζή Σπ., Ντεβετούδη, Νειλούδη 10.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Γαϊτάνης): Γαϊτάνη Ε. 11, Στάικου, Γεράκου 9, Γαϊτανίδου, Γαϊτάνη Α. 12, Γιαντσιώρη 7, Πελτέκη 9, Κουτούση 15, Δημητρακούδη 4, Μυλωνά, Αρσένογλου 3.

9.ΕΚ Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας 55-93

Δεκάλεπτα: 13-26, 22-52, 41-76, 55-93. Διαιτητές: Οικονόμου-Λαμπρίδης.

ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ(Κωνσταντινίδου): Σιδηροπούλου 4, Λουπεϊδου 16, Ζέκιο, Λύρου 15(3), Καλαϊτζή, Γεωργούλα 2, Αραμπατζή 6, Μίζιου 3, Μιχαηλίδου, Περπέρογλου, Παναγιωτίδου 9.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ(Τζιότζιος): Στάνη 5, Δελιαλή 4, Ντάμπη 30, Γούλα 4, Λάλου 14, Ζόγκα 13(1), Λαμπριανίδου 2, Λίτσιου 10(1), Παπαδάκη 2, Αναγνώστου 9.

10.Ολύμπιας Λάρισας-ΓΑΣ Κομοτηνής 20-0 (άνευ αγώνος)

11.Λασσάνης Κοζάνης-Αναγέννηση Ν. Ρύσιου 37-69

Δεκάλεπτα: 7-16, 15-41, 27-54, 37-69. Διαιτητές: Δότα-Κοντογιαννης.

ΛΑΣΣΑΝΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ(Καψάλης): Ρουσίτη, Τάκου, Βαρδάκα 6, Δημητριάδου Κ. 3, Δημητριάδου Π., Μάντζου 21, Κωτούλα 4, Γκάζη, Γκανάτσιου 4.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Καφαντάρη): Μαραγκού 5, Σαμαρά 6(2), Ρούσσου 21(1), Γιαννοπούλου 22, Μούρτου, Μπαμπικέρ 4, Μυρβαλη 2, Ταυροπούλου 2, Αθανασιάδου 1, Τζήκου, Τίρτα 1.

12.ΠΑΣ Γιάννινα-Νίκη Λευκάδας 37-51

Δεκάλεπτα: 9-14, 19-21, 28-35, 37-51. Διαιτητές: Σταθόπουλος-Ρίζος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 9(1), Μεντεσίδου 2, Τσιάρα 7, Κυράνα 5, Σιδέρη 3, Παπαδοπούλου 7, Βαλάκου 4, Κλίτσα, Τσακτσίρα, Παπαδιά, Λεοντίου, Κύρκου.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Δουβίτσας): Φέτση, Καββαδία, Κρητικού 6(1), Σαρηγιαννίδου 11, Πρίφτη, Γράψα, Ψυχογιού 8, Καββαδά, Σούνδια, Τσίμπο 9, Σταματέλλου, Δεληγιάννη 17.

*Χωρίς αγώνα πέρασε ο Σπόρτιγκ από τον Όμιλο Νότου.

*Χωρίς αγώνα πέρασαν ο νικητής του αγώνα ΕΚ Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας, οι Τιτάνες Δράμας και ο νικητής του αγώνα Λασσάνης Κοζάνης-Αναγέννηση Ν. Ρύσιου.

 

2η αγωνιστική (23/9)

Όμιλος Νότου

13.Μελίσσια-ΦΕΑ

14.Αγία Παρασκευή-Πρωτέας Βούλας

 

Όμιλος Βορρά

15.Ηρακλής-Ολύμπια Λάρισας

16.Παναθλητικός-Νίκη Λευκάδας

 

3η αγωνιστική (26/9)

Όμιλος Νότου

17.Σπόρτιγκ-Νικητής 13

18.Νικητής 14-Νικητής 15

 

Όμιλος Βορρά

19.Τιτάνες Δράμας -Νικητής 16

20.Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-ΑΕ Πυλαίας

 

Β’ Φάση (30/9)

21.Νικητής 20-Πανιώνιος

22. Νικητής 18-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

23.ΔΑΣ Άνω Λιοσίων-Τερψιθέα Γλυφάδας

24.Νικητής 17-ΠΑΟΚ

25.Νικητής 19-Παναθηναϊκός

26.Αρης Θεσσαλονίκης-Ολυμπιακός Βόλου 1937

27.ΑΟ Ελληνικού- Ίκαρος Καλλιθέας

28Αστήρ Εξαρχείων-Αθηναϊκός

 

Γ’ Φάση (22/12)

29.Νικητής 24-Νικητής 27

30.Νικητής 21-Νικητής 28

31.Νικητής 26-Νικητής 22

32.Νικητής 25-Νικητής 23

 

Δ’ Φάση (Ημιτελικοί, 30/3)

33.

34.

 

Μικρός τελικός (31/3)

35.

 

Μεγάλος Τελικός (31/3)

36.